Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2015, 18:40

autor: Renox

Broken Age – wiosną zadebiutuje pudełkowa wersja gry

Studio Double Fine ogłosiło, że udało się mu podpisać kontrakt z firmą Nordic Games na dystrybucję pudełkowej edycji gry Broken Age. Wspomniana przygodówka trafić ma w tej wersji do sprzedaży detalicznej wiosną tego roku, równocześnie z debiutem w dystrybucji elektronicznej drugiego epizodu gry.

Wiosną do sprzedaży trafi pudełkowa wersja gry Broken Age. - Broken Age – wiosną zadebiutuje pudełkowa wersja gry - wiadomość - 2015-01-07
Wiosną do sprzedaży trafi pudełkowa wersja gry Broken Age.
W skrócie o pudełkowym Broken Age:
  • Gatunek: gra przygodowa
  • Deweloper: Double Fine
  • Wydawca: Nordic Games
  • Platformy sprzętowe: PC, Mac, Linux
  • Data premiery pudełkowej wersji: wiosna 2015 roku

Broken Age to interesująca przygodówka studia Double Fine, od ufundowania której rozpoczęło się kickstarterowe szaleństwo. Autorom udało się zgromadzić 3,3 miliona dolarów, jednak – co zadziwiające – suma ta nie wystarczyła na dokończenie projektu, dlatego też postanowiono podzielić go na dwie części. Pierwszy epizod omawianej produkcji zadebiutował wyłącznie w cyfrowej dystrybucji 28 stycznia ubiegłego roku, zapewniając deweloperom środki niezbędne do produkcji drugiego odcinka. Ten z kolei pojawić się ma zgodnie z najnowszymi doniesieniami wiosną tego roku. Co ciekawe, okazuje się, że gra – wbrew pierwotnym założeniom – wydana zostanie w ciągu najbliższych miesięcy także w wersji pudełkowej.

Studio Double Fine podpisało umowę dystrybucyjną z firmą Nordic Games, która zajmie się rozprowadzeniem pudełkowych edycji omawianej przygodówki w wersji na PC, Mac oraz Linux. Broken Age ma trafić do obrotu detalicznego wraz z debiutem cyfrowej wersji gry (a właściwie jej drugiego epizodu), a zatem wiosną tego roku. Obie strony nie kryją zadowolenia z rozpoczętej współpracy, tym bardziej że będzie to już któraś z kolei produkcja studia Double Fine wydana w stosownym opakowaniu (wspomnieć warto o Costume Quest, Psychonauts oraz Stacking, które trafiły do sprzedaży detalicznej w ubiegłym roku). Co ciekawe, producenci szykują w przypadku omawianego tytułu także niemieckojęzycznego lektora, ponieważ – jak informuje ich „środowiskowy wywiad” – nasi zachodni sąsiedzi chętnie sięgają po produkcje typu point&click, w tym również po Broken Age.