Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2019, 12:01

Command & Conquer Remastered – stary-nowy głos interfejsu EVA

Fani serii Command and Conquer z nadzieją i obawą czekają na remaster kultowej pierwszej części. Póki co wydaje się, że studio Petroglyph odpowiedzialne za prace nad Command & Conquered Remastered robi wszystko, aby zachować ducha oryginału. Najnowszym tego dowodem jest zatrudnienie Kii Huntzinger.

Nostalgia graczy to broń tak silna jak głowica nuklearna - Command & Conquer Remastered – stary-nowy głos interfejsu EVA - wiadomość - 2019-12-12
Nostalgia graczy to broń tak silna jak głowica nuklearna

Głos interfejsu EVA (Electronic Video Agent) jest bardzo dobrze znany fanom serii Command & Conquer - jest to nasza elektroniczna asystentka, która informuje o ważnych wydarzeniach takich jak śmierć żołnierzy (unit lost), czy o braku pieniędzy (need more funds), co sprawia, że w trakcie rozgrywki słyszymy ją bardzo często. Niedawno firma Electronic Arts opublikowała na swojej stronie wpis Jima Vesselli, producenta Command & Conquer Remastered, w którym mówi on o zagubieniu nagrań z kultowymi dla wielu graczy komunikatami wypowiadanymi przez interfejs EVA. Dodatkowo w oryginalnych plikach gry są słyszalne wyraźne zniekształcenia. Zmusiło to Petroglyph do nagrania nowych kwestii. Zatrudniono w tym celu Kię Huntzinger, która użyczała swojego głosu w klasycznej wersji gry.

Ewentualne obawy odnośnie tego, czy Kia Huntzinger wciąż posiada swój charakterystyczny ton głosu uspokaja Jim Vessella, który zapewnia, że pozostał on praktycznie niezmienny. Oczywiście dla osób, które będą chciały idealnie odwzorować doznania sprzed lat będzie dostępna opcja usłyszenia oryginalnego interfejsu EVA.

Czekacie? - Command & Conquer Remastered – stary-nowy głos interfejsu EVA - wiadomość - 2019-12-12
Czekacie?

Odkąd studio Petroglyph zostało ujawnione jako producent remasteru Command & Conquer, bardzo ostrożnie dzieli się informacjami o swoim dziele. Dopiero niedawno opublikowano pierwszy gameplay (a właściwie jego teaser), wcześniej gracze musieli się zadowolić jedynie strzępkami informacji takimi jak wygląd niektórych jednostek, czy to że w odświeżonej wersji powrócą ukryte misje (tak, o dinozaurach mowa). Zdaje się, że zarówno na grę, jak i na wysyp informacji o niej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.