Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2018, 19:30

autor: Góral

Final Fantasy XV otrzyma jeszcze cztery dodatki

Całkiem niedawno firma Square Enix zapowiedziała, że Final Fantasy XV doczeka się jeszcze trzech dodatków. Okazało się jednak, że będzie o jeden więcej - niestety, nie wszystkie pojawią się w tym roku. Podano też nowe wyniki sprzedaży gry - rozeszła się w 7 mln egzemplarzy.

Final Fantasy XV otrzyma jeszcze cztery dodatki - ilustracja #1

Wydane w listopadzie 2016 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One Final Fantasy XV doczekało się już kilku dodatków fabularnych, skupiających się na towarzyszach Noctisa (główny bohater „podstawki”) oraz rozszerzenia dodającego tryb multiplayer. Kilka miesięcy temu firma Square Enix zapowiedziała, że to jeszcze nie koniec jej przygody z tym projektem i możemy liczyć na następne aktualizacje. Dziś doczekaliśmy się nowych informacji w tej sprawie (dzięki, Gematsu).

W oparciu o opinie graczy, którzy nie są do końca zadowoleni ze scenariusza Final Fantasy XV, postanowiono bardziej zadbać o jakość nadchodzących dodatków, w związku z czym niekoniecznie wszystkie ukażą się w tym roku, jak zapowiedziano wcześniej. Ponadto kilka miesięcy temu twórcy zapewniali o trzech DLC. Teraz mowa jest już o czterech. Rozszerzenia mają dopowiedzieć historie z całego uniwersum FFXV, czyli nie tylko samej głównej gry, ale także innych związanych z nią projektów (chociażby A New Empire i A King's Tale: Final Fantasy XV). Pierwszym ma być Episode Ardyn, skupiający się na głównym antagoniście podstawowej wersji gry. Niewykluczone, że oprócz niego otrzymamy też Episode Luna. O pozostałych dwóch nic nie wiemy.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że Final Fantasy XV rozeszło się w liczbie siedmiu milionów egzemplarzy, co oznacza wzrost o 500 tysięcy w porównaniu do danych z września 2017 roku. Dodatkowo potwierdzono ostatnie doniesienia o ograniczonym wsparciu dla modów w dniu premiery nadchodzącej PC-towej wersji. W przyszłości edycja ta doczeka się jednak bardziej rozbudowanych narzędzi, umożliwiających tworzenie map, zadań, a nawet całych scenariuszy.

Przypominamy, że 6 marca na konsolach Xbox One i PlayStation 4 ukaże się Final Fantasy XV: Royal Edition, czyli wersja GOTY, zawierająca wszystkie dodatki i aktualizacje. W tym samym dniu pojawi się Final Fantasy XV: Windows Edition, a więc to samo, tylko w wersji na PC-ty. Gracze komputerowi mogą już sprawdzić wydajność produkcji w oficjalnym benchmarku, a 26 lutego pojawi się jeszcze demo. Podobnie jak pierwotne wydanie, tak i nowa edycja dostępna ma być w angielskiej wersji językowej.