Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2020, 12:10

autor: Musiol

Cyberpunk 2077 nie zostanie grą roku 2020 na Game Awards

Cyberpunk 2077 utracił szansę na zgarnięcie tytułu gry roku 2020 na gali The Game Awards. Gra studia CD Projekt RED będzie mogła powalczyć o statuetkę dopiero w 2021 roku.

W SKRÓCIE:
  1. Cyberpunk 2077 nie będzie brany pod uwagę w głosowaniu na najlepszy tytuł 2020 roku podczas gali The Game Awards.
  2. Prowadzący imprezę Geoff Keighley oznajmił, że tytuł CD Projekt RED może wystartować w 2021 roku.

Cyberpunk 2077 nie będzie brany pod uwagę w głosowaniu na grę roku 2020 roku podczas gali The Game Awards. Poinformował o tym krótko po wczorajszej wiadomości o przesunięciu premiery organizator imprezy Geoff Keighley. Powodem jest regulamin doboru gier, który określa, że pod uwagę wzięte są te produkcje, które zadebiutują do określonej daty, w zeszłym roku było to 15 listopada. W niektórych przypadkach możliwe są pewne odstępstwa, na które załapać miał się Cyberpunk 2077.

Podobnie jak w przypadku Super Smash Bros. Ultimate sprzed dwóch lat, które debiutowało już po ostatecznym terminie pozwalającym na uwzględnienie gry w wyborze, Cyberpunk 2077 będzie mógł przystąpić do rywalizacji o tytuł najlepszej gry dopiero za rok. Gdyby gra studia CD Projekt RED została wydana w pierwotnym terminie (czyli 19 listopada), mogłaby podjąć rękawicę już za nieco ponad miesiąc.

Tym samym rywalizacja o tytuł najlepszej gry roku na tegorocznej gali The Game Awards może być nieco bardziej emocjonująca. Co prawda nie ogłoszono jeszcze tytułów, które staną w szranki, ale lista potencjalnych kandydatów wygląda bardzo ciekawie - The Last of Us: Part II, Ghost of Tsushima, Animal Crossing: New Horizons, Half-Life: Alyx, Doom Eternal czy Final Fantasy VII Remake. A może któraś z niewydanych jeszcze gier? Assassin’s Creed: Valhalla, Demon’s Souls lub Call of Duty: Black Ops - Cold War?

A może macie swoją propozycję w tej kategorii? Który tytuł z 2020 roku był według Was najlepszy?

Przypominamy też, że podobnie jak rok temu redakcja GRYOnline.pl weźmie udział w głosowaniu w ramach The Game Awards.

  1. Cyberpunk 2077 – oficjalna strona internetowa gry
  2. Grałem 4 godziny w Cyberpunka 2077 – to świetna gra, ale…
  3. Wszystko o Cyberpunk 2077
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077