Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 stycznia 2001

Pozwól mi się dotknąć

Mariusz Klamra, 29 stycznia 2001, 20:46

Gra Black & White będzie pierwszą, która w pełni wykorzysta potencjalnie rewolucyjną technologię TouchSense, opracowaną przez firmę Immersion jako rozwinięcie jej znanej i opatentowanej technologii ForceFeedback. Idea polega na tym, że jeśli posiadamy odpowiednią myszkę, a gra ma wbudowane tzw. „tekstury dotykowe”, to dotykając w grze np. jakiegoś przedmiotu będziemy w stanie poczuć jego fakturę, przykładowo dotykając w B&W zwierzątka będziemy czuli miękkość jego futerka, a łapiąc rybę w strumieniu poczujemy jej śliskość i szamotanie.

GetRight - narzędzie przydatne dla każdego

Sznur, 29 stycznia 2001, 18:13

W dziale ABC Internetu pojawił się wyczerpujący artykuł opisujący doskonałe narzędzie do ściągania plików, program GetRight. Szczególnie przydatny do zasysania dużych plików potrafi zapisać je na dysku częściowo i dokończyć downloading przy następnych połączeniach.

Mała rzecz a cieszy

Mariusz Klamra, 29 stycznia 2001, 17:46

Nasza „ulubiona” monopolistka, Telekomunikacja Polska SA, właśnie otrzymała od Urzędu Antymonopolowego karę w wysokości 54 mln. PLN za – nie zgadniecie – tzw. „praktyki monopolistyczne”.

Tytuł najlepszego cRPG w roku 2000 dla Baldur's Gate II

Sznur, 29 stycznia 2001, 16:04

IGN, który długo zastanawiał się nad tym werdyktem, ogłosił wreszcie zwycięzców na najlepszą grę cRPG 2000 roku. Rywalizowały ze sobą dwa najbardziej popularne tytuły – Deus Ex (który już wcześniej został Grą Roku 2000) i Baldur's Gate II: Shadows of Amn.

No One Lives Forever - niedoceniona perełka

Mariusz Klamra, 29 stycznia 2001, 15:17

Znany amerykański serwis o grach Avault rozpoczął ciekawy cykl publikacji które można zatytułować „Gra w którą musisz zagrać”. Zawarte są w nich rekomendacje nowych gier, szczególnie cenne bo wystawiane przez innych, konkurencyjnych producentów.

Artykuł: Fenomen Counter-Strike'a

Solnica, 29 stycznia 2001, 14:43

Counter-Strike - nieoficjalny dodatek do Half-Life'a - to najbardziej popularna obecnie gra sieciowa. Z czego wynika niesamowite zafascynowanie graczy tym tytułem i czy wydawca umie wykorzystać narastającą manię do swoich celów?

Battlefield 1942 - Delta Force w realiach II Wojny Światowej

Sznur, 29 stycznia 2001, 14:39

Electronic Arts planuje wydanie taktycznej gry akcji Battlefield 1942. Gra przeznaczona będzie głównie do sieciowej rozgrywki mutiplayer, gdzie gracze mogą opowiedzieć się po dowolnej stronie konfliktu w realiach II Wojny Światowej.

Nowy poradnik - Wizards & Warriors

Solnica, 29 stycznia 2001, 13:05

Wizards & Warriors to jedna z ciekawszych gier z gatunku cRPG które pojawiły się w ostatnim czasie na rynku, pozostająca niestety nieco w cieniu sławniejszego Baldur’s Gate 2. W żadnym przypadku nie oznacza to że jest to pozycja mniej ciekawa i na pewno fani tego typu gier znajdą w niej coś dla siebie. Tych którzy uznali W&W za pozycję na tyle ciekawą aby w nią zagrać i niestety utknęli gdzieś w trakcie wędrówki po tajemniczych krainach lub po prostu chcą sobie nieco ułatwić zabawę zapraszam do lektury pierwszej części zamieszczonego dziś u nas poradnika do tej gry.

Powrót w głębiny...

Michał Bobrowski, 29 stycznia 2001, 11:13

Wkrótce, dzięki LEM na półki polskich sklepów trafi bardzo ciekawa pozycja - Deep Fighter autorstwa Criterion Studio. Dzięki niej z powrotem przeniesiemy się do podwodnego świata, gdzie prawdziwe niebezpieczeństwo stanowi... spadająca puszka po piwie.

Oficjalna strona Battle Realms (29/01/01)

Michał Bobrowski, 29 stycznia 2001, 09:49

Jeżeli po wielu tygodniach "pobytu" w średniowiecznej Japonii (dzięki Shogun: Total War) zapragnąłeś ponownie wrócić do Kraju Kwitnącej Wiśni nie przegap wydania nowej gry strategicznej czasu rzeczywistego autorstwa programistów z Liquid Entertainment – Battle Realms.