Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2020, 20:15

autor: Karol Laska

Cyberpunk 2077 - branża deweloperska gratuluje CD Projekt RED

Znane studia deweloperskie z Polski i zagranicy pogratulowały firmie CD Projekt Red sukcesów związanych z premierą Cyberpunka 2077. Z tej okazji przygotowały nawet specjalne grafiki.

W SKRÓCIE:
  • twórcy Deus Exa, Observera, Kingdom Come: Deliverance i wielu innych deweloperów uczcili premierę Cyberpunka 2077, wrzucając na swoje media społecznościowe uroczyste, okolicznościowe posty z gratulacjami;
  • większość z nich jest okraszona pomysłowymi grafikami z wykorzystaniem postaci z gry CD Projekt Red.

O premierze i sukcesie Cyberpunka wie już każdy – bez wyjątku. Głos zdążyli zabrać zarówno recenzenci, zwykli gracze, jak i ludzie całkowicie niezwiązani z branżą. Swoje parę groszy do internetowej dyskusji dorzuciły także niektóre studia deweloperskie. Złożyły one serdeczne gratulacje „Redom”, a forma składanych życzeń potrafi wywołać uśmiech na twarzy.

Toast za CDPR wzniosło między innymi Square Enix, które przecież słynie z innej cyberpunkowej serii pod tytułem Deus Ex. Na stronie facebookowej wspomnianej marki udostępniona została grafika, na której widzimy V imprezującego z Adamem Jensenem. Takim duetem na pewno nie pogardzilibyśmy w przyszłych DLC.

Cyberpunk 2077 - branża deweloperska gratuluje CD Projekt RED - ilustracja #1
V i Adam Jensen – spotkanie do zapamiętania. Źródło: Deus Ex, Facebook

Sporo ciepłych słów spłynęło również od strony rodzimych deweloperów – to bardzo miły gest udowadniający pewnego rodzaju lokalną solidarność w branży. Wsparcie wobec CD Projekt Red okazał między innymi Bloober Team znany przede wszystkim z Layers of Fear oraz Observera. Na grafice ich autorstwa możemy zobaczyć bohatera tego drugiego tytułu odgrywanego przez Rutgera Hauera, którego możecie kojarzyć także z Łowcy androidów. Obok niego widzimy (przynajmniej częściowo) Johnny’ego Silverhanda.

Cyberpunk 2077 - branża deweloperska gratuluje CD Projekt RED - ilustracja #2
Ileż cyberpunka na jednej grafice. Źródło: Bloober Team, Facebook

Do gratulacji dołączyli się między innymi tacy producenci gier jak Anshar Studios (Gamedec), One More Level (Ghostrunner) oraz Tate Multimedia (Kangurek Kao), którego pomysłową grafikę (V przeobrażonego w pewnego australijskiego ssaka) możecie zobaczyć na samej górze artykułu. W oczy rzuca się przede wszystkim hasztag #PolishGamedevFTW, czyli „polski gamedev po zwycięstwo”. Po prostu miło obserwuje się tego typu obrazki.

Cyberpunk 2077 - branża deweloperska gratuluje CD Projekt RED - ilustracja #3
Anshar Studios przyznaje się do tego, że cały czas spędza na zwiedzaniu Night City. Źródło: Gamedec – Adaptive Cyberpunk RPG, Facebook
Cyberpunk 2077 - branża deweloperska gratuluje CD Projekt RED - ilustracja #4
A w Ghostrunnera graliśmy wszyscy stosunkowo niedawno, bo na przełomie października i listopada. Źródło: Ghostrunner, Facebook

W mediach społecznościowych odezwali się także nasi czescy sąsiedzi z Warhorse Studios i to chyba oni wygrali w konkursie na najlepsze wykorzystanie magii Photoshopa. Uczynili bowiem z Henryka z Kingdom Come: Deliverance iście cyberpunkowego najemnika.

Cyberpunk 2077 - branża deweloperska gratuluje CD Projekt RED - ilustracja #5
Henryk przybył, aby nas dorwać. Źródło: Kingdom Come: Deliverance, Facebook