Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Final Fantasy XV

Zapowiedziano Final Fantasy XV MMORPG

Adrian Werner, 9 stycznia 2020, 09:19

Firma Square Enix ma w planach MMORPG w uniwersum Final Fantasy XV, które zmierza na urządzenia mobilne. Projekt wykorzysta silnik Unreal Engine 4.

Final Fantasy XV – skasowano 3 z 4 fabularnych DLC i edytor

Adrian Werner, 8 listopada 2018, 09:21

Firma Square Enix ogłosiła, że ukaże się tylko jeden z planowanych czterech fabularnych dodatków do Final Fantasy XV. Nie dostaniemy również edytora poziomów. Ponadto szeregi wydawcy opuścił Hajime Tabata, czyli szef zespołu odpowiedzialnego za tę grę.

Final Fantasy XV - sprzedaż przekroczyła 8,1 mln egzemplarzy

Adrian Werner, 9 września 2018, 11:17

Firma Square Enix ogłosiła, że sprzedała już ponad 8,1 mln egzemplarzy gry Final Fantasy XV. Jeszcze miesiąc temu wynik tego jRPG-a wynosił „jedynie” 7,7 mln. Równocześnie mobilne Final Fantasy XV: Pocket Edition trafiło na konsole.

Final Fantasy XV - sprzedaż przekroczyła 7,7 mln egzemplarzy

Adrian Werner, 7 sierpnia 2018, 11:59

Firma Square Enix ogłosiła, że gra Final Fantasy XV znalazła już ponad 7,7 mln nabywców. Czyni to z niej najszybciej sprzedającą się odsłonę cyklu.

Final Fantasy XV dostanie cztery nowe dodatki fabularne i edytor poziomów

Adrian Werner, 7 kwietnia 2018, 10:11

Firma Square Enix ujawniła plany dalszego rozwoju Final Fantasy XV. Na 2019 r. zaplanowane zostały kolejne cztery fabularne dodatki, a jeden z nich zaoferuje alternatywne zakończenie kampanii. Z kolei w bieżącym roku wersja pecetowa otrzyma narzędzia moderskie, w tym edytor pozwalający na tworzenie nowych przygód. Ponadto DLC Comrades zmieni się w odrębną, samodzielną grę.

Sterowniki GeForce WHQL 391.01 - optymalizacje dla Final Fantasy XV i PUBG

Kamil Zwijacz, 26 lutego 2018, 19:25

W najnowszych sterownikach firmy Nvidia pojawiły się optymalizacje dla gier Final Fantasy XV: Windows Edition, Playerunknown's Battlegrounds, Warhammer: Vermintide 2 oraz World of Tanks 1.0.

Final Fantasy XV otrzyma jeszcze cztery dodatki

Kamil Zwijacz, 23 lutego 2018, 19:30

Całkiem niedawno firma Square Enix zapowiedziała, że Final Fantasy XV doczeka się jeszcze trzech dodatków. Okazało się jednak, że będzie o jeden więcej - niestety, nie wszystkie pojawią się w tym roku. Podano też nowe wyniki sprzedaży gry - rozeszła się w 7 mln egzemplarzy.

Zapowiedź Final Fantasy XV: Royal Edition. Wersja PC z datą premiery i wymaganiami sprzętowymi

Jakub Błażewicz, 16 stycznia 2018, 12:00

Firma Square Enix zapowiedziała Final Fantasy XV: Royal Edition - rozszerzone wydanie najnowszej odsłony kultowej serii jRPG. Pakiet ukaże się także na PC pod nazwą Final Fantasy XV: Windows Edition i zaoferuje większość dotychczasowych DLC oraz garść nowych atrakcji.

Final Fantasy XV - plany rozwoju gry na najbliższe miesiące

Miłosz Szubert, 30 listopada 2017, 12:30

Podczas wczorajszego Active Time Report zorganizowanego z okazji pierwszej rocznicy premiery Final Fantasy XV, reżyser tytułu, Hajime Tabata, oraz specjalista od marketingu w firmie Square Enix, Akio Otsuka, zdradzili nieco szczegółów na temat przyszłości gry. Poznaliśmy między innymi planowane aktualizacje i szczegóły związane z DLC.

Final Fantasy XV będzie rozwijane przez następny rok. Square Enix planuje kolejne DLC

Jakub Mirowski, 25 września 2017, 09:51

Podczas Tokyo Game Show Hajime Tabata zapowiedział, że rozwój gry Final Fantasy XV nie skończy się na dwóch zapowiedzianych na końcówkę tego roku rozszerzeniach. Deweloperzy mają już w planach kolejne fabularne DLC.

