Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2020, 12:02

autor: Aquma

Pies w Baldur’s Gate 3 pogłaskany 400 tys. razy. 98% graczy romansuje z NPC

Najnowsza notka z serii Community Update przedstawia kolejne statystyki związane z wczesnym dostępem Baldur’s Gate 3. Okazuje się, że pies, którego możemy znaleźć w grze, został pogłaskany już 400 tys. razy. Bardzo dużą popularnością cieszą się też wątki romansowe.

W SKRÓCIE:

  1. 98,63% graczy zainteresowało się jednym z wątków romansowych w BG3;
  2. 33% osób romansowało z Gale’em, a 31% z Shadowheart;
  3. pies został pogłaskany już 400 tys. razy;
  4. najnowszy patch poprawia animacje w dialogach oraz system dźwiękowy (druga kwestia skutkuje lepszą wydajnością na słabych pecetach).

Deweloperzy z Larian Studios opublikowali dziesiątą notkę z serii Community Update, w której dzielą się kolejnymi statystykami dotyczącymi gry RPG Baldur’s Gate III. Tym razem mamy m.in. informacje na temat popularności wątków romansowych – aż 98,63% graczy zdecydowało się na spędzenie nocy z którymś / którąś z bohaterów / bohaterek niezależnych.

33% graczy romansowało z błyskotliwym magiem Gale’em, zaś 31% wybrało zdystansowaną kapłankę Shadowheart. Twórcy z premedytacją nie podali statystyk pozostałych kompanów – zamiast tego zachęcono graczy, by spróbowali je odgadnąć.

Poniższy akapit zawiera niewielki spoiler z wersji Early Access Baldur’s Gate III, dotyczący wyboru, który w pewnym momencie musi podjąć gracz.

Interesująco wypadają też statystyki związane z obecnymi w grze frakcjami – 74,85% graczy zdecydowało się pomóc Diabelstwom. Pozostali gracze stanęli po stronie drowki Minthary.

Kolejny ciekawy detal dotyczy głaskania psa – czworonóg w grze otrzymał tę odrobinę czułości już 400 tys. razy.

W notce pojawia się również sporo informacji na temat zmian w najnowszym patchu. Najważniejsze z nich dotyczą licznych poprawek w animowanych scenach dialogowych. Niektóre z nich zostały stworzone praktycznie od zera – wszystko po to, by nadać im odpowiednio filmowy charakter (dotyczy to np. piosenki śpiewanej przez pewną rogatą panią). Twórcy usprawnili też silnik dźwiękowy gry, dzięki czemu powinna ona działać lepiej na słabszych komputerach.

  1. Baldur's Gate 3 w Early Access to na razie fundament pod wielkie RPG
  2. Widziałem Baldur's Gate 3 i już zbieram drużynę, bo jestem zachwycony
  3. Baldur’s Gate 3 naszych marzeń – czego oczekujemy od powrotu legendy RPG?
  4. Baldur’s Gate 3 – poradnik
  5. Baldur’s Gate III – strona oficjalna