Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 stycznia 2001

IRC bez tajemnic

Mariusz Klamra, 26 stycznia 2001, 17:34

Zapraszamy do lektury nowego artykułu technicznego, tym razem poświęconemu usłudze IRC. Zarówno ci, którzy mają o niej dość mgliste pojęcie, jak i „starzy wyjadacze”, znajdą w nim na pewno sporo ciekawych informacji.

Recenzja Homeworld Cataclysm

Solnica, 26 stycznia 2001, 15:25

Cataclysm to kontynucja gry Homeworld, której akcja rozgrywa się w 15 lat po wydarzeniach opisywanych w pierwszej części. Gracz obejmuje w niej dowództwo nad nową, dysponującą bardziej zaawansowaną technologią i wyposażoną w nowe jednostki flotą. W tym miejscu chciałbym zachęcić wszystkich do lektury zamieszczonej dziś na naszych stronach recenzji tej gry w której autor postara się udzielić odpowiedzi na pytanie czy jest to sequel czy raczej tylko zwykły mission-pack.

I znowu smutna wiadomość

Mariusz Klamra, 26 stycznia 2001, 14:07

FASA, firma która stworzyła tak znane gry i systemy RPG jak MechWarrior, BattleTech, Shadowrun czy Earthdawn, właśnie oznajmiła o zakończeniu działalności z dniem 30 kwietnia. Tak po 20 latach działalności kończy się kolejna legenda.

Jak utrudnić sobie życie albo ilu ludzi potrzeba do wkręcenia żarówki

Mariusz Klamra, 26 stycznia 2001, 13:33

Internetowy szał sprawia, że na całym świecie firmy usiłują wymyślić nowe metody na wykorzystanie Sieci, a w konsekwencji na zarobienie na tym pieniędzy. Czasami są to pomysły ciekawe, a czasami, mówiąc delikatnie, idiotyczne. Do tych ostatnich należy chyba pomysł firmy VirtualFileTransfer.

Oficjalna polska strona poświęcona Black & White

Solnica, 26 stycznia 2001, 12:36

Firma IM Group uruchomiła oficjalną polską stronę poświęconą Black & White, grze która jeżeli spełni wszystkie składane przez jej twórców obietnice, może okazać się naprawdę wielkim hitem.

Potrzebne save games z Icewind Dale

Solnica, 26 stycznia 2001, 11:25

Jeżeli gracie/graliście w Icewind Dale i zachowaliście sobie gdzieś save games z tej gry, to wysyłając je do Black Isle Studios możecie pomóc w ten sposób autorom gry w testowaniu mającego się ukazać już wkrótce dodatku o podtytule Heart of Winter.

Blizzard'owi stuknęło 10 lat

Solnica, 26 stycznia 2001, 10:38

Już dziesięć lat minęło od czasu gdy kilku zapaleńców: Allen Adham, Mike Morhaime i Frank Pearce postanowiło założyć firmę zajmującą się tworzeniem gier, świetnie się przy tym bawiąc. Firma Blizzard bo o niej mowa, postanowiła uczcić swoje okrągłe urodziny, rozdając wśród ludzi którzy zarejestrują się na ich stronie szereg ciekawych nagród.

Premiera Chessmaster 8000

Michał Bobrowski, 26 stycznia 2001, 09:36

Dobra wiadomość dla miłośników jednej z najinteligentniejszych gier umysłowych. Jeżeli zawsze marzyłeś, żeby dorównać Kasparowowi (no.... przynajmniej przetrzymać pierwsze dziesięć rund pojedynku z nim...) to koniecznie musisz poćwiczyć na nowym symulatorze szachów oznaczonym Chessmaster 8000.