Sprzedaż Final Fantasy XV przekroczyła 6,5 mln egzemplarzy

Adrian Werner, 19 września 2017, 09:38

Firma Square Enix poinformowała, że udało jej się sprzedać już ponad 6,5 mln egzemplarzy gry jRPG Final Fantasy XV. Nadchodząca wersja pecetowa bez wątpienia przyczyni się do dalszego zwiększenia tego wyniku.

Wieści ze świata (FIFA 18, Monster Hunter World, Final Fantasy XV, Ghost in the Shell First Assault) 25/8/2017

Krzysztof Sobiepan, 25 sierpnia 2017, 14:43

Dziś piszemy o tym, jak FIFA 18 prezentuje się na Switchu, darmowych DLC do Monster Hunter World, wizycie Assassin’s Creeda w świecie Final Fantasy XV i końcu gry Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault Online. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zapowiedziano Final Fantasy XV: Pocket Edition

Adrian Werner, 22 sierpnia 2017, 13:59

Podczas gamescomu firma Square Enix ujawniła projekt Final Fantasy XV: Pocket Edition, czyli mobilną grę RPG, która zaoferuje ten sam scenariusz, co konsolowe Final Fantasy XV, ale zaprezentuje go w lżejszej, komediowej stylistyce.

Final Fantasy XV na PC potwierdzone

Łukasz Szliselman, 21 sierpnia 2017, 13:03

Firma Square Enix wreszcie potwierdziła zamiar przeniesienia konsolowego hitu Final Fantasy XV na komputery osobiste. Wersja PC, wzbogacona o całą masę graficznych wodotrysków, ukaże się na początku przyszłego roku.

Monster of the Deep: Final Fantasy XV - zapowiedziano spin-off FFXV dla PlayStation VR

Kamil Zwijacz, 13 czerwca 2017, 04:04

Posiadacze gogli PlayStation VR będą mogli pobawić się w grze Monster of the Deep: Final Fantasy XV - spin-offie popularnej produkcji z 2016 roku. Tytuł skupi się na... łowieniu ryb.

Pecetowa wersja Final Fantasy XV potwierdzona?

Janusz Guzowski, 2 marca 2017, 13:53

Podczas konferencji GDC 2017 odbywającej się w San Francisco zaprezentowano demo technologiczne gry Final Fantasy XV działające na karcie grafiki GTX 1080Ti. Obecny na pokazie reżyser tytułu, Hajime Tabata, nie skomentował, czy oznacza to pecetowe wydanie produkcji, wiadomo jednak, że część ekipy deweloperskiej chciałaby takiego rozwoju wypadków.

Wysoka sprzedaż Final Fantasy XV uratowała całą serię

Kamil Zwijacz, 2 marca 2017, 10:12

Hajime Tabata, reżyser gry Final Fantasy XV, wyjawił, że najnowsza odsłona cyklu była dla marki ostatnią szansą. Square Enix zakładało, że nie sprzeda się więcej niż 5 milionów egzemplarzy, co pogrążyłoby serię, ale na szczęście w miesiąc rozeszło się 6 milionów i najpewniej doczekamy się kolejnych części.

Wszystko o Final Fantasy XV (wymagania sprzętowe, dodatki, fabuła) – Akt. #12

Michał Kułakowski, 1 kwietnia 2019, 18:30

Kompendium zawiera wszystkie podstawowe informacje dotyczące gry Final Fantasy XV, a także jej dodatków oraz aktualizacji, które systematycznie pojawiają się od czasu premiery w 2016 roku. Produkcja jest kolejną odsłoną najpopularniejszego cyklu jRPG, za którego powstanie odpowiada firma Square Enix.

Final Fantasy XV - koszt produkcji zwrócił się już pierwszego dnia sprzedaży

Jakub Błażewicz, 8 lutego 2017, 10:50

Serwis DualShocker przeprowadził rozmowę z Hajime Tabatą, reżyserem Final Fantasy XV. Japoński twórca zdradził, że koszt produkcji ostatniej odsłony kultowej serii jRPG zwrócił się w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery. Przy okazji zapowiedziano wsparcie dla PlayStation 4 Pro i fabularne dodatki DLC do gry.

Wieści ze świata (Ghost Recon: Wildlands, Warner Bros., Final Fantasy XV, Project Giant Robot) 2/2/2017

Krzysztof Mysiak, 2 lutego 2017, 14:55

Dziś piszemy o pre-loadzie plików bety Ghost Recon: Wildlands, tajemniczym ogłoszeniu od Warner Bros. zaplanowanym na 8 marca, chęci wypuszczenia Final Fantasy XV na PC ze strony reżysera gry oraz o skasowaniu Project Giant Robot na Wii U. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Final Fantasy XV – gracze odkryli teren przyszłego fabularnego DLC?

