Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2014, 11:55

autor: Sarge

Broken Age - dziś premiera dla składkowiczów z Kickstartera. Debiut na Steamie opóźniony

Studio Double Fine ogłosiło, że przygodówka Broken Age zadebiutuje na Steamie z opóźnieniem. Tytuł miał ukazać się dziś w ramach programu "Gry z wczesnym dostępem", ale ostatecznie pojawi się w sprzedaży nieco później, jako pełnoprawny produkt sprzedawany w formie przepustki Season Pass uprawniającej do nabycia dwóch aktów. Dziś pierwszy z nich zostanie udostępniony składkowiczom z Kickstartera.

Dzisiaj pierwszy akt przygodówki Broken Age od studia Double Fine zostanie udostępniony osobom, które wpłaciły odpowiednio dużą sumę pieniędzy w trakcie zbiórki w serwisie Kickstarter. Niestety, premiera Broken Age na Steamie została opóźniona, a nowa data debiutu zostanie ujawniona w najbliższych godzinach. Jeszcze kilka dni temu informowano, że tytuł ukaże się dzisiaj na Steamie w ramach programu „Gry z wczesnym dostępem”. Twórcy stwierdzili jednak, że nie oddawałoby to w pełni stopnia dopracowania pierwszego aktu ich przygodówki, który jest w pełni ukończony i gotowy do tradycyjnej sprzedaży w usłudze firmy Valve. W związku z tym podjęto decyzję o pewnej zmianie w formie dystrybucji Broken Age.

Broken Age wyróżnia się specyficzną dwuwymiarową oprawą graficzną - Broken Age - dziś premiera dla składkowiczów z Kickstartera. Debiut na Steamie opóźniony - wiadomość - 2014-01-14
Broken Age wyróżnia się specyficzną dwuwymiarową oprawą graficzną

Przede wszystkim gra zostanie wydana na Steamie jako pełnoprawny i gotowy produkt, z tym że w podobnej formie jak przygodówki od studia Telltale Games (m.in. The Walking Dead, The Wolf Among Us). Jak wiadomo, Broken Age zostanie podzielone na dwa akty – pierwszy zostanie dzisiaj udostępniony osobom biorącym udział w zbiórce na Kickstarterze i wkrótce ukaże się na Steamie, a drugi trafi do cyfrowej dystrybucji w późniejszym terminie. Zdecydowano więc, że zakup gry na Steamie zaowocuje nie tylko natychmiastowym nabyciem pierwszego aktu, ale też bez dodatkowych opłat zagwarantuje dostęp do drugiego, gdy ten się ukaże.

W chwili pisania tych słów nie znamy dokładnej daty premiery Broken Age na Steamie. Zaktualizujemy tę wiadomość, gdy tylko studio Double Fine poda konkretny termin. Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo, jako że produkt jest gotowy do dystrybucji i pozostała tylko kwestia dogadania się z firmą Valve w sprawie pojawienia się gry w oficjalnej sprzedaży na Steamie.

Broken Age to klasyczna przygodówka point’n’click od studia Double Fine, które na produkcję tej gry otrzymało od fanów ponad 3,3 mln dolarów za pośrednictwem Kickstartera. W trakcie dewelopingu okazało się, że twórcy podeszli zbyt ambitnie do projektu i nagle zabrakło funduszy na jego dokończenie. Studio Double Fine zdecydowało się więc podzielić grę na dwie części – pieniądze zebrane ze sprzedaży pierwszego aktu mają umożliwić dokończenie drugiego. O kulisach tej decyzji poczytacie w jednej z wcześniejszych wiadomości.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.