Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2009, 12:20

autor: Jiker

20-minutowy film z rozgrywki Assassin's Creed II

Targi Penny Arcade Expo 2009 przyniosły już kilka ciekawych informacji. Były także źródłem materiałów filmowych. Podobnie jest w przypadku około 20-minutowego pokazu rozgrywki w Assassin’s Creed II, jaki miał miejsce w trakcie tej imprezy. Całość prezentuje się niezwykle efektownie, utwierdzając nas w przekonaniu, że zwiedzanie włoskich miast z czasów renesansu będzie doświadczeniem wyjątkowym.

Targi Penny Arcade Expo 2009 przyniosły już kilka ciekawych informacji (m.in. fabuła Assassin’s Creed II i zombiaki w Left 4 Dead 2). Były także źródłem materiałów filmowych (np. zwiastun Deathspanka). Podobnie jest w przypadku około 20-minutowego pokazu rozgrywki w Assassin’s Creed II, jaki miał miejsce w trakcie tej imprezy. Całość prezentuje się niezwykle efektownie, utwierdzając nas w przekonaniu, że zwiedzanie włoskich miast z czasów renesansu będzie doświadczeniem wyjątkowym.

  1. Zobacz film z rozgrywki Assassin’s Creed II
20-minutowy film z rozgrywki Assassin's Creed II - ilustracja #1

W trakcie prezentacji zgromadzonym widzom i dziennikarzom ukazano rozgrywkę na przykładzie dwóch misji pobocznych. Pierwsza z nich (prezentujący pokaz odczytali jej cele odbierając wiadomość wysłaną gołębiem pocztowym) polegała na zamordowaniu pewnego osobnika. Zanim jednak prowadzący wypełnili cele zadania pokazali wszystkim zgromadzonym nowe ruchy Ezio oraz możliwości jakie otwiera przed nami funkcja kradzieży kieszonkowej. Zdobywając w ten sposób pieniądze możemy nabyć różnego rodzaju dobra, jak dla przykładu truciznę rozprowadzaną przez tajemniczych doktorów.

Zakupiona substancja posłużyła zresztą Ezio jako narzędzie zbrodni. Mord został jednak przeprowadzony dosyć niekonwencjonalnie. Mianowicie, cel posiadał obstawę w postaci jednego ochroniarza. Wstrzyknięcie trucizny temu ostatniemu spowodowało, iż wpadł on w niekontrolowany szał. Wymachiwanie halabardą zaowocowało śmiertelnym cięciem wymierzonym w cel (przy okazji ranieni zostali zgromadzone wokół osoby). W ten sposób założenia zostały wypełnione, a sakiewka Ezio stała się cięższa o kilkaset jednostek waluty obowiązującej w grze.

20-minutowy film z rozgrywki Assassin's Creed II - ilustracja #2

Druga misja polegała na odnalezieniu tajemniczego artefaktu, ukrytego w katakumbach pod florenckim kościołem Santa Maria Novella. W tym przypadku mogliśmy zaobserwować funkcję wynajęcia najemników, którzy zajęli się strażnikami broniącymi dostępu do podziemia. Po szybkim, jednoczesnym morderstwie na dwóch ostatnich przeciwnikach Ezio nawiedził wreszcie wspomniane katakumby. Rozgrywka w nich miała, według słów samych twórców, przypominać to, co Ubisoft zaoferował w ostatniej odsłonie Prince of Persia. I tak właśnie jest – Ezio pokonuje kolejne lokacje w akrobatyczny sposób, otwierając kolejne przejście, a od czasu do czasu podejmuje rywalizację z wrogami. Zmagania kończy efektowna pogoń za jednym ze strażników oraz zdobycie artefaktu.

Filmy z pokazu zamieścił na swych łamach m.in. serwis Examiner.com. Bezpośredni link do materiałów znajdziecie poniżej:

Na koniec pragniemy przypomnieć, że przygody Ezio Auditore de Firenze trafią do sprzedaży w listopadzie bieżącego roku. Produkcja zostanie wydana na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz pecety. Pierwszą część nabyło osiem milionów posiadaczy wymienionych platform, więc zakładamy, że dwójka powtórzy ten sukces. Ma w tym pomóc fakt, że ACII będzie dłuższy od pierwowzoru, a także trudniejszy i mniej przewidywalny. Istotny jest również fakt, że rozgrywka ma być znacznie bardziej urozmaicona.