Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONE
Okładka Final Fantasy XV: Episode Prompto (PS4)

Final Fantasy XV: Episode Prompto

Drugi fabularny dodatek do Final Fantasy XV. Podczas przygody wcielamy się w Prompto, jednego z bliskich przyjaciół protagonisty podstawki. Po tym gdy zostaje on rozdzielony z resztą drużyny, bohater wyrusza w samotną podróż, podczas której musi stawić czoła swojej przeszłości.

To jest dodatek do gry Final Fantasy XV.

Akcji | TPP | fantasy | science fiction | TPS | RPG akcji | jRPG

Okładka Final Fantasy XV: Episode Prompto (PS4)

data premiery gry:

27cze2017

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy XV: Episode Prompto na PS4 i XONE to drugie fabularne rozszerzenie dla gry Final Fantasy XV, a więc piętnastej odsłony najbardziej znanego cyklu jRPG, która zadebiutowała w sklepach w listopadzie 2016 roku. Za produkcję dodatku oraz podstawki odpowiada japońska firma Square Enix.

Fabuła

Podobnie jak pozostałe rozszerzenia Final Fantasy XV, Final Fantasy XV: Episode Prompto skupia się na jednej z postaci drugoplanowych podstawowej wersji gry. Bohaterem dodatku jest Prompto Argentum, bliski szkolny przyjaciel księcia Noctisa oraz zapalony fotograf. Historia przedstawiona w DLC rozpoczyna się w dwunastym rozdziale głównej kampanii, w którym drużyna podróżuje pociągiem w stronę miasta Gralea, będącego stolicą imperium Niflheim. Na skutek podstępu przygotowanego przez Ardyna Izunię, Prompto zostaje wyrzucony z pociągu i traci kontakt z przyjaciółmi. Od tego momentu gracze towarzyszą mu w samotnej podróży do Graleii. W pełnej wyzwań drodze odkrywa tajemnicę stojącą za jego narodzinami, którą kryją militarne obozy imperium. Spotyka także Araneę Highwind, znajomą z wcześniejszych rozdziałów kampanii, która decyduje się mu pomóc

Mechanika

Model rozgrywki w Final Fantasy XV, Final Fantasy XV: Episode Prompto radykalnie różni się od tego co oferuje podstawowa wersja gry. Prompto posługuje się wyłącznie bronią palną, przez co tytuł zamienia się w klasyczny trzecioosobowy shooter. Poza standardowym pistoletem możemy posługiwać się także karabinami automatycznymi oraz snajperkami. Strzelając w wybrane części ciała przeciwników możemy zadawać krytyczne obrażenia. Bohater posiada także możliwość walki w zwarciu, przy pomocy broni białej. DLC posiada także segmenty skradankowe, w których bezszelestnie przekradamy się obok wrogów, a następnie z bezpiecznej pozycji po cichu eliminujemy całą opozycję.

Final Fantasy XV, Final Fantasy XV: Episode Prompto oferuje pokrytą śniegiem otwartą mapę, zawierającą kilka istotnych punktów i obozów przeciwnika, między którymi przemieszczamy się dowolnie na skuterze śnieżnym. Plansza posiada także poboczne questy, za których wykonanie otrzymujemy możliwość ulepszenia skutera. Po zakończeniu dodatku odblokowujemy dwa nowe tryby gry. W pierwszym, musimy jak najszybciej zakończyć ponownie DLC, pokonując przy tym najwięcej wrogów, za co nagradzani jesteśmy punktami. Drugi tryb to stanowiąca poważne wyzwanie walka z Araneą Highwind.

Kwestie techniczne

Final Fantasy XV, Final Fantasy XV: Episode Prompto nie wprowadza żadnych istotnych nowości do oprawy audiowizualnej. Pozna dodaniem nowej lokacji oraz filmowych przerywników fabularnych, twórcy wprowadzili do gry także kilka wcześniej niesłyszanych utworów muzycznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Final Fantasy XV: Episode Prompto

12+

Wszystko o Final Fantasy XV (wymagania sprzętowe, dodatki, fabuła) – Akt. #12
Wszystko o Final Fantasy XV (wymagania sprzętowe, dodatki, fabuła) – Akt. #12

wiadomość9 lutego 2017

Kompendium zawiera wszystkie podstawowe informacje dotyczące gry Final Fantasy XV, a także jej dodatków oraz aktualizacji, które systematycznie pojawiają się od czasu premiery w 2016 roku. Produkcja jest kolejną odsłoną najpopularniejszego cyklu jRPG, za którego powstanie odpowiada firma Square Enix.

PS4
XONE