Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2020, 21:31

Dane o przedsprzedaży Cyberpunka 2077; przewaga wersji PC i cyfrowej dystrybucji

Profil Grupy CD Projekt służący do kontaktu z inwestorami opublikował kilka infografik, które rzucają światło na kwestie związane ze sprzedażą Cyberpunka 2077.

Wraz z dzisiejszą premierą długo wyczekiwanego Cyberpunka 2077 od polskiego studia CD Projekt RED, pojawiła się możliwość podsumowania długiego okresu przedsprzedaży gry. Ilość składanych pre-orderów stanowi zazwyczaj w przypadku gry AAA dobry (choć oczywiście nie doskonały) wskaźnik, jaką popularność ostatecznie osiągnie produkcja. Jeżeli tak samo będzie w przypadku Cyberpunka 2077, inwestorzy CD Projektu mają się z czego cieszyć.

Jedna z najbardziej optymistycznych informacji dotyczy łącznego przychodu z przedsprzedaży Cyberpunka 2077 na Steamie - twórcy chwalą się, że już 2 tygodnie temu wynosił on 50 milionów dolarów. 80% tej kwoty trafi bezpośrednio na konto CD Projektu. Pozostaje czekać na informację o całkowitym wyniku, który zapewne jest znacznie wyższy.

Dane o przedsprzedaży Cyberpunka 2077; przewaga wersji PC i cyfrowej dystrybucji - ilustracja #1
Cyberpunk 2077

Infografiki przeznaczone dla inwestorów pozwalają także rozstrzygnąć spór o to, kogo jest więcej - pecetowców czy użytkowników konsol. W przypadku Cyberpunka 2077 proporcje rozkładają się w stosunku 59% dla PC i 41% dla konsol. Można się jednak spodziewać, że balans ten ulegnie pewnej zmianie, gdy pojawią się wersje gry dedykowane platformom PS5 i XSX.

Z danych wynika wyraźnie, że nasz świat ulega w coraz szybszym tempie cyfryzacji - aż 74% wszystkich sprzedanych pre-orderów to kopie cyfrowe. Gdyby kilka lat temu ktoś wieszczył takie wyniki sprzedaży dużej gry AAA, pewnie uśmiechnęlibyśmy się z niedowierzaniem. Dziś pytanie, czy zmierzamy w stronę przyszłości bez materialnej dystrybucji, jest już całkiem uzasadnione.

Jak zapewne słyszeliście, ogólna liczba sprzedanych pre-orderów Cyberpunka 2077 wyniosła ponad 8 milionów, co jest wynikiem imponującym. Nawet to nie uchroniło jednak akcji CD Projektu przed gwałtownym premierowym spadkiem. Można się spodziewać, że w miarę pojawiania się kolejnych optymistycznych danych, CD Projekt odbuduje swoją pozycję na giełdzie.

W miarę jak będą się pojawiać kolejne statystyki dotyczące sprzedaży Cyberpunka 2077, będziemy Was na bieżąco informować.