Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4SwitchXONE
Okładka Moonfall Ultimate (PS4)

Moonfall Ultimate

Rozbudowana wersja side-scrollowej gry RPG akcji Moonfall, gdzie oprócz trybu fabularnego znajdziemy moduł kooperacyjny i nieskończony tryb Arcade. W Moonfall Ultimate przemierzamy industrialno-gotyckie Imperium, starając się odeprzeć najazd Dzikusów.

RPG | fantasy | metroidvania | multiplayer | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | indie | 2.5D | kooperacja | side-scroll | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran

Okładka Moonfall Ultimate (PS4)

data premiery gry:

4wrz2018

PC PS4 Switch

5wrz2018

XONE

Moonfall Ultimate jest rozbudowaną wersją wydanej w 2017 roku gry Moonfall. Ów side-scrollowy erpeg akcji, wzbogacony o elementy metroidvanii, został opracowany przez niezależny zespół Fishcow Studio, a jego wydaniem zajęła się firma Wales Interactive.

Fabuła

Moonfall Ultimate przenosi nas do industrialno-gotyckiego świata, a dokładnie – do Imperium zawdzięczającego swą potęgę pierwiastkowi zwanemu Lunarium. To właśnie na niego ostrzą sobie zęby Dzikusi (ang. Savages), którzy zaatakowali krainę; naszym zadaniem jest natomiast odparcie inwazji, nim Imperium padnie pod jej naporem.

Mechanika

Przed rozpoczęciem zabawy w Moonfall Ultimate wybieramy reprezentanta jednej z trzech klas postaci (ich listę tworzą Vanguard, Elementalist oraz Shadow), z których każdy dysponuje unikalnymi zdolnościami aktywnymi oraz pasywnymi. Na świat przedstawiony składa się trzynaście zróżnicowanych poziomów, na których wykonujemy zadania, znajdujemy notatki poszerzające naszą wiedzę o świecie gry oraz walczymy z przeciwnikami. Starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a w odniesieniu zwycięstwa pomaga tak szybki refleks, jak i uważna obserwacja ruchów oponentów, stosowanie uników oraz wyprowadzanie błyskawicznych kontrataków.

W miarę postępów zwiększamy potencjał bojowy naszego herosa, zaopatrując go w nowe elementy ekwipunku (możemy wybierać spośród osiemdziesięciu przedmiotów, takich jak miecze, topory, sztylety, pancerze, hełmy, buty i pierścienie) oraz kolekcjonując punkty doświadczenia i awansując na kolejne poziomy. Jest to o tyle ważne, że chcąc uzyskać dostęp do niektórych miejsc, musimy najpierw odblokować konkretną umiejętność lub zdobyć określony przedmiot.

Tryby gry

Oprócz trybu fabularnego Moonfall Ultimate posiada przeznaczony do zabawy na wspólnym ekranie moduł kooperacyjny, a także nieskończony tryb Arcade, w którym próbujemy jak najdłużej utrzymać się przy życiu.

Kwestie techniczne

Podobnie jak pierwowzór, Moonfall Ultimate posiada wykonaną w technice 2.5D, ręcznie malowaną grafikę; całość utrzymano w mrocznej stylistyce, co osiągnięto głównie poprzez stonowaną kolorystykę oraz posępne projekty lokacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Moonfall Ultimate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Moonfall Ultimate

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10

PC
PS4
Switch
XONE