Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2001, 14:51

autor: Soulcatcher

Czy Neverwinter Nights będzie ostatnią grą AD&D z firmy Interplay?

Znana międzynarodowa firma Infogrames zakupiła ostatnio Hasbro Interactive. Co to ma wspólnego z naszymi ulubionymi cRPG ? Ano ma ...

Interplay dzięki posiadanej przez siebie licencji na gry Advance Dungeon & Dragons nabytej od Wizard of The Coast sprawił nam sporo przyjemności takimi grami jak Baldur’s Gate i wszystkimi jej kontynuacjami. Kolejne plany wydawnicze to IWD: Hewrt of Winter i Newerwinter Nights.

Pytacie się o to wszystko ma wspólnego z Infogrames. Ano właśnie ma bo razem z zakupem Hasbro, Infogrames kupiła prawa do gier opartych na zasadach AD&D od Wizard of the Coast która to firma jest częścią Hasbro. Trochę to wszystko skomplikowane, ale wnioski nasuwają się same Interplay po wydaniu NWN straci prawa licencyjne do gier AD&D i Infogrames mu tej licencji nie przedłuży. Jeżeli nie dojdzie do podpisania nowej umowy to żegnajcie cRPG na bazie AD&D z Interplay. Być może zaowocuje to faktem powrotu przez Interplay do swoich własnych produkcji, takich ja Fallout, czy też raczej jego kontynuacja Fallout 3.