Miłosz Szubert, 10 stycznia 2017, 13:40

Niecałe dwa miesiące po premierze Final Fantasy XV na konsolach PlayStation 4 i Xbox One graczom udało się odkryć zawartość, która może być zapowiedzią przyszłego fabularnego rozszerzenia. Ponadto firma Square Enix ujawniła, że sprzedało się dotąd 6 milionów kopii gry.

Wieści ze świata (Final Fantasy XV, Victor Vran, Space Engineers, Starbound, Subnautica, Toukiden 2) 16/12/2016

Krzysztof Mysiak, 16 grudnia 2016, 15:40

Dziś piszemy o pierwszej większej popremierowej aktualizacji do Final Fantasy XV, zapowiedzi konsolowych wersji Victora Vrana, przejściu Space Engineers w fazę beta, aktualizacjach do gier Starbound i Subnautica oraz o terminie premiery anglojęzycznego wydania Toukiden 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Final Fantasy XV i Final Fantasy VII Remake na PC w 2018 roku?

Kamil Zwijacz, 9 grudnia 2016, 12:08

Według źródła serwisu VGLeaks gry Final Fantasy VII Remake i Final Fantasy XV ukażą się na komputerach osobistych w 2018 roku. Wcześniej PC-towcy otrzymają Final Fantasy I, Final Fantasy II, Final Fantasy XII: The Zodiac Age, Final Fantasy Tactics: The War of the Lions oraz Chrono Trigger.

Final Fantasy XV - deweloperzy zdradzają plany na przyszłość

Kamil Zwijacz, 8 grudnia 2016, 12:25

Firma Square Enix zapowiedziała, że przez najbliższy rok Final Fantasy XV doczeka się rozmaitych usprawnień, udostępnianych w darmowych aktualizacjach. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że gra okazała się wielkim sukcesem w Japonii.

Gra Final Fantasy XV dopiero druga. Top 10 UK (27 listopada - 3 grudnia)

Przemysław Zamęcki, 5 grudnia 2016, 12:11

Nie udało się piętnastej części serii Final Fantasy zdobyć złotego lauru zwycięzcy. Dzieło Square Enix musiało uznać wyższość gry FIFA 17. Zapraszamy do sprawdzenia, jak kształtuje się pierwsza dziesiątka największych hitów sprzedaży detalicznej ubiegłego tygodnia w Wielkiej Brytanii.

Final Fantasy XV najszybciej sprzedającą się odsłoną serii, 5 milionów sztuk gry w sklepach

Michał Kułakowski, 1 grudnia 2016, 18:28

Square Enix pochwaliło się, że Final Fantasy XV zostało najszybciej sprzedającą się odsłoną serii w jej historii. Producent ogłosił również, że wysłał do sklepów 5 milionów egzemplarzy gry.

Premiera Final Fantasy XV i dwie aktualizacje

Jakub Błażewicz, 29 listopada 2016, 11:40

Final Fantasy XV debiutuje dziś na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Nowa odsłona japońskiej serii otrzymała dwie premierowe aktualizacje, naprawiające błędy i modyfikujące rozgrywkę.

Pierwsze recenzje Final Fantasy XV

Michał Kułakowski, 28 listopada 2016, 19:25

Po dziesięciu latach oczekiwania jesteśmy o krok od premiery Final Fantasy XV. W przeddzień debiutu gry w sieci pojawiły się pierwsze recenzje najnowszej odsłony najpopularniejszej serii jRPG. Krytycy wypowiadają się w przytłaczającej większości pozytywnie o grze, choć wśród opublikowanych tekstów nie zabrakło też bardziej sceptycznych opinii.

Final Fantasy XV doczekało się własnego auta. Cena? Prawie dwa miliony złotych

Jakub Mirowski, 12 listopada 2016, 16:13

W ramach współpracy z firmą Square Enix Audi zaprezentowało pojedynczy egzemplarz samochodu R8 Star of Lucis, związany z mającym premierę jeszcze w tym miesiącu Final Fantasy XV. Cena auta to 375 tysięcy funtów.

Final Fantasy XV otrzyma szesnaście przedpremierowych DLC

Jakub Błażewicz, 9 listopada 2016, 11:50

Firma Square Enix opublikowała zwiastuny gry Final Fantasy XV, prezentujące szesnaście DLC przygotowanych z myślą o zamówieniach przedpremierowych. Dodatki uwzględniają m.in. elementy estetyczne, unikatowe przedmioty oraz niewielką grę w uniwersum nowego Final Fantasy.

