Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 stycznia 2001

Ensemble Studio pracuje nad RTS 3D

Sznur, 31 stycznia 2001, 17:42

Ensemble Studio, producent bestsellerowej serii Age of Empires, rozpoczęło prace nad nową grą, która na razie ukryta jest pod kryptonimem RTSIII.

Sacrifice PL już w sklepach

Sznur, 31 stycznia 2001, 16:55

Dzisiaj pojawił się w polskich sklepach Sacrifice PL, długo oczekiwany przez miłośników RTS. Gra uznana przez wielu za najlepszą strategię roku, a już na pewno posiadająca najbardziej rewolucyjną grafikę 3D. W grze każdy z graczy posiada ołtarz dający mu magiczną moc przywoływania różnych stworzeń walczących po jego stronie, oraz rzucania wielu czarów a nawet umożliwiającą zmianę warunków atmosferycznych.

Zapowiedź Loose Cannon

Solnica, 31 stycznia 2001, 16:38

Czy grając w GTA, choć raz zastanawialiście się jakby ta gra wyglądała w środowisku 3D ? Czy marzyliście aby zamiast rzutu izometrycznego zobaczyć całą akcję i wydarzenia w bardziej realistyczny sposób ? Na pewno. I to nie jeden raz. Mam więc dla was wszystkich, marzycieli, dobrą wiadomość. Nadchodzi Loose Cannon.

Starmageddon - rodzimy Homeworld z CODA Development

Sznur, 31 stycznia 2001, 15:50

CODA Development, oddział naszego rodzimego dystrybutora, pracuje nad nowym RTS-em zatytułowanym Starmageddon. Gra będzie w pełni trójwymiarową strategią kosmiczną wzorowaną na Homeworld, przy czym prostotą obsługi ma dorównywać serii Command & Conquere.

Blair Witch Część 2: Legenda Coffin Rock w sklepach

Solnica, 31 stycznia 2001, 15:30

Do sklepów trafił dzisiaj Blair Witch Część 2: Legenda Coffin Rock, gra będąca drugą częścią trylogii poświęconej tajemnicy Wiedźmy z Blair.

Settlers IV - wkrótce polska premiera

Solnica, 31 stycznia 2001, 15:02

CD Projekt poinformował dziś, iż oficjalna polska premiera Settlers IV ustalona została na 23 lutego 2001. Tak więc już wkrótce mali osadnicy ponownie zawitają na ekrany naszych komputerów.

Baldur's Gate II - aktualizacja poradnika (31/01/01)

Solnica, 31 stycznia 2001, 13:08

Uaktualniliśmy zamieszczony na naszych stronach poradnik do Baldur’s Gate 2: Cienie Amnu. Dodane zostało kilka nowych lokacji, uzupełnione zostały również opisy poprzednio opublikowanych map.

Kolejna strategia z Czarnego Lądu

Michał Bobrowski, 31 stycznia 2001, 11:32

Południowoafrykańska firma Twilyt Productions postanowiła szerzej wykorzystać, dotychczas pomijane tematy konfliktów zbrojnych na kontynencie afrykańskim. Obok już wspomnianej przez nas Zulu War, programiści szykują obszerną grę strategiczną, która przeniesie nas w czasy Wojen Burskich.

Pojedynek NASCAR-ów - never ending story?

Michał Bobrowski, 31 stycznia 2001, 11:17

Od kilku lat możemy zaobserwować swoistą batalię pomiędzy producentami gier komputerowych podejmujących tą samą tematykę. Dokładnie tak wygląda sprawa popularnych w USA wyścigów samochodowych NASCAR. W "pojedynku" bierze udział dwóch zawodników. Z jednej strony Electronics Arts z serią oznaczoną kolejnymi latami (1999, 2000, 2001...), z drugiej Sierra Studios promująca produkt firmy Papyrus, oznaczonej tym razem kolejnymi cyferkami...

Diablo 2 – 1.05 patch

Solnica, 31 stycznia 2001, 09:48

Pojawiła się kolejna wersja patcha do Diablo 2. Poprawiony w nim został szereg nowo wykrytych błędów, w tym także te które powstały po zaaplikowaniu poprzedniej wersji łatki (1.04), np. przywrócony został oryginalny - większy zasięg czarów, itp.

Farscape, czyli jak z serialu TV zrobić grę komputerową...

Michał Bobrowski, 31 stycznia 2001, 09:45

Od dłuższego czasu w Stanach Zjednoczonych dużą popularnością cieszy się seria TV Farscape. Utrzymana w konwencji SCI-FI opowiada o amerykańskim astronaucie Johnie Crichtonie, który na krańcach wszechświata przeżywa rozmaite przygody. Dużym plusem serii jest zastosowanie efektów specjalnych autorstwa specjalistów z The Jim Henson Company (tak... to ten sam, co wymyślił Muppety...).

Stoi na stacji lokomotywa ...

Solnica, 31 stycznia 2001, 09:13

Cóż może być ciekawego w jeździe pociągiem? Nie można skręcać, w tył też trudno tym jeździć, właściwie można się toczyć tylko przed siebie. Okazuje się jednak, iż dość spora grupa osób oddałaby wszystko aby móc wcielić się w rolę maszynisty i poprowadzić kilkuset tonowy skład równiutko po szynach.