Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2017, 12:17

autor: Lady Muppeth

A King's Tale: Final Fantasy XV za darmo na PS4 i Xbox One

Oto prawdziwa gratka dla miłośników serii Final Fantasy. Firma Square Enix udostępnia za darmo A King's Tale: Final Fantasy XV - beat’em up osadzony w świecie gry na konsole Xbox One i PlayStation 4. Tytuł był wcześniej oferowany klientom sklepów GameStop i EB Canada jako bonus do zamówień przedpremierowych Final Fantasy XV.

Firma Square Enix rozdaje za darmo grę A King's Tale: Final Fantasy XV – chodzoną bijatykę osadzoną w świecie FF XV. Tytuł jest dostępny na PlayStation 4 i Xboksa One.

A King's Tale: Final Fantasy XV to dwuwymiarowa gra z gatunku beat 'em up, której akcja ma miejsce 30 lat przed wydarzeniami z Final Fantasy XV. Wzmianki o produkcji pojawiły się na targach E3 w 2016 roku. Wówczas Square Enix zapowiedziało, że gra będzie dodawana jako bonus do zamówień przedpremierowych Final Fantasy XV, składanych w sieciach GameStop i EB Canada. Teraz mogą w nią zagrać za darmo wszyscy posiadacze konsol Xbox One i PlayStation 4.

Historia A King's Tale, będąca swego rodzaju prologiem do FF XV, rozpoczyna się w momencie, gdy król Regis opowiada swemu synowi Noctisowi (bohaterowi Final Fantasy XV) bajkę na dobranoc. Grę cechuje złożony system walk i możliwość używania magii podczas potyczek (m.in. zamrażanie przeciwników). Gra daje możliwość zapoznania się z trzema lokacjami ze świata FF XV.

29 listopada 2016 roku miała miejsce premiera Final Fantasy XV, kolejnej części legendarnej serii jRPG od Square Enix, przeznaczonej na platformy PlayStation 4 i Xbox One. Gra została ciepło przyjęta przez krytyków, o czym pisaliśmy tuż po jej rynkowym debiucie. Choć nie zabrakło również głosów, które nie były zachwycone produkcją, to w ostatecznym rozrachunku gra odniosła sukces, czego wyznacznikiem może być fakt, że jest to najszybciej sprzedająca się odsłona cyklu w historii i rozeszła się już w ponad 6 milionach egzemplarzy.

Do wspomnianych wysokich statystyk sprzedaży tytułu przyczynił się na pewno fakt, że studio po raz pierwszy zdecydowało się wypuścić grę jednocześnie w kilku rejonach świata, nie zaś, tak jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych odsłon serii, rozplanowując premiery w poszczególnych zakątkach globu na kilka kolejnych dni. Niemniej jednak faktem jest, że Final Fantasy to marka kultowa, uwielbiana przez miliony graczy na całym świecie. Piętnastka doczekała się dwóch filmowych spin-offów – zarówno kinowego (Kingsglaive Final Fantasy XV) jak i serialowego (Brotherhood Final Fantasy XV) – oraz drugiej produkcji, której celem jest wprowadzenie graczy w fantastyczne uniwersum FF XV. Mowa tu właśnie o A King's Tale: Final Fantasy XV. Nie wyklucza się również wersji pecetowej FF XV. Prace nad nią mają jednak ruszyć dopiero po tym, jak wydane zostaną wszystkie planowane aktualizacje do gry – a więc najprawdopodobniej w przyszłym roku.