Final Fantasy XV ukończone; gra doczeka się trybu co-op

Kamil Zwijacz, 28 października 2016, 09:55

Firma Square Enix poinformowała, że prace nad grą Final Fantasy XV dobiegły końca i premierze ustalonej na 29 listopada nic już nie grozi. Ponadto poznaliśmy więcej informacji o DLC planowanych w ramach przepustki sezonowej - okazuje się, że jedno z nich zaoferuje tryb co-op.

Final Fantasy XV – zapis ponad 50 minut rozgrywki

Michał Kułakowski, 16 sierpnia 2016, 19:30

Producenci Final Fantasy XV przedstawili nowe fragmenty rozgrywki, które zebrane zostały w trwającym ponad 50 minut filmie. Prezentują one kluczowe elementy produkcji, takie jak system rozwoju postaci oraz walki, a także fabularny prolog gry.

Final Fantasy XV zaliczy dwumiesięczy poślizg? [aktualizcja: oficjalne potwierdzenie]

Adrian Werner, 14 sierpnia 2016, 11:55

W sieci pojawiły się bardzo wiarygodne plotki sugerujące, że Final Fantasy XV zaliczy dwumiesięczny poślizg. Zamiast zapowiadanej premiery 30 września gra ukaże się dopiero 29 listopada.

Wieści ze świata (PvZ: Garden Warfare 2, Titan X, Fallout 4, Final Fantasy XV, World of Warcraft) 3/8/2016

Kamil Zwijacz, 3 sierpnia 2016, 14:26

Dziś piszemy o trialu gry Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, premierze karty grafiki Nvidia Titan X, wersji beta patcha 1.7 do Fallouta 4, przepustce sezonowej dla Final Fantasy XV oraz o opowiadaniu wprowadzającym do fabuły World of Warcraft: Legion. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Kingsglaive: Final Fantasy XV – nowy zwiastun filmowego prequela Final Fantasy XV

Michał Kułakowski, 25 lipca 2016, 19:28

Producenci filmu Kingsglaive: Final Fantasy XV opublikowali jego nowy zwiastun, a także zapowiedzieli datę premiery w dystrybucji cyfrowej i tradycyjnej. Wydarzenia przedstawione przez obraz rozgrywają się tuż przed rozpoczęciem się Final Fantasy XV, a głosu bohaterom udzielają znani aktorzy, tacy jak Sean Bean.

Final Fantasy XV na 3-minutowym gameplayu

Michał Jodłowski, 13 czerwca 2016, 19:56

Podczas konferencji firmy Microsoft na tegorocznych targach E3 zaprezentowano 3-minutowy fragment rozgrywki z Final Fantasy XV, przedstawiający starcie z potężnym bossem.

Final Fantasy XV - informacje o DLC latem; wersja PC nie będzie zwykłym portem

Kamil Zwijacz, 10 kwietnia 2016, 11:15

Hajime Tabata, producent i reżyser gry Final Fantasy XV, wyjawił kilka nowych informacji na temat tego projektu. Deweloper wspomniał m.in., że ewentualna wersja PC-towa nie ma być zwykłym portem i - jeżeli powstanie - będzie bardziej zaawansowana technicznie niż edycje konsolowe. Ponadto zdradził, że latem bieżącego roku poznamy plany związane z dodatkami.

Final Fantasy XV – wersja PC możliwa dopiero po premierze na konsolach

Michał Kułakowski, 31 marca 2016, 19:03

Reżyser Final Fantasy XV potwierdził, że prace nad pecetową wersją gry będą rozważane dopiero po jej premierze na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł zadebiutuje w sklepach 30 września tego roku.

Uczta dla wyczekujących Final Fantasy XV

Michał Grygorcewicz, 31 marca 2016, 18:05

Wrażenia z nowego dema i anime, nieco informacji o świeżo ujawnionych nowościach dotyczących zapowiedzianego na wrzesień Final Fantasy XV.

Demo Final Fantasy XV działało na PC?

Janusz Guzowski, 31 marca 2016, 14:12

Podczas odbywającej się w Los Angeles konferencji Uncovered: Final Fantasy XV pokazano między innymi demonstracyjną wersję gry Final Fantasy XV. Chociaż zgodnie z zapowiedziami tytuł przeznaczony jest wyłącznie na konsole Xbox One i PlayStation 4, ekipa serwisu DSOGaming odkryła, że w trakcie prezentacji wykorzystywano kontroler dedykowany PC. Informacje sugerujące wydanie pecetowe pojawiły się także na stronie sklepu GameStop.

