Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2018, 13:28

autor: Movis

Fortnite – aktualizacja 5.20 z dubeltówką i trybem Stabilna burza

Epic Games wita kolejny wtorek aktualizacją 5.20 do Fortnite i Fortnite: Battle Royale. W PvP czeka na nas dubeltówka do rozwiązywania konfliktów twarzą w twarz, a nowym trybem czasowym jest Stabilna burza, która cały czas goni zawodników. W kooperacji dostępne są nowe wyzwania i postać Rubieżnika – Zmierzchu Bogów.

Znowu mamy wtorek, więc chyba wiadomo, czego można się spodziewać od studia Epic Games. Najnowsza aktualizacja do Fortnite i Fortnite: Battle Royale to kolejne bronie, tryb czasowy i niemało zmian w obecnych systemach. Witamy w podsumowaniu łatki 5.20.

Pozostawanie w ciągłym ruchu to podstawa w nowym trybie. - Fortnite – aktualizacja 5.20 z dubeltówką i trybem Stabilna burza - wiadomość - 2018-08-07
Pozostawanie w ciągłym ruchu to podstawa w nowym trybie.

Battle Royale

Jak zwykle zaczynamy od największej zmiany rywalizacyjnej meta gry, czyli kolejnej pukawki. Nie wystarczają Wam obrażenia shotguna-pompki czy strzelby taktycznej? Przywitajcie więc dubeltówkę. Broń spotkać można w wersji epickiej i legendarnej. Znajdziemy ją nawet luzem w świecie gry, ale też w skrzyniach, zrzutach i automatach do sprzedaży. Jak sama nazwa wskazuje, za jednym zamachem można z niej strzelić jedynie dwa razy, ale każdy wystrzał z bliska to potencjalnie 143-150 punktów życia zabranych przeciwnikowi. Obrażenia spadają jednak szybko wraz z odległością, a rozrzut jest niemały. Ogromną siłę obalającą zbalansowano mniejszym mnożnikiem „krytyków” (x1,25) i lekkim opóźnieniem przy zmianie broni (2 sekundy). Mamy więc do czynienia z klasyczną bronią „wysokie ryzyko-wysoka nagroda”.

Myśliwski klasyk. - Fortnite – aktualizacja 5.20 z dubeltówką i trybem Stabilna burza - wiadomość - 2018-08-07
Myśliwski klasyk.

We wstępie widzieliście zaś obraz z nowiutkiego trybu czasowego Stabilna burza. Mobilność jest w nim podstawą, bo haczykiem jest ciągle zawężające się oko cyklonu. Nie ma więc czasu na żadne postoje, a swoje położenie trzeba monitorować praktycznie bez przerwy. Sztorm zbliża się nieubłaganie przez okres ok. 15 minut, bez bezpiecznych stref. Jeśli się w nim znajdziecie, to będzie Wam zabierać 10 PŻ/s. Prosta modyfikacja zasad wydaje się zmieniać reguły na niekorzyść „fortowych camperów” i brzmi dość ciekawie.

Jeśli chodzi o balans, to spore zmiany uderzyły w system automatów do sprzedaży przedmiotów. Zwiększono szanse na pojawienie się lepszych jego wersji (np. niepospolity 14% do 20%, epicki 5,5% do prawie 19%, legendarny 3% do 8%) i zmniejszono koszty materiałów potrzebne do zakupów. Osłabiono nieco zdalnie odpalane ładunki – naraz znajdziecie ich maks. 3, a limit w stosie obniżono z 10 do 6.

Poprawki techniczne sprawiły zaś, że nie ma już rozdźwięku między niszczeniem ścian w kliencie i na serwerze (ściany stawały się niewidzialne na parę chwil przed faktyczną ich destrukcją). Punkt wystrzału broni powinien dokładniej odwzorowywać to, czy zawodnik kuca czy stoi, kamera jest nieco mniej narowista przy celowaniu z broni w powietrzu, a celownik nie zacina się już na zboczach. Dodatkowo zastosowano kilka optymalizacji wydajności, np. zmniejszone zużycie pamięci używanej podczas rysowania wnętrz budynków, które niweluje zacięcia gry czy sprawniejsze korzystanie z zasobów sieciowych gracza.

Ratowanie Świata

Wikingowie ahoj. - Fortnite – aktualizacja 5.20 z dubeltówką i trybem Stabilna burza - wiadomość - 2018-08-07
Wikingowie ahoj.

W Fortnite w wersji PvE wracamy do klasycznego Hordobicia z kolejnymi zestawami wyzwań tygodniowych. Wydarzenie Wyjazd w Trasę zapewni ich jeszcze niemało, a najnowszy event to minibossowie. W nagrodę za ich pierwsze pokonanie wybrać można jedną z trzech wylosowanych broni skałkowych, a potem 75 talonów wydarzenia. Lokacja Deskogród dostała nowy wątek zadań pobocznych, dostępny po piątej misji obrony burzowej tarczy, podwyższono też wymogi minimalnej mocy postaci w Dolinie Samowitości i Twine Peaks.

Pan, którego widzicie na obrazku to nowa klasa mitycznego Rubieżnika – Zmierzch Bogów. Dostaniecie go od 9 sierpnia (o 2:00 naszego czasu). Jego podklasa Mrocznego Wikinga posiada potężną umiejętność Uderzenia sejsmicznego, działającego w linii dwóch pól. Poprawiono też działanie kilku broni, interfejsu i rozgnieciono parę robaków.

Na marginesie, wczoraj doszło do wycieku danych przed samym znalezieniem się łatki na serwerach. Są to głównie przedmioty kosmetyczne, lecz nie zgadzają się one z oficjalnymi danymi na temat aktualizacji 5.20. Wykopane przez internetowych spryciarzy kosmetyki i inne nowości zobaczyć można w tym miejscu.

  1. Informacje o aktualizacji 5.20
  2. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  3. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry