Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 stycznia 2001

Zapowiedź Real War (23/01/01)

Sznur, 23 stycznia 2001, 21:09

Simon & Schuster zapowiedział wydanie gry Real War przeznaczonej do trenowania armii Stanów Zjednoczonych. Będzie to RTS gdzie gracze wybierają stronę konfliktu: US Army lub ILA (Independent Liberation Army).

Mucky Foot pracuje nad Blade

Sznur, 23 stycznia 2001, 20:41

Activision nawiązał współpracę z brytyjskim producentem gier Mucky Foot znanym z takich tytułów jak chociażby Urban Chaos. Posiadając doświadczenie w dynamicznych grach akcji, tym razem Mucky Foot będzie pracował nad grą opartą na sequelu filmowych przygód wampira "Blade".

Demo Unreal 2 na targach E3 w maju

Sznur, 23 stycznia 2001, 20:17

Infogrames zapowiedział wydanie dwóch tytułów związanych z Unrealem. Pierwszą grą, która znalazła się w ich planie wydawniczym jest Unreal 2, przewidziany na pierwszy kwartał 2002 roku.

EverQuest na wokandzie?

Sznur, 23 stycznia 2001, 17:56

Historia aukcji przedmiotów i postaci z EverQuesta ma już swój ciąg dalszy. Po wycofaniu ich z oferty aukcyjnej eBay na żądanie Sony Ent. i Verant prawie natychmiast zareagowała firma Gravity Spot oskarżając wszystkie trzy wymienione firmy o łamanie konstytucyjnej wolności praw człowieka i zapowiadając wytoczenie im procesu sądowego.

Czy Sega będzie wydawać gry na konsole swoich konkurentów ?

Solnica, 23 stycznia 2001, 17:32

Prawdopodobnie pod koniec tego miesiąca Sega Enterprises Ltd przedstawi opinii publicznej swoją nową politykę dotyczącą dostarczania produkowanego przez nią software na konkurencyjne platformy sprzętowe.

Petycja w sprawie System Shock 3

Sznur, 23 stycznia 2001, 16:48

Jeżeli jesteście fanami serii System Shock, i chcielibyście jeszcze raz przemierzać mroczne korytarze statku kosmicznego kontrolowanego przez szaloną świadomość komputera SHODAN, to udajcie się na oficjalną stronę gry System Shock 2.

Recenzja Close Combat 5: Invasion Normandy

Mariusz Klamra, 23 stycznia 2001, 15:42

Seria Close Combat ma długą i chlubną historię. Zapraszamy do przeczytania recenzji najnowszej gry z tego cyklu, napisanej przez naszego specjalistę od strategii z okresu II wojny św. – Przemka Bartuli znanego lepiej jako „Łosiu”.

ICQ czyli poznajmy się :-)

Solnica, 23 stycznia 2001, 14:34

Zapewne każdy nowy internauta zastanawia się jak efektywnie mógłby wykorzystać internet. Gdy już naogląda się stron i pościąga setki interesujących go rzeczy, to prawdopodobnie dopadnie go też chęć poznania innych internautów. Dobrym sposobem na nawiązanie nowych internetowych znajomości, jest używanie programów z grupy tzw "instant messanger".

Napster - co, jak, dlaczego ?

Solnica, 23 stycznia 2001, 14:22

Wiele się ostatnio mówi o MP3, łamaniu praw autorskich i procesach wytaczanych Napster Inc. przez koncerny fonograficzne. Kilka miesięcy temu doszło nawet do tymczasowego zamknięcia serwerów firmy. Co jest tego powodem? Osoby niezorientowane znajdą odpowiedź na to pytanie w umieszczonym ostatnio na naszych stronach artykule na ten temat.

Wirtualna wyprawa na orbitę

Mariusz Klamra, 23 stycznia 2001, 13:45

Amerykańska agencja kosmiczna NASA właśnie udostępniła do downloadu model 3D Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, której budowa trwa na orbicie. Dzięki niemu możecie się poruszać zarówno wewnątrz po pomieszczeniach stacji, jak i wyjść w otwartą przestrzeń kosmiczną.

Attention trainer – sterowanie myślami

Solnica, 23 stycznia 2001, 12:36

Firma East3 Ltd. we współpracy z NASA stworzyła nowy rodzaj kontrolera przeznaczony do domowego użytku, pozwalający na sterowanie jedynie przy pomocy myśli. Attention trainer bo tak się to urządzenie nazywa ma postać hełmu i działa wykorzystując zamontowane wewnątrz czujniki fal mózgowych (EEC).

Zapowiedź Commandos 2

Solnica, 23 stycznia 2001, 11:12

Hiszpańska firma Pyro Studios, specjaliści od komandosów, idzie za ciosem - wydaje drugą część tej kultowej gry. Jaka będzie? Czy bohaterowie się nie zmienili? Czy ponownie będziemy musieli zawitać na gorących piaskach Afryki? Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi na powyższe pytania to zapraszam do zapoznania się z umieszczoną na naszych stronach zapowiedzią tej gry.

Licytacja Quake III Arena Metal Edition zakończona

Mariusz Klamra, 23 stycznia 2001, 10:32

Pisaliśmy już o licytacji na cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "QUAKE III ARENA METAL EDITION", czyli specjalnej edycji kolekcjonerskiej ufundowanej przez LEM, zaś dziś miło nam poinformować że właśnie dobiegła końca.

A jednak będzie Halo na PC

Solnica, 23 stycznia 2001, 09:32

W związku z zaprzestaniem przez EB World przyjmowania zamówień na Halo w systemie pre-order, na sieci pojawiły się plotki jakoby gra ta miała zostać wydana jedynie na konsolę XBox. Wczoraj pogłoski te zostały zdementowane.