Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2009, 08:40

Cena amerykańskiej wersji pecetowego Call of Duty: Modern Warfare 2 ostro w górę

Wszystko wskazuje na to, że zapowiedzi szefostwa koncernu Activision Blizzard dotyczące wzrostu cen gier nie były wyłącznie mrzonkami. I nie chodzi tu jedynie o coraz droższe wersje konsolowe, ale również edycje pecetowe. Fakt ten zdaje się potwierdzać sytuacja z Call of Duty: Modern Warfare 2.

Wszystko wskazuje na to, że zapowiedzi szefostwa koncernu Activision Blizzard dotyczące wzrostu cen gier nie były wyłącznie mrzonkami. I nie chodzi tu jedynie o coraz droższe wersje konsolowe, ale również edycje pecetowe. Fakt ten zdaje się potwierdzać sytuacja z Call of Duty: Modern Warfare 2.

Cena amerykańskiej wersji pecetowego Call of Duty: Modern Warfare 2 ostro w górę - ilustracja #1

Z informacji napływających od przedstawicieli amerykańskich sieci handlowych wynika, że pecetowa edycja kontynuacji jednej z najlepiej sprzedających się strzelanin w historii będzie kosztować aż 59,99 dolarów (taka cena widnieje choćby na Amazonie). Jest to kwota na identycznym poziomie, co w przypadku wersji konsolowych. Nie musimy dodawać, że do tej pory użytkownicy komputerów osobistych mogli liczyć na gry tańsze od tych na PlayStation 3 i Xboksa 360 o przynajmniej 10 dolarów. Informacja ta wzbudziła oczywiście wiele kontrowersji wśród graczy zamieszkujących Stany Zjednoczone.

Raczej wątpliwym jest, by głównym powodem wzrostu amerykańskiej ceny pecetowego Modern Warfare 2 była podwyżka, jaka dotknęła gry Activision Blizzard w Wielkiej Brytanii (z powodu słabego kursu funta względem euro). Wydaje się bardziej, że chodzi tu o pogodzenie się z takim faktem przez samych klientów – szczególnie przy okazji Modern Warfare 2, produkcji, której zakup klienci poważnie rozważą bez względu na jej cenę. Activision Blizzard tłumaczy swoje ruchy wzrostem kosztów dewelopingu gier. Bardziej pasuje tu jednak stwierdzenie jednego z amerykańskich serwisów o grach – „biorą więcej, ponieważ mogą ”. Widać to choćby na przykładzie Tony Hawk: RIDE (100 dolarów za zestaw z kontrolerem-deskorolką) czy też kolekcjonerskiej edycji konsolowych Modern Warfare 2 (150 dolarów za paczkę z noktowizorem).

Czy podobny ruch zastosowany zostanie także w Europie? Już teraz widać, że niektórzy sprzedawcy oferują pecetową, angielską wersję Modern Warfare 2 za około 60 euro. Nieco tańsze są edycje zlokalizowane – niemiecką można dostać na Amazonie za około 53 euro. W Polsce sytuacja jest póki co spokojna. Większość sklepów sprzedaje Modern Warfare 2 na PC za mniej więcej 120 złotych, choć ciężko stwierdzić, czy sytuacja ta utrzyma się do dnia premiery, która ma się odbyć 10 listopada bieżącego roku. W naszym kraju dystrybucją gry zajmuje się firma Licomp Empik Multimedia. Póki co na jej oficjalnej stronie nie można znaleźć informacji na temat dzieła studia Infinity Ward.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej