Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2017, 21:40

autor: AlexB

Ace Combat 7: Skies Unknown na PC

Bandai Namco Entertainment zaprezentowało nowy zwiastun i zdradziło kilka informacji dotyczących Ace Combat 7, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu bojowych gier lotniczych. Wbrew pierwotnym zapowiedziom, prócz PlayStation 4 pojawi się ona również na PC i Xboksie One.

Ace Combat 7 zostało zapowiedziane podczas PlayStation Experience w grudniu 2015 roku. Od tamtej pory raczej nie mogliśmy narzekać na nadmiar informacji na temat najnowszej zręcznościowej gry lotniczej stworzonej przez studio Project Aces i Bandai Namco Entertainment. Wiadomo było jedynie, że produkcja pojawi się na PlayStation 4 i będzie wspierała PlayStation VR. W zeszłym roku zaprezentowano tylko krótki zwiastun prezentujący elementy kampanii fabularnej. Dziś Japończycy ujawnili więcej szczegółów dotyczących siódmej części przebojowego cyklu.

Po pierwsze, poznaliśmy podtytuł Ace Combat 7. Brzmi on Skies Unknown. Po drugie, potwierdzono obietnice powrotu do korzeni serii. Porzucono je przy okazji wydanego w 2011 roku Ace Combat: Assault Horizon, który nie tylko znacznie upraszczał rozgrywkę, ale również umiejscowił akcję w naszej rzeczywistości. W Ace Combat 7: Skies Unknown znów przyjdzie nam jednak przenieść się na alternatywną Ziemię, gdzie fikcyjne mocarstwa wciąż toczą ze sobą wojny. Oddanie ducha klasycznych części ma zapewnić obecność Sunao Katabuchiego, scenarzysty Ace Combat 4: Shattered Skies oraz Ace Combat 5: The Unsung War. Po trzecie w końcu, ujawniono, że gra pojawi się nie tylko na PlayStation 4, ale również na PC oraz Xboksie One. Specjalne misje VR-owe będą jednak dostępne wyłącznie na PlayStation VR. Dokładna data premiery Ace Combat 7: Skies Unknown nie jest jeszcze znana.

Ace Combat 7: Skies Unknown na PC - ilustracja #2

Prócz rozbudowanego trybu dla pojedynczego gracza, Ace Combat 7: Skies Unknown umożliwi również rozgrywkę multiplayer - nie tylko przez Internet, ale również offline na podzielonym ekranie. Gra napędzana jest przez silnik Unreal Engine 4, wspierany przez technologię trueSKY. Według zapewnień twórców, mają one zagwarantować doznania walki powietrznej dotąd niespotykane w serii, a także fotorealistyczną grafikę. Jej próbkę możemy zobaczyć na nowym zwiastunie dostępnym powyżej.

Ace Combat 7: Skies Unknown na PC - ilustracja #3

Seria Ace Combat zadebiutowała w 1995 roku i szybko zdobyła serca graczy. Ten zręcznościowy symulator myśliwca wyróżniał się spośród konkurencji przyjemną rozgrywką połączoną ze specyficznym klimatem, nazwanym z czasem „strangereal” (połączenie słów „strange” - dziwny i „real” - realny). Większość odsłon cykl przenosiła nas bowiem do alternatywnej Ziemi, na której fikcyjne państwa toczyły konflikty używając technologii zbliżonej do naszej. Do tej pory powstało osiemnaście tytułów zaliczanych do serii. Głównie pojawiały się one na konsolach PlayStation, lecz kilka części wydano również na innych platformach, jak chociażby Ace Combat 6: Fires of Liberation, zaprojektowane wyłącznie z myślą o Xboksie 360.