Final Fantasy XV - data premiery, demo, edycje kolekcjonerskie i inne informacje

Kamil Zwijacz, 31 marca 2016, 12:18

Firma Square Enix ujawniła w końcu datę premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych gier - Final Fantasy XV. Produkcja ukaże się 30 września na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Ujawniono też nowości w temacie m.in. wersji demo, edycji kolekcjonerskiej i filmów (anime i animacji CGI) na kanwie produkcji. Nie zabrakło również świeżych trailerów.

Final Fantasy XV wystarczy na 50 godzin; deweloperzy celują w stałe 30 klatek na sekundę

Jakub Mirowski, 26 marca 2016, 10:38

Reżyser Hajime Tabata na kilka dni przed ujawnieniem daty premiery gry Final Fantasy XV zdradził, że ukończenie głównego wątku fabularnego zajmie około 50 godzin. Ujawnił też, że twórcy celują w stałe 30 klatek na sekundę na obu konsolach.

Final Fantasy XV ukaże się 30 września?

Kamil Zwijacz, 13 marca 2016, 14:44

30 marca podczas specjalnej imprezy firmy Square Enix poznamy datę premiery gry Final Fantasy XV. Źródła serwisu Gematsu twierdzą, że produkcja ukaże się 30 września na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Final Fantasy XV na PC coraz bardziej prawdopodobne

Adrian Werner, 3 lutego 2016, 10:40

W kodzie oficjalnej strony Final Fantasy XV fani znaleźli wzmiankę o usłudze Steam. To kolejna wskazówka sugerująca, że najnowsza odsłona popularnego cyklu jRPG-ów doczeka się konwersji na pecety.

Final Fantasy XV jak Metal Gear i Call of Duty? Nowy zwiastun i informacje rozbudzają nadzieje

Szymon Liebert, 1 lutego 2016, 10:50

Wypuszczony w weekend zwiastun Final Fantasy XV pokazał nowe oblicze gry, kojarzące się ze skradankową serią Metal Gear Solid i wybuchową akcją rodem z Call of Duty. Ten materiał, jak i parę ciekawostek na temat rozgrywki (np. systemu walki), rozbudzają nadzieję na to, że Square Enix wraca do formy. Szczególnie, że ponoć gra jest już na ukończeniu.

Final Fantasy XV - nowe informacje na temat walki oraz miast

Jakub Błażewicz, 12 stycznia 2016, 13:45

Na oficjalnym forum serii Final Fantasy pojawiły się odpowiedzi na pytania zadane twórcom przez fanów w minionym miesiącu dotyczące gry Final Fantasy XV. Deweloperzy wypowiedzieli się m.in. na temat wykorzystania teleportacji w trakcie walki oraz eksploracji miast.

Final Fantasy XV - reżyser gry potwierdza premierę w 2016 roku

Kamil Zwijacz, 2 stycznia 2016, 11:43

Kilka tygodni temu studio Square Enix ujawniło, że Final Fantasy XV można już przejśc od początku do końca, ale deweloperów czeka jeszcze mnóstwo pracy przy dopieszczaniu produkcji. Wczoraj reżyser gry, Hajime Tabata, obiecał jednak, że tytuł zadebiutuje w tym roku.

Final Fantasy XV - wersja pre-beta działa już na pecetach, zapowiedź konwersji wydaje się nieunikniona

Adrian Werner, 14 grudnia 2015, 11:25

Programista Final Fantasy XV zdradził, że jego zespół deweloperski opracował pecetową wersję gry. Nie możemy mieć co prawda pewności, że piętnastka rzeczywiście ukaże się na PC, ale trudno sobie wyobrazić, aby było inaczej.

Final Fantasy XV - grę można już przejść od początku do końca

Kamil Zwijacz, 2 grudnia 2015, 16:51

Na forum gry Final Fantasy XV firma Square Enix zdradziła, że produkcję można już przejść od początku do końca i obecnie deweloperzy skupiają się na dopieszczaniu poszczególnych elementów wyczekiwanego tytułu.

Final Fantasy XV - datę premiery poznamy w marcu 2016 roku

Kamil Zwijacz, 30 sierpnia 2015, 11:35

Firma Square Enix poinformowała, że gra Final Fantasy XV ukaże się w 2016 roku i dopiero w marcu poznamy konkretny termin premiery. Wtedy bowiem wydawca zorganizuje specjalną konferencję poświęconą wyczekiwanemu tytułowi.