Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2015, 15:35

autor: shav

Grim Fandango - gra zarobiła 1.7 miliona dolarów w tydzień od premiery

Przedstawiciele studia Double Fine pochwalili się informacjami na temat sprzedaży swoich gier. Zarówno Grim Fandango Remastered, jak i nowa produkcja – Broken Age, okazały się sukcesem.

Manny Calavera zarobił już niemal dwa miliony dolarów - Grim Fandango - gra zarobiła 1.7 miliona dolarów w tydzień od premiery - wiadomość - 2015-07-17
Manny Calavera zarobił już niemal dwa miliony dolarów

Justin Bailey ze studia Double Fine ujawnił w opublikowanym dziś filmie, że odświeżona wersja kultowej przygodówki sprzed 17 lat, czyli Grim Fandango Remastered, zarobiła ponad 1.7 miliona dolarów w ciągu jednego tygodnia po premierze. Co ciekawe, pierwsza wersja gry, debiutująca w roku 1998 roku sprzedawała się słabo, pomimo świetnych ocen w mediach. Dużym sukcesem okazała się też najnowsza gra przygodowa od Double Fine. Finansowane na Kickstarterze Broken Age zebrało ponad 3 miliony dolarów, jednak kwota ta okazała się niewystarczająca. Jak mówi szef studia, Tim Shafer, deweloperzy musieli dołożyć niemal drugie tyle, aby ukończyć projekt. Pomimo tego, wydatki na grę już się prawie zwróciły.

We wspomnianym materiale, który jest jednocześnie ostatnim odcinkiem dokumentującym proces powstawania Broken Age, Tim Schafer podzielił się też pewnymi spostrzeżeniami na temat serwisów crowdfundingowych, takich jak Kickstarter. Jego zdaniem stwarzają one szanse na pewne uniezależnienie się od wydawców. Pozyskiwanie pieniędzy za pośrednictwem zbiórek pozwala na wybieranie ofert mniej korzystnych finansowo, ale z bardziej komfortowymi warunkami do pracy.

Jeszcze w tym roku mamy otrzymać kolejną odświeżoną przygodówkę od Double Fine. Tym razem będzie to Day of the Tentacle: Special Edition, czyli remaster hitu z 1993 roku.