Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2019, 11:10

autor: Serek

The Game Awards 2019 - oglądajcie razem z nami

Dziś w nocy odbędzie się gala The Game Awards, na której poznamy najlepszą grę 2019 roku. Oprócz przyznania statuetek w 29 kategoriach, doczekamy się również ujawnienia nowych tytułów. Oglądajcie razem z nami.

Godziny dzielą nas od poznania najlepszej gry roku. - The Game Awards 2019 - oglądajcie razem z nami - wiadomość - 2019-12-12
Godziny dzielą nas od poznania najlepszej gry roku.

13 grudnia o 2:30 nad ranem rozpocznie się The Game Awards 2019 - kolejna edycja uroczystej gali, która w środowisku nazywana jest nie bez przyczyny „growymi Oscarami”. Wydarzenie będzie można oglądać na żywo w serwisach YouTube oraz Twitch (linki do poszczególnych transmisji na końcu wiadomości). Najważniejszym punktem programu będzie naturalnie przyznanie nagród w 29 kategoriach. Listę nominowanych tytułów znajdziecie pod tym adresem. Po raz drugi z rzędu w składzie gremium wybierającego poszczególne produkcje znaleźli się reprezentanci portalu GRYOnline.pl.

The Game Awards to nie tylko nagrody, ale także prezentacje nowych tytułów. Ceniony dziennikarz oraz pomysłodawca wydarzenia, Geoff Keighley, zapowiedział, że na tegorocznej gali ujawnionych zostanie około dziesięciu produkcji. Oczywiście nie padły żadne szczegóły, ale fani dobrze wiedzą. Niemalże „pewniakiem” do pojawienia się na gali jest Batman: Arkham Legacy, o którym głośno jest od jakiegoś czasu. Prezentację swojej produkcji zapowiedział także Raphael Colantonio, były szef Arkane Studios (Dishonored, Prey). Ze zwiastuna tegorocznej odsłony możemy także wywnioskować, że pojawią się nowe materiały z Diablo IV, Marvel’s Avengers czy Elden Ring.

Najbardziej elektryzującym tematem jest jednak wybór gry roku. W tej kategorii głównymi kandydatami do zdobycia statuetki są Death Stranding oraz Control. Chociaż, jak nauczył nas przykład z ubiegłego roku (kiedy wszyscy w ciemno stawiali na RDR 2, a wygrał GoW), nie możemy być niczego pewni. Warto również wspomnieć, że produkcja Hideo Kojimy jest najczęściej, bo aż dziewięć razy, nominowanym tytułem w tym roku i ma szansę na statuetkę między innymi w kategorii Najlepsza przygodowa gra akcji, Najlepiej wyreżyserowana gra czy Najlepsza fabuła. Poniżej znajdziecie linki do transmisji na żywo.

Transmisja w serwisie YouTube

Transmisja w serwisie Twitch

  1. Oficjalna strona internetowa The Game Awards