Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2014, 15:03

autor: Sarge

Broken Age - zakończono pisanie scenariusza do drugiego epizodu

Chociaż od premiery pierwszego epizodu przygodówki Broken Age minęło niemal dziewięć miesięcy, wciąż nie znamy choćby przybliżonej daty debiutu drugiego odcinka. Twórcy ogłosili właśnie, że dopiero zakończyli pisanie scenariusza pozostałej części gry.

Tim Schafer ze studia Double Fine ogłosił, że dopiero zakończono pisanie scenariusza do drugiego, a zarazem ostatniego epizodu przygodówki Broken Age. Dzięki temu twórcy mogą rozpocząć nagrywanie nowych dialogów i muzyki, a także przygotować projekt do wejścia w fazę alfa. Jak więc widać, prawdopodobnie jeszcze dość długo będziemy musieli czekać na premierę drugiego epizodu, choć pierwszy zadebiutował w styczniu bieżącego roku. Tim Schafer jest jednak zdania, że ma teraz „zdecydowanie bardziej dokładny plan na pozostały okres dewelopingu”. Niestety, twórcy nie są w stanie podać choćby przybliżonej daty premiery drugiego epizodu Broken Age. Można się jednak domyślać, że nastąpi ona w bliżej nieokreślonym okresie 2015 roku.

Broken Age wyróżnia się dość charakterystycznym stylem graficznym - Broken Age - dopiero zakończono pisanie scenariusza do drugiego epizodu - wiadomość - 2014-10-17
Broken Age wyróżnia się dość charakterystycznym stylem graficznym

Trzeba przyznać, że dzisiejsza informacja może być dość rozczarowująca dla graczy wyczekujących zakończenia fabuły Broken Age. Najpierw spore kontrowersje wzbudził nieplanowany wcześniej podział historii na dwie części. Było to spowodowane brakiem wystarczających środków pieniężnych na dokończenie projektu, mimo że kickstarterowa zbiórka pieniędzy zakończyła się dużym sukcesem. Dopiero sprzedaż pierwszego epizodu przyniosła deweloperowi na tyle duże przychody, że można stworzyć drugi odcinek. Mało kto spodziewał się jednak, że po dziewięciu miesiącach od debiutu Broken Age twórcom udało się dopiero przygotować scenariusz całej gry.

Broken Age opowiada historię dwóch postaci funkcjonujących w różnych światach, ale borykających się z podobnymi problemami. Shay to młody chłopak wychowany przez sztuczną inteligencję futurystycznego statku Bassa Nostra, który chce się wyrwać z codziennej rutyny i tylko pozornie sielankowego życia.

Z kolei Vella jest dziewczyną przeznaczoną do poświęcenia w specjalnym rytuale niewielkiej wioski i wydania na pożarcie ogromnej bestii Mog Chothra. Ona również chce się sprzeciwić panującym tu zasadom i uniknąć niechybnej śmierci. W pierwszym akcie zobaczyliśmy swego rodzaju wprowadzenie do ich przygody, podczas gdy w drugim doczekamy się kontynuacji obu historii i ostatecznego zakończenia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.