Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2014, 10:50

autor: Sarge

Broken Age - dziś wieczorem premiera przygodówki Double Fine z Kickstartera

Broken Age - przygodówka point’n’click od studia Double Fine - dzisiaj wieczorem ma swoją oficjalną premierę w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. Twórcy na produkcję tej gry otrzymali od fanów ponad 3,3 mln dolarów za pośrednictwem Kickstartera.

Shay to jedna z dwóch grywalnych postaci w grze Broken Age - Broken Age - dziś wieczorem premiera przygodówki Double Fine z Kickstartera - wiadomość - 2014-01-28
Shay to jedna z dwóch grywalnych postaci w grze Broken Age

Dzisiaj o godzinie 19:00 w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam oficjalnie zadebiutuje gra Broken Age. Przygodówka studia Double Fine od dwóch tygodni była dostępna dla osób, które wpłaciły odpowiednio dużą sumę pieniędzy w trakcie zbiórki na Kickstarterze. Od dzisiejszego wieczora będzie mógł ją sprawdzić każdy, kto zapłaci na Steamie 22,99 euro (ok. 97 zł) – choć jeszcze do godziny 19:00 można złożyć pre-order z 10% zniżką od tej kwoty. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Broken Age jest produkcją podzieloną na dwa akty. Pierwszy ma swoją oficjalną premierę właśnie dzisiaj, a drugi trafi do cyfrowej dystrybucji w późniejszym terminie (dokładna data nie jest jeszcze znana). Kupując grę, macie zagwarantowany dostęp do drugiego aktu, gdy ten tylko się ukaże.

  1. Broken Age w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam

Gracze pokładają w Broken Age spore nadzieje, jako że tytuł był bohaterem pierwszej tak spektakularnej zbiórki pieniędzy na grę w serwisie Kickstarter. Na szczęście gra zbiera pochlebne recenzje – obecnie średnia ocen według serwisu GameRankings przekracza 81%. Wiele wskazuje więc na to, że pierwszy akt nie zawiódł oczekiwań. Takiego zdania jest również Szymon Liebert w recenzji gry-online.pl, do której lektury serdecznie zapraszamy. Z wydaniem ostatecznej oceny wstrzymujemy się jednak do premiery drugiego aktu Broken Age. Zainteresowanych informujemy, że przygotowaliśmy także poradnik do gry.

W przygodówce Broken Age pokierujemy również dziewczyną o imieniu Vella - Broken Age - dziś wieczorem premiera przygodówki Double Fine z Kickstartera - wiadomość - 2014-01-28
W przygodówce Broken Age pokierujemy również dziewczyną o imieniu Vella

Broken Age to klasyczna przygodówka point’n’click od studia Double Fine, które na produkcję tej gry otrzymało od fanów ponad 3,3 mln dolarów za pośrednictwem Kickstartera. Na czele projektu stoi Tim Schafer, twórca m.in. Grim Fandango czy serii Monkey Island. W trakcie dewelopingu okazało się, że twórcy podeszli zbyt ambitnie do swojej produkcji i nagle zabrakło funduszy na jej dokończenie. Studio Double Fine zdecydowało się więc podzielić grę na dwie części – pieniądze zebrane ze sprzedaży pierwszego aktu mają umożliwić dokończenie drugiego. O kulisach tej decyzji poczytacie w jednej z wcześniejszych wiadomości.

Broken Age opowiada historię dwóch postaci funkcjonujących w różnych światach, ale borykających się z podobnymi problemami. Shay to młody chłopak wychowany przez sztuczną inteligencję futurystycznego statku Bassa Nostra, który chce się wyrwać z codziennej rutyny i tylko pozornie sielankowego życia.

Z kolei Vella jest dziewczyną przeznaczoną do poświęcenia w specjalnym rytuale niewielkiej wioski i wydania na pożarcie ogromnej bestii Mog Chothra. Ona również chce się sprzeciwić panującym tu zasadom i uniknąć niechybnej śmierci. W pierwszym akcie zobaczymy swego rodzaju wprowadzenie do ich przygody, podczas gdy w drugim doczekamy się kontynuacji obu historii i ostatecznego zakończenia.

  1. Recenzja gry Broken Age – przygodówki Double Fine z Kickstartera
  2. Broken Age – poradnik do gry