Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2013, 19:22

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Thief - komputerowa wersja nie będzie zwykłą kalką konsolowej edycji

W wywiadzie udzielonym serwisowi StrategyInformer, producent gry Thief - Stephane Roy - wyjawił, że deweloper przykłada dużo uwagi do komputerowej edycji nadchodzącej produkcji. Wspomniano o sterowaniu myszką i klawiaturą, które zostanie zrobione z głową, a nie na zasadzie zwykłego skopiowania funkcji z przycisków na padzie.

Na początku zeszłego miesiąca poznaliśmy wiele informacji na temat nadchodzącej, czwartej odsłony gry Thief. Dzisiaj dowiedzieliśmy się natomiast, że komputerowa wersja nie będzie identyczna, co konsolowe edycje. Przynajmniej jeżeli chodzi o sterowanie.

Thief ukaże się w 2014 roku.

W wywiadzie dla serwisu StrategyInformer, producent gry – Stephane Roy – wyjawił, że Thief na PC nie będzie zwykłą kalką konsolowej wersji (i na odwrót). Wszystko ze względu na sterowanie. Komputerowa edycja gry zostanie zaprojektowa z myślą o klawiaturze i myszce.

”Bez dwóch zdań komputerowa wersja jest niesamowicie ważna. W Thief gra się inaczej przy użyciu myszki i klawiatury, więc musimy mieć pewność, że dobrze to zrobimy (…) Jednym z naszych celów jest upewnienie się, że komputerowa wersja nie będzie zwykłą kopią konsolowej edycji.” – powiedział Stephane Roy.

Wychodzi więc na to, że sterowanie na klawiaturze nie zostanie stworzone byle jak, tylko twórcy utkają je specjalnie dla użytkowników komputerów PC. Ciekawe w takim razie czy konsolowa edycja będzie w jakiś sposób zubożona pod tym względem? Wszak wiadomo nie od dziś, że pady mają zdecydowanie mniejszą ilość przycisków.

Thief to czwarta odsłona popularnej serii gier wideo. Za tytuł odpowiedzialne jest studio Eidos Montreal, które w ostatnich latach zasłynęło znakomitym Deus Ex: Bunt Ludzkości. Produkcja będzie rebootem uznanej skradanki i ukaże się na komputerach PC, a także konsolach nowej generacji (PlayStation 4 i zapewne nowy Xbox) w 2014 roku.