Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2013, 18:25

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Batman: Arkham Origins – pierwsze szczegóły, data premiery i zmiana dewelopera

Nie brytyjskie studio Rocksteady, ale kanadyjskie Warner Bros. Games Montreal odpowiada za przygotowanie gry Batman: Arkham Origins. Najnowsza część przygód Człowieka-Nietoperza ukaże się 25 października i będzie prequelem serii.

Premiera gry Batman: Arkham Origins zaplanowana została na 25 października. - Batman: Arkham Origins – pierwsze szczegóły, data premiery i zmiana dewelopera - wiadomość - 2013-04-09
Premiera gry Batman: Arkham Origins zaplanowana została na 25 października.

UAKTUALNIENIE: Ruszyła oficjalna strona internetowa gry Batman: Arkham Origins. Gracze z Ameryki Północnej mogą już składać zamówienia w systemie przedsprzedaży. Wersja PC kosztuje blisko 50 dolarów. Za konsolowe trzeba zapłacić o 10 dolarów więcej.

Wiodącym tematem najnowszego, majowego numeru magazynu Game Informer będzie Batman: Arkham Origins. Tradycyjnie już redakcja czasopisma zdecydowała się zaprezentować okładkę oraz ujawnić kilka informacji, jakie znajdą się w obszernej zapowiedzi gry. Wynika z nich, że gracze powinni szykować się na prequel serii, w którym poznają początki kariery Batmana.

Doniesienia na temat Batman: Arkham Origins z pewnością wprawią w zdumienie wielu fanów. Zgodnie z oczekiwaniami gra zadebiutuje na sklepowych półkach jesienią, a dokładnie 25 października. Tytuł ukaże się w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Nintendo Wii U. Nie ma natomiast wzmianki o nowych platformach sprzętowych Sony i Microsoftu, choć wcześniej pojawiały się plotki na ten temat.

Najbardziej zaskakująca informacja to zmiana dewelopera. Korporacja Time Warner zdecydowała się powierzyć prace nad Batman: Arkham Origins wewnętrznemu studiu - Warner Bros. Games Montreal. Z ustaleń GI wynika, że zespół deweloperski pod wodzą Erica Holmesa (The Incredible Hulk: Ultimate Destruction, Prototype) dysponować będzie zmodyfikowaną wersją silnika Unreal 3, którą ekipa Rocksteady Studios wykorzystała uprzednio w Batman: Arkham City.

Jednym z nowych przeciwników Batmana będzie Deathstroke. - Batman: Arkham Origins – pierwsze szczegóły, data premiery i zmiana dewelopera - wiadomość - 2013-04-09
Jednym z nowych przeciwników Batmana będzie Deathstroke.

Szczegóły dotyczące fabuły gry owiane są tajemnicą. Wiadomo jednak, że chodzi o prequel serii, w którym przedstawione zostaną początki Batmana. Pozwoli to fanom serii lepiej zrozumieć zawiłe relacje, jakie łączą Człowieka-Nietoperza z niektórymi bohaterami znanymi z wcześniejszych odsłon cyklu. Nie zabraknie również zupełnie nowych postaci, jak chociażby Deathstroke.

Korporacja Time Warner najwyraźniej nie zamierza poprzestać na jednej nowej grze z Batmanem w roli głównej. Użytkownicy konsol przenośnych PlayStation Vita i Nintendo 3DS doczekają się bowiem odrębnej produkcji – Batman: Arkham Origins Blackgate. Gra powstaje w studiu Armature, a jej akcja osadzona zostanie tuż po wydarzeniach związanych z fabułą Batman: Arkham Origins. Premiera zaplanowana została na 25 października.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Batman: Arkham Origins