Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2009, 10:19

autor: Maciej Śliwiński

Aion otrzyma rocznie jedną dużą akutalizację

Aion: The Tower of Eternity będzie otrzymywał regularnie, raz na rok jedną dużą aktualizację. Taką wiadomość ujawnił wczoraj Christian-Peter Heimbach, jeden z menadżerów studia NCSoft.

Aion: The Tower of Eternity będzie otrzymywał regularnie, raz na rok jedną dużą aktualizację. Taką wiadomość ujawnił wczoraj Christian-Peter Heimbach, jeden z menadżerów firmy NCSoft.

Aion otrzyma rocznie jedną dużą akutalizację - ilustracja #1

Według Heimbacha, przynajmniej raz w roku gracze szukający przygód w świecie Aion mogą spodziewać się dużej aktualizacji. Jest to już swoistą tradycją NCSoftu – podobnie sytuacja wygląda w przypadku Lineage II czy Guild Wars, które również są produktami tej firmy. Obecnie studio jest na etapie ustalania ostatnich szczegółów związanych z udostępnieniem aktualizacji oraz ich rozmiarów. Ze słów Heimbacha można również wywnioskować, że gracze Aiona będą również otrzymać regularnie nieco mniejsze, darmowe aktualizacje.

Grę NCSoft przed premierą zamówiło do tej pory ponad 400 tysięcy użytkowników. Sam tytuł oficjalnie zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych już dziś, a serwery europejskie zostaną uaktywnione w piątek. W Polsce za dystrybucję gry odpowiada CD Projekt i będzie można ją zakupić w cenie 199,90 zł. Od kilku dni wszyscy ci, którzy zdecydowali się na zakup Aiona w preorderze, mogą już tworzyć postacie na serwerach i rezerwować swoje ulubione nazwy postaci.

Akcja gry osadzona jest w mistycznym świecie fantasy zwanym Atreią, który na skutek kataklizmu podzielił się na strefy, zamieszkałe przez dwie frakcje. Tym co wyróżnia Aion spośród innych gier MMORGP jest dość ciekawie skonstruowany system walki PvPvE. Rozległą krainę Abbys zamieszkuje bowiem rasa Balaur, istoty przypominające swoim wyglądem pradawne smoki. Mimo, że wszyscy przedstawiciele tej frakcji sterowani są przez sztuczną inteligencję, podczas rozgrywki, zdobywania konkretnych osad czy twierdz lub też wykonywania questów, Balaurzy mogą się do nas przyłączyć, lub też wprost przeciwnie – wystąpić przeciwko nam i skutecznie utrudniać wykonanie danych zadań.