Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4XONE
Okładka A King's Tale: Final Fantasy XV (PS4)
OkładkaA King's Tale: Final Fantasy XV (PS4)

A King's Tale: Final Fantasy XV

Side-scrollowa gra akcji będąca prequelem piętnastej odsłony cyklu Final Fantasy. Fabuła A King’s Tale: Final Fantasy XV została zaprezentowana w formie retrospekcji.

RPG | fantasy | 2D | beat 'em up | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A King's Tale: Final Fantasy XV Premiera

29lis2016

PS4 XONE

Gry podobne do A King's Tale: Final Fantasy XV

Darkest Dungeon

Odin Sphere: Leifdrasir

Little Witch Academia: Chamber of Time

A King's Tale: Final Fantasy XV jest side-scrollową grą RPG akcji, a zarazem prequelem dla piętnastej odsłony cyklu Final Fantasy. Tytuł pojawił się między innymi na platformie PS4 i XONE, a za jego opracowanie odpowiedzialna jest firma Square-Enix, która sprawuje pieczę nad marką.

Fabuła

Akcja A King’s Tale: Final Fantasy XV została osadzona przed wydarzeniami opowiedzianymi w Final Fantasy XV. Młody książę Noctis prosi swego ojca – króla Regisa – by ten opowiedział mu fantastyczną historię. Władca, będący głównym bohaterem omawianej produkcji, postanawia więc odwołać się do wydarzeń sprzed trzydziestu lat, kiedy to złowrogie monstra zaatakowały stolicę królestwa Lucis – Insomnię. Regisowi, wówczas jeszcze młodemu i pełnemu wigoru, nie pozostało nic innego, jak połączyć siły z trójką przyjaciół, by wspólnie stawić czoła niespodziewanemu zagrożeniu.

Mechanika

W A King's Tale: Final Fantasy XV akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Rozgrywka opiera się na dwóch filarach: nieustannym podążaniu w prawo oraz na walce z hordami napotkanych przeciwników. Starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a na uwagę zasługuje rozbudowany wachlarz indywidualnych i drużynowych ataków – w grę wchodzi możliwość wyprowadzania kontr, czy choćby łączenie ciosów w efektowne kombinacje. W potyczkach możemy zrobić użytek zarówno z broni białej, jak i z opartej na żywiołach magii, a w sytuacjach podbramkowych nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z pomocy tak zwanych Summonów – potężnych istot siejących spustoszenie w szeregach wroga.

Kwestie techniczne

A King’s Tale: Final Fantasy XV na platformie PS4 i XONE utrzymano w duchu klasycznych, 16-bitowych produkcji. Dwuwymiarowa oprawa graficzna, zrealizowana w pixelartowej stylistyce nie prezentuje się zatem szczególnie okazale. Jej oldskulowym elementom towarzyszy jednak kilka zaawansowanych efektów wizualnych, takich jak choćby rozbłyski towarzyszące rzucaniu zaklęć ofensywnych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,8 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe A King's Tale: Final Fantasy XV: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
XONE