Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2018, 15:25

Aktualizacja Frostpunk, Fuel Renegades za darmo i inne wieści

Dziś piszemy o aktualizacji i darmowym DLC do rodzimego Frostpunka, darmowej studenckiej grze Fuel Renegades, zapowiedzi DLC do RPG Battle Brothers, rychłej premierze remastera The Bard’s Tale i dalszym wsparciu fundacji zdrowia psychicznego przez deweloperów Hellblade: Senua's Sacrifice . Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Frostpunk z aktualizacją i darmowym DLC People and Automatons

Nowe budynki mają mieć nieco więcej indywidualnego charakteru. - Aktualizacja Frostpunk, Fuel Renegades za darmo i inne wieści - wiadomość - 2018-08-07
Nowe budynki mają mieć nieco więcej indywidualnego charakteru.

Polska firma 11 bit studios udostępniła właśnie nieodpłatne DLC „Ludzie i Automatony” do gry Frostpunk, określane też po prostu jako łatka 1.1.2. Nie jest ona może rewolucyjna, ale zapewniła parę funkcji, o które dopraszała się społeczność gry. Od teraz gracze mogą po swojemu nazywać poszczególnych członków swojej społeczności i górujące nad nimi parowe automatony. Przy okazji łatwo je teraz wyszukać za pomocą odpowiedniej opcji w interfejsie. Zmieniono też system siatki budowania, która pozwala na łatwiejsze mieszczenie budowli w optymalnej przestrzeni. Ze strony wizualnej – te same typy budynków i statków nie są teraz dokładnymi kopiami, a ukazują nieco bardziej różnorodne modele. Rys następnych planów na dodatki po premierze znajdziecie tutaj.

Fuel Renegades do zdobycia za darmo

Nieczęsto zdarza się na Steam gra zupełnie darmowa, ale Fuel Renegades wydaje się tu być jednym z wyjątków. Dość prosta produkcja wyścigowa została bowiem udostępniona całkowicie nieodpłatnie (żadnych haczyków i mikrotransakcji) we Wczesnym Dostępie. Powód? Otóż futurystyczna ścigałka jest projektem tworzonym przez studentów ESAT School (instytucji edukacyjnej uczącej techniki tworzenia gier, arkanów mediów cyfrowych, animacji i innych) w ramach projektu na zaliczenie. Miesiąc, jaki produkcja ma spędzić w stanie przedpremierowym ma pomóc autorom, którzy będą zwracać baczną uwagę na sugestie testerów. Po oficjalnej premierze także pozostanie darmowa.

Battle Brothers – zapowiedziano DLC Beasts & Exploration

Idziemy na grubego zw… yeti? - Aktualizacja Frostpunk, Fuel Renegades za darmo i inne wieści - wiadomość - 2018-08-07
Idziemy na grubego zw… yeti?

Overhype Studios właśnie ogłosiło rozszerzenie do swojego miksu strategii i RPG Battle Brothers. Beasts & Exploration jak sama nazwa wskazuje skupi się na ogromnych bestiach (polowania, trofea, specjalne mechaniki i nowe stwory) oraz sprawi, że sama eksploracja świata stanie się nieco bardziej interesująca (unikalne lokacje, schowane skarby, niespodziewane nagrody). Dodatek to też nowe bronie i ekwipunek oraz sporo dodanych zdarzeń. DLC nie będzie darmowe, choć wraz z jego premierą użytkownicy mogą liczyć na niemałą darmową aktualizację.

Pierwszy remaster z klasycznej serii The Bard’s Tale już za tydzień

Projekt pod nazwą The Bard’s Tale Trilogy zdecydowanie zaliczony być może w poczet produkcji problematycznych. Jeszcze na początku 2017 roku dysputy kontraktowe inXile Entertainment z podwykonawcą Olde Skuul nasypały niemało piachu w tryby planowanych remasterów trzech pierwszych części klasycznego cyklu The Bard’s Tale. Światełko w tunelu pojawiło się wraz ze zmianą producenta na Krome Studios, który właśnie podał do publicznej informacji datę premiery odświeżonego The Bard's Tale. Protoplasta cyklu ma pojawić się 14 sierpnia, na Steam oraz GOG. Sugerowana cena to 15 dolarów, czyli ok. 55 zł. Nad pozostałymi elementami trylogii wciąż trwają prace. Nowe The Destiny Knight ma ukazać się na jesieni, a Thief of Fate w końcówce obecnego roku.

Twórcy Hellblade: Senua's Sacrifice po raz drugi wspierają fundację Mental Health America

Szczytny cel. - Aktualizacja Frostpunk, Fuel Renegades za darmo i inne wieści - wiadomość - 2018-08-07
Szczytny cel.

Hellblade: Senua's Sacrifice, czyli nietypowa gra autorstwa zespołu Ninja Theory właśnie przekroczyła próg 100 tys. kopii sprzedanych na konsoli Xboxie One. Deweloper pochwalił się tym na oficjalnym Twitterze, ale nie zapomniał także o swojej wcześniejszej obietnicy. Twórcy przysięgli bowiem, że jeśli tytuł przekroczy ten konkretny próg, to podwoją swoją dotacje na rzecz organizacji Mental Health America (wcześniej przekazali fundacji 25 tys. dolarów, teraz dorównują do 50 tys.). Jako że gra ukazuje problemy psychiczne głównej bohaterki, cierpiącej na zaburzenia psychotyczne, wydaje się to godnym poklasku krokiem ze strony autorów.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Warhammer Age of Sigmar: Champions
 2. Yakuza 3 Remastered
 3. Nekopara Vol. 0
 4. Nekopara Extra
 5. MUSYNX
 6. Tracks: The Train Set Game
 7. Tyler: Model 005
 8. Moonfall Ultimate
 9. First Strike: Final Hour
 10. My Hero One's Justice
 11. Soulcalibur VI
 12. Tekken 7

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Warhammer Age of Sigmar: Champions zwiastun #1
 2. Spectrum zwiastun #1
 3. Red's Kingdom zwiastun #1
 4. NASCAR Heat 3 zwiastun #1
 5. Kill la Kill the Game zwiastun #1
 6. H1Z1 zwiastun wersji na PS4
 7. Driftland: The Magic Revival zwiastun #1