Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2010, 10:30

Battlefield: Bad Company 2 - jednorazowe kody dostępowe do DLC i darmowe dodatki

Premiera strzelaniny Battlefield: Bad Company 2 już za kilkanaście dni. Nie dziwi więc, że twórcy ze studia EA DICE ujawniają coraz większą liczbę szczegółów związanych ze nadciągającym debiutem. Właśnie poznaliśmy kolejne – związane są one m.in. z platformą DLC oraz bonusami dla osób, które zamówią grę w systemie przedpremierowym.

Premiera strzelaniny Battlefield: Bad Company 2 już za kilkanaście dni. Nie dziwi więc, że twórcy ze studia EA DICE ujawniają coraz większą liczbę szczegółów związanych z nadciągającym debiutem. Właśnie poznaliśmy kolejne – związane są one m.in. z platformą DLC oraz bonusami dla osób, które zamówią grę w systemie przedpremierowym.

Battlefield: Bad Company 2 - jednorazowe kody dostępowe do DLC i darmowe dodatki - ilustracja #1

Zacznijmy od tego, że w każdym nowym egzemplarzu gry zawarty zostanie jednorazowy kod VIP, przypisywany do konta EA.com. Aktywując go w ramach gry uzyskacie dostęp do wewnętrznej bazy z DLC (w inny sposób nie będziecie mogli ich pobrać). W przyszłości posiadacze kodu będą również mogli liczyć na różnego rodzaju gratyfikacje – w tym darmowe dodatki.

W Bad Company 2 zastosowanie znajdzie zatem system podobny do Cerberus Network z Mass Effect 2. Z tego też względu nabywcy używanych egzemplarzy BC2 chcący uzyskać dostęp do nowej zawartości, będą najprawdopodobniej zmuszeni uiścić za tę przyjemność dodatkową opłatę. W przypadku ME2 było to 15 dolarów/euro – wszystko wskazuje na to, że będzie to standardowa cena w przypadku gier Electronic Arts.

Ponadto w dniu premiery strzelaniny jej nabywcy uzyskają dostęp do zestawu pierwszych DLC, którymi będą najprawdopodobniej nowe mapy do trybu multiplayer. Startowe dodatki pozostaną darmowe przez mocno ograniczony czas, po czym zostanie na nie nałożona niewielka opłata.

Battlefield: Bad Company 2 - jednorazowe kody dostępowe do DLC i darmowe dodatki - ilustracja #2

Jakby tego było mało, wszystkie osoby, które zamówią Bad Company 2 w systemie przedpremierowym otrzymają darmowy upgrade do edycji limitowanej. Będzie się to wiązać z uzyskaniem dostępu do sześciu specjalnych dodatków, m.in. ulepszonego opancerzenia i zwiększonej siły ognia pojazdów, urządzenia pozwalające na namierzanie i śledzenie wrogich maszyn, a także jakże M1A1 Submachine Gun oraz M1911 Pistol znanych z Battlefield 1943. Dodatkowo właściciele tej sieciowej strzelaniny, posiadający status Weterana, otrzymają jako prezent karabin M1 Garand.

Battlefield: Bad Company 2 zadebiutuje na polskim rynku 5 marca, czyli w dniu premiery europejskiej. Produkcja będzie dostępna w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Aktualnie trwają jeszcze beta-testy odsłony komputerowej, które zostaną zakończone 25 lutego. Cieszą się one ogromną popularnością. Podobnie zresztą jak sieciowa wersja demonstracyjna dostępna w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3, którą pobrały w sumie ponad dwa miliony graczy.