Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 23 lutego 2018, 15:15

autor: Jiker

Star Wars Resistance nowym serialem animowanym Lucasfilm?

Niewykluczone, że poznaliśmy tytuł nowego serialu animowanego firmy Lucasfilm, nad którym pracują twórcy kreskówek Gwiezdne wojny: Wojny klonów i Star Wars: Rebelianci. Z informacji zapisanych w nowych wnioskach patentowych wynika, że brzmi on Star Wars Resistance.

5 marca w USA dobiegnie końca emisja czwartego, ostatniego sezonu serialu Star Wars: Rebels (w Polsce finałową serię Rebeliantów zaczniemy oglądać na kanale Disney XD 10 marca). Z tej okazji zachodnie media rozpoczęły dyskusję na temat kolejnych animowanych posunięć Lucasfilm. Przyczynkiem do tego okazało się również zarejestrowanie przez wspomnianą firmę znaków towarowych odnoszących się do marki Star Wars Resistance.

Kto dołączy do Ruchu Oporu? - Star Wars Resistance nowym serialem animowanym Lucasfilm? - wiadomość - 2018-02-23
Kto dołączy do Ruchu Oporu?

I choć z opisów wniosków (o numerach 87801117, 87801037, 87800997, 87800987) nie wynika jednoznacznie, że taki tytuł będzie nosić nowy serial animowany Lucasfilm osadzony w uniwersum Gwiezdnych wojen, jest na to spora szansa. Przede wszystkim dokumenty rejestracyjne wskazują, że chodzi o szeroko zakrojone przedsięwzięcie, obejmujące wiele gałęzi przemysłu rozrywkowego (m.in. telewizję, komiksy, gry wideo i mobilne, zabawki, muzykę itd.), a wręcz wychodzące daleko poza tradycyjne ramy (np. świąteczne ozdoby, maski do nurkowania, okulary przeciwsłoneczne, hełmy, przybory szkolne).

Star Wars Resistance nowym serialem animowanym Lucasfilm? - ilustracja #2

Disney ma w planach również zupełnie nową trylogię filmową, mającą skupić się na postaciach, których dotąd nie mieliśmy okazji poznać. Reżyserią i pisaniem scenariusza do tych projektów zajmie się Rian Johnson. Tymczasem czekamy na premierę dziewiątego epizodu Gwiezdnych wojen, zaplanowaną na 20 grudnia 2019 roku. Wcześniej, bo 25 maja 2018 roku, obejrzymy z kolei film Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.

Poza tym Lucasfilm cały czas poszukuje odpowiednich ludzi, którzy mogliby dołączyć do ekipy odpowiedzialnej za seriale Gwiezdne wojny: Wojny klonów i Star Wars: Rebelianci oraz wspomóc ją w pracach nad nową animowaną serią. Jakby tego było mało, kilka lat temu w sieci można było natknąć się na plotki, wedle których następnym animowanym ruchem Lucasfilm po zakończeniu emisji Rebels będzie stworzenie serialu osadzonego w czasach obecnej trylogii Star Wars (tzw. trylogii sequeli). Kreskówkowa historia poświęcona Ruchowi Oporu wydaje się tu pasować idealnie.

Oczywiście są to jedynie domysły. Równie dobrze Star Wars Resistance może być powiązane z zapowiedzianym kilka miesięcy temu serialem aktorskim, mającym zadebiutować w 2019 roku na powstającej platformie streamingowej Disneya, a planowana animowana seria opowie inną historię. Poszlak jest jednak na tyle dużo, że nie sposób przejść obok tego tematu obojętnie.

  1. Serwis StarWars.com
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.