Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4XONE
Okładka A King's Tale: Final Fantasy XV (PS4)

A King's Tale: Final Fantasy XV

Side-scrollowa gra akcji będąca prequelem piętnastej odsłony cyklu Final Fantasy. Fabuła A King’s Tale: Final Fantasy XV została zaprezentowana w formie retrospekcji.

RPG | fantasy | 2D | beat 'em up | side-scroll

Okładka A King's Tale: Final Fantasy XV (PS4)

data premiery gry:

29lis2016

PS4 XONE

A King's Tale: Final Fantasy XV jest side-scrollową grą RPG akcji, a zarazem prequelem dla piętnastej odsłony cyklu Final Fantasy. Tytuł pojawił się między innymi na platformie PS4 i XONE, a za jego opracowanie odpowiedzialna jest firma Square-Enix, która sprawuje pieczę nad marką.

Fabuła

Akcja A King’s Tale: Final Fantasy XV została osadzona przed wydarzeniami opowiedzianymi w Final Fantasy XV. Młody książę Noctis prosi swego ojca – króla Regisa – by ten opowiedział mu fantastyczną historię. Władca, będący głównym bohaterem omawianej produkcji, postanawia więc odwołać się do wydarzeń sprzed trzydziestu lat, kiedy to złowrogie monstra zaatakowały stolicę królestwa Lucis – Insomnię. Regisowi, wówczas jeszcze młodemu i pełnemu wigoru, nie pozostało nic innego, jak połączyć siły z trójką przyjaciół, by wspólnie stawić czoła niespodziewanemu zagrożeniu.

Mechanika

W A King's Tale: Final Fantasy XV akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Rozgrywka opiera się na dwóch filarach: nieustannym podążaniu w prawo oraz na walce z hordami napotkanych przeciwników. Starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a na uwagę zasługuje rozbudowany wachlarz indywidualnych i drużynowych ataków – w grę wchodzi możliwość wyprowadzania kontr, czy choćby łączenie ciosów w efektowne kombinacje. W potyczkach możemy zrobić użytek zarówno z broni białej, jak i z opartej na żywiołach magii, a w sytuacjach podbramkowych nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z pomocy tak zwanych Summonów – potężnych istot siejących spustoszenie w szeregach wroga.

Kwestie techniczne

A King’s Tale: Final Fantasy XV na platformie PS4 i XONE utrzymano w duchu klasycznych, 16-bitowych produkcji. Dwuwymiarowa oprawa graficzna, zrealizowana w pixelartowej stylistyce nie prezentuje się zatem szczególnie okazale. Jej oldskulowym elementom towarzyszy jednak kilka zaawansowanych efektów wizualnych, takich jak choćby rozbłyski towarzyszące rzucaniu zaklęć ofensywnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do A King's Tale: Final Fantasy XV

Wymagania wiekowe A King's Tale: Final Fantasy XV

odpowiednia dla każdego wieku

Wszystko o Final Fantasy XV (wymagania sprzętowe, dodatki, fabuła) – Akt. #12
Wszystko o Final Fantasy XV (wymagania sprzętowe, dodatki, fabuła) – Akt. #12

wiadomość9 lutego 2017

Kompendium zawiera wszystkie podstawowe informacje dotyczące gry Final Fantasy XV, a także jej dodatków oraz aktualizacji, które systematycznie pojawiają się od czasu premiery w 2016 roku. Produkcja jest kolejną odsłoną najpopularniejszego cyklu jRPG, za którego powstanie odpowiada firma Square Enix.

A King's Tale: Final Fantasy XV za darmo na PS4 i Xbox One
A King's Tale: Final Fantasy XV za darmo na PS4 i Xbox One

wiadomość2 marca 2017

Oto prawdziwa gratka dla miłośników serii Final Fantasy. Firma Square Enix udostępnia za darmo A King's Tale: Final Fantasy XV - beat’em up osadzony w świecie gry na konsole Xbox One i PlayStation 4. Tytuł był wcześniej oferowany klientom sklepów GameStop i EB Canada jako bonus do zamówień przedpremierowych Final Fantasy XV.

PS4
XONE