Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Dragon Age II

Dodatki do Dragon Age i Mass Effect za darmo; koniec punktów BioWare

Agnieszka Adamus, 13 lipca 2022, 21:25

Electronic Arts udostępniło za darmo dodatki do części gier z serii Dragon Age i Mass Effect na PC. Jest to związane z wycofaniem punktów BioWare.

Dragon Age 2 - twórca chciałby lepszego Kirkwall i żałuje skasowanego dodatku

Aquma, 14 kwietnia 2021, 12:18

David Gaider – znany deweloper i były pracownik kanadyjskiego studia BioWare, który pracował m.in. nad serią Dragon Age – opowiedział, jak wyglądałaby poprawiona wersja drugiej odsłony wspominanego cyklu.

Games with Gold w grudniu – m.in. Dragon Age 2 i Never Alone

Vergil, 27 listopada 2018, 18:10

Firma Microsoft ujawniła tytuły, które w grudniu trafią do abonentów Xbox Live Gold. Posiadacze Xboksów 360 otrzymają Dragon Age II i Mercenaries rodem z pierwszego Xboxa, z kolei gracze bawiący się na Xboksie One dostaną Never Alone oraz drugą część serii Q.U.B.E.

Sekrety serii Dragon Age, część II

Meehow, 22 stycznia 2016, 18:33

Seria Dragon Age to nie tylko trzy pełnoprawne gry, ale także książki, komiksy oraz różnego rodzaju spin-offy. Tak duże uniwersa zazwyczaj skrywają multum sekretów czy smaczków i nie inaczej jest w tym przypadku. Niniejszy tekst poświęcony jest właśnie temu tematowi.

Poznaliśmy wczesne pomysły i grafiki koncepcyjne z gier z serii Mass Effect i Dragon Age

Draug, 25 lipca 2013, 12:31

Matt Rhodes, projektant ze studia BioWare, podzielił się pokaźnym zestawem grafik koncepcyjnych, które prezentują wczesny obraz gier z serii Mass Effect i Dragon Age. Poznaliśmy przy tej okazji również szereg niezrealizowanych pomysłów na oba cykle. Osoby nieznające tych gier ostrzegamy przed spoilerami.

BioWare ujawnia główne założenia Dragon Age III

Aver, 11 kwietnia 2012, 12:28

Podczas targów PAX East w Bostonie, Mike Laidlaw z firmy Bioware ujawnił trzy główne założenia nowego tytułu z serii Dragon Age. Podkreślił, że jak na razie twórcy skupiają się na zbieraniu opinii graczy na temat poprzednich części i nie pracują jeszcze nad samą grą.

Seria Dragon Age wkracza w kolejną fazę - prace nad trzecią odsłoną ruszają pełną parą?

DogGhost, 20 marca 2012, 09:20

Producent gry Dragon Age II poinformował, że cały zespół odpowiedzialny za ten tytuł został skierowany do prac nad kolejnym projektem stanowiącym przyszłość popularnej marki studia BioWare.

Dragon Age II i Crysis 2 w tańszych seriach. Audiobook powieści Dragon Age: Rozłam

Sarge, 27 stycznia 2012, 12:30

Dragon Age II, Dead Space 2 oraz Crysis 2 to jedne z gier, które trafiły do tańszych serii firmy Electronic Arts. Polski dystrybutor z tej okazji udostępnił audiobook pierwszego rozdziału powieści Dragon Age: Rozłam.

Zimowa wyprzedaż kominkowa w sklepie Origin (seria Mass Effect, Battlefield: Bad Company 2, Crysis 2 i inne)

Kono, 28 listopada 2011, 13:15

W serwisie dystrybucji cyfrowej Origin trwa właśnie zimowa wyprzedaż kominkowa. Dzięki niej, można zakupić niektóre tytuły z oferty firmy Electronic Arts za połowę ceny.

Pierwszy obrazek z nowej gry od BioWare

Olek, 7 listopada 2011, 19:54

Deweloperzy z korporacji BioWare zamierzają podczas zbliżającej się gali Video Game Awards zapowiedzieć nową grę. Pierwszy obrazek opublikował dziś serwis Game Informer. Niestety, nie zdradza on zbyt wielu szczegółów i na pierwsze konkretne informacje przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka tygodni.

Mark of the Assassin - kolejny fabularny dodatek DLC do gry Dragon Age II

Sarge, 16 września 2011, 12:00

Fani gry Dragon Age II doczekają się kolejnego fabularnego dodatku DLC. W rozszerzeniu Mark of the Assassin zobaczymy m.in. elfią zabójczynię Tallis, która jest także główną bohaterką nadchodzącego internetowego miniserialu Dragon Age: Redemption.

BioWare dzieli się informacjami o Dragon Age III - nowy bohater, ogromny świat

Łosiu, 31 sierpnia 2011, 10:50

Wojna Templariuszy i magów trwa, a główny bohater musi „uratować świat przed samym sobą”. Pracownicy BioWare na PAX 2011 uchylają rąbka tajemnicy dotyczącej fabuły, świata i drużyny w Dragon Age III.

Dragon Age III połączeniem najlepszych elementów poprzednich części

Sarge, 22 sierpnia 2011, 10:55

Dragon Age III ma szansę na nowo przyciągnąć fanów zawiedzionych jakością drugiej części serii. Ray Muzyka z firmy BioWare zapewnia bowiem, że gra połączy najlepsze elementy znane z poprzednich odsłon.

Szef firmy Valve zachęci Electronic Arts do zwrócenia się w kierunku Steama

Sarge, 18 sierpnia 2011, 14:15

Znikające ze Steama gry wydawane przez Electronic Arts to spory problem dla serwisu dystrybucji cyfrowej firmy Valve. Jej szef, Gabe Newell, zamierza przekonać amerykański koncern do ponownej współpracy.

Wieści ze świata (Dragon Age, Elemental: War of Magic, Test Drive Unlimited 2) 28/07/11

Jiker, 28 lipca 2011, 15:14

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kontynuacji Burn, Zombie, Burn!, sukcesie Humble Indie Bundle #3, łatce 1.3 do Elemental: War of Magic, a także wynikach finansowych Capcom. Zapraszamy do lektury.

Dragon Age II zniknął ze Steama

sathorn, 28 lipca 2011, 10:46

Z największej na komputerach osobistych platformy dystrybucji cyfrowej zniknęła produkcja studia BioWare - Dragon Age II. Powodem wycofania tego tytułu ze Steam jest niezgodność z warunkami stawianymi przez Valve, dotyczącymi dodatkowej zawartości.

Wysoka sprzedaż Portal 2 i Crysis 2. EA odnotowuje dobry pierwszy kwartał 2012 roku fiskalnego

sathorn, 27 lipca 2011, 10:40

Firma Electronic Arts, jeden z największych wydawców gier wideo na świecie, opublikowała raport dotyczący wyników finansowych z pierwszego kwartału 2012 roku fiskalnego. EA jest na plusie, m.in. dzięki dobrej sprzedaży Crysisa 2 i Portala 2.

Dragon Age II: Dziedzictwo - pierwsze DLC do popularnego RPG-a dostępne

Wiz, 27 lipca 2011, 10:08

Fani najnowszego RPG-a studia BioWare od wczoraj mogą cieszyć się pierwszym dodatkiem rozszerzającym fabułę gry. Co ciekawe, DLC zostało wydane w polskiej wersji językowej.

Zobacz w akcji Dziedzictwo - kolejny dodatek DLC do Dragon Age II

Sarge, 11 lipca 2011, 10:17

Firma BioWare zaprezentowała fragment rozgrywki z zapowiedzianego kilka dni temu dodatku DLC Dziedzictwo do gry Dragon Age II.

Nowe DLC do Dragon Age II jeszcze w tym miesiącu

Wiz, 8 lipca 2011, 11:43

Na wczorajszej konferencji EA Summer Showcase firma Electronic Arts ujawniła datę premiery Dragon Age II: Legacy – nowego dodatku do popularnej gry RPG autorstwa studia BioWare.

Dragon Age II – ujawniono listę osiągnięć w DLC Legacy

Olek, 26 czerwca 2011, 14:40

Serwis Xbox360Achievements zaktualizował listę osiągnięć w grze Dragon Age II o te, jakie najprawdopodobniej znajdą się w dodatku DLC Legacy, który oficjalnie zaprezentowany zostanie dopiero w przyszłym miesiącu. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, gracze mogą szykować się na wyprawę w góry Vimmark.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, L.A. Noire, Dragon Age II) 22/06/11

Jiker, 22 czerwca 2011, 14:59

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Magicki, L.A. Noire i Mortal Kombat, plotkach o terminie premiery PS Vita, pięciu milionach egzemplarzy serii Yakuza, a także nowym rozszerzeniu do Dragon Age II. Zapraszamy do lektury.

Electronic Arts przyznaje się do utraty fanów po Dragon Age II

Hed, 14 czerwca 2011, 18:10

Prezes oddziału EA Games należącego do Electronic Arts przyznał, że wraz z Dragon Age II firma straciła przychylność części fanów serii. Miłośnicy udanego pierwowzoru krytykowali zmiany, na jakie zdecydowali się twórcy z BioWare. Wydawca przekonuje jednak, że rozumie i słucha uwag graczy a także zamierza wziąć je pod uwagę w przypadku trzeciej części produkcji.

Wieści ze świata (Uncharted, Dragon Age, Aliens: Colonial Marines) 31/05/11

Jiker, 31 maja 2011, 14:17

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przyczynach zwolnienia reżysera adaptacji Uncharted, niezwykłej przesyłce od firmy SEGA, nowych Wormsach, a także koniecznych zmianach w marce Dragon Age. Zapraszamy do lektury.

BioWare rekrutuje do prac nad Dragon Age III

Sarge, 20 maja 2011, 09:50

Duża popularność serii Dragon Age sprawia, że firma BioWare ochoczo publikuje kolejne dodatki DLC rozwijające fabułę, a kwestia wydawania następnych części wydaje się być oczywista. Jeśli jednak mieliście co do tego wątpliwości, to zapewne rozwieje je dzisiejsza wiadomość, niejako potwierdzająca, że Dragon Age III jest już w produkcji.

Wysoka sprzedaż gry FIFA 11. EA wygrzebuje się z finansowej zapaści.

Olek, 5 maja 2011, 13:19

Koncern Electronic Arts opublikował wyniki finansowe za ostatni kwartał oraz cały rok fiskalny 2010/2011. Po rekordowej wysokości stratach odnotowanych 12 miesięcy wcześniej, kwotę „zaledwie” 276 milionów dolarów na minusie traktować należy jako zapowiedź szybkiego odbicia się od dna. Wydatnie pomogła w tym wysoka sprzedaż takich tytułów jak FIFA 11 czy Battlefield: Bad Company 2, ale także coraz lepiej radzący sobie dział elektronicznej dystrybucji gier i usług branżowego giganta.

Wieści ze świata (Portal 2, Deus Ex, Dragon Age II) 28/04/11

Jiker, 28 kwietnia 2011, 14:22

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o beta testach Wakfu, powrocie marki Shining Force, dodatkach DLC do Portal 2, premierze pięknego Outland, a także braku narzędzi moderskich do nowego Deus Ex. Zapraszamy do lektury.

Poradnik i Atlas Świata do Dragon Age II

Redakcja GRYOnline.pl, 18 kwietnia 2011, 16:25

"Poradnik do Dragon Age II zawiera omówienie wszystkich zadań, a także ponad 90 map lokacji, pomocnych w odnajdywaniu istotnych miejsc, postaci czy przedmiotów. W Atlasie znajdziecie zestawienie romansów, informacje o towarzyszach, prezentach i ulepszeniach."

Wieści ze świata (L.A. Noire, Gran Turismo 5, Battlefield 3) 13/04/11

Jiker, 13 kwietnia 2011, 14:59

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 5 godzinach przerywników w L.A. Noire, problemach z Dragon Age: Początek, bijatyce na Kinecta, szansach na nowe tory w Gran Turismo 5, potencjalnej obniżce ceny Wii, a także walce o nowy zwiastun Battlefield 3. Zapraszamy do lektury.

Dragon Age III z trybem multiplayer?

Kono, 11 kwietnia 2011, 17:01

Pomimo tego, że Dragon Age II zadebiutował na półkach sklepowych ledwo miesiąc temu, to już dzisiaj dotarły do nas pierwsze przecieki dotyczące kontynuacji tego tytułu. W trzeciej części cyklu, być może pojawi się tryb wieloosobowy.

Milion egzemplarzy gry Dragon Age II w rękach graczy

Sarge, 6 kwietnia 2011, 10:20

Lada dzień minie miesiąc od premiery Dragon Age II, jest to więc idealny moment na podsumowania. Podobnego zdania jest firma BioWare, która ujawniła wyniki sprzedaży swojego dzieła.

Kupiłeś Dragon Age II? Pobierz za darmo Mass Effect 2 [news uaktualniony]

Olek, 5 kwietnia 2011, 10:00

W ramach „podziękowania za wsparcie” koncern Electronic Arts przygotował fantastyczną niespodziankę dla nabywców gry Dragon Age II. Niezależnie od tego, na jaką platformę sprzętową kupiliście dzieło studia BioWare, możecie za darmo pobrać ze sklepu EA Store pecetową wersję Mass Effect 2. Promocja kończy się 1 maja o godzinie 7:59.

Poradnik: Dragon Age II

Redakcja GRYOnline.pl, 25 marca 2011, 19:25

„Oficjalny poradnik do Dragon Age II zawiera omówienie wszystkich zadań wypełnianych w trakcie gry. Do części tekstowej poradnika dołączonych zostało ponad 90 map poszczególnych lokacji, pomocnych w odnajdywaniu istotnych miejsc, postaci czy przedmiotów."

Twórcy Dragon Age II sami ocenili swoją grę na Metacritic

Hed, 16 marca 2011, 14:52

Metacritic gromadzi oceny gier wystawiane przez dziennikarzy ze świata, ale i samych graczy. Dzięki temu możemy śledzić opinie profesjonalistów i miłośników rozrywki elektronicznej. Niestety rzeczywistość nie jest tak idealna. Okazało się bowiem, że co najmniej dwie „amatorskie” recenzje Dragon Age II opublikowane w serwisie zostały napisane przez współautorów gry.

Polski sukces Dragon Age II

Soviet, 16 marca 2011, 12:50

Najnowszy tytuł BioWare znalazł w naszym kraju ponad dziesięć tysięcy nabywców już podczas premierowego weekendu.

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Portal 2, Japonia) 14/03/11

Jiker, 14 marca 2011, 14:33

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nagraniach z Duke Nukem Forever i Portal 2, nowej łatce do Dragon Age II, a także wpływie trzęsienia ziemi w Japonii na sytuację na rynku gier. Zapraszamy do lektury.

Dragon Age II – patch i kolejne DLC w produkcji

Olek, 12 marca 2011, 15:13

Wczoraj w europejskich sklepach ruszyła sprzedaż gry Dragon Age II. Niestety, dzieło studia BioWare nie jest wolne od błędów. Deweloper zapowiedział, że niezbędne łatki ukażą się w najszybszym możliwym terminie. Równolegle trwają prace nad kolejnymi, niezapowiedzianymi jeszcze dodatkami typu DLC, które mają skupić się na wątkach związanych m.in. z postacią głównego bohatera.

Dragon Age II debiutuje w polskich sklepach

Sarge, 11 marca 2011, 11:02

Dzisiaj ma miejsce europejska, a więc również i polska premiera Dragon Age II– kontynuacji bardzo dobrej produkcji cRPG od studia BioWare. Tymczasem od trzech dni mogą cieszyć się nią mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Amerykańska premiera Dragon Age II

Sarge, 8 marca 2011, 09:45

Dzisiaj na amerykańskim rynku debiutuje Dragon Age II – kontynuacja jednej z najlepszych gier cRPG 2009 roku. W piątek doczekamy się jej premiery w Polsce, podobnie jak reszta Europy.

GDC 2011: Dragon Age II będzie o 20 godzin krótszy od swojego poprzednika

Łukasz Malik, 1 marca 2011, 08:00

Podczas wykładu o sposobach tworzenia lokalizacji gier rzez BioWare, Kanadyjczycy podali do informacji kilka liczb, które mogą nam dać wyobrażenie nadchodzącego wielkimi krokami Dragon Age’a II.

Wieści ze świata (Battlefield 3, Crysis 2, Dragon Age II) 25/02/11

Jiker, 25 lutego 2011, 15:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o rekordzie World of Tanks, wznowieniu King’s Quest III, multiplayerowej becie Crysis 2 w wersji PS3, dacie premiery DLC do Halo: Reach, a także ścieżce dźwiękowej do Dragon Age II. Zapraszamy do lektury.

Ściągnij demo Dragon Age II i odblokuj nowe przedmioty w pełnej wersji

Sarge, 18 lutego 2011, 09:35

Gracze wyczekujący premiery Dragon Age II już za kilka dni doczekają się wydania wersji demonstracyjnej tej bardzo dobrze zapowiadającej się gry cRPG. Twórcy wraz z wydawcą zachęcają do ściągania próbki, gdyż w ten sposób mamy szansę odblokować nowe, ekskluzywne przedmioty w końcowym produkcie.

Pierwszy zwiastun miniserialu Dragon Age: Redemption

Sarge, 17 lutego 2011, 13:00

Wczoraj informowaliśmy Was o nowym miniserialu internetowym bazującym na uniwersum Dragon Age. Jego autorką jest Felicia Day, scenarzystka i aktorka znana z dobrze przyjętego The Guild. Tymczasem w Sieci wylądował pierwszy zwiastun prezentujący nadchodzący projekt.

Autorka The Guild stworzy miniserial internetowy o Dragon Age

Hed, 16 lutego 2011, 10:24

Felicia Day, scenarzystka i aktorka znana ze świetnego The Guild, pracuje nad sześcioodcinkową miniserią internetową, rozgrywającą się w świecie Dragon Age. Amerykańska miłośniczka gier i klimatów fantasy odpowiada za scenariusz serialu i dodatkowo wcieli się w elficką zabójczynię Tallis, która próbuje powstrzymać nikczemnego maga.

Zobacz gameplay z dema Dragon Age II

Olek, 14 lutego 2011, 14:54

Jeżeli z jakichś powodów przegapiliście zorganizowany w ubiegłym tygodniu przez koncern Electronic Arts Live Demo Chat z głównym projektantem gry Dragon Age II, teraz nadarza się okazja, by nadrobić zaległości i zobaczyć, co tym razem szykuje ekipa studia BioWare.

Dragon Age II w złocie, znakomita pierwsza recenzja

Olek, 12 lutego 2011, 14:45

Niespełna 4 tygodnie pozostały do wyznaczonej na 11 marca europejskiej premiery gry Dragon Age II. Mike Laidlaw ze studia BioWare, który wczoraj spotkał się z fanami serii na czacie, ujawnił, że zarówno pecetowa jak i konsolowe wersje wyczekiwanego sequela trafiły już do tłoczni.

Anders z Przebudzenia jednym z bohaterów Dragon Age II

Sarge, 8 lutego 2011, 12:50

Sześciostronicowa zapowiedź Dragon Age II na łamach marcowego numeru magazynu Game Informer przyniosła ze sobą między innymi potwierdzenie kolejnej postaci mogącej dołączyć do naszej drużyny. Co ciekawe, jest to powrót znanego fanom serii bohatera.

Dragon Age II będzie pełny seksu, przemocy i przekleństw

Sarge, 7 lutego 2011, 10:00

O tym, że Dragon Age II będzie produkcją przeznaczoną tylko dla dorosłych, mogliśmy się domyślać choćby po zawartości pierwowzoru. Tymczasem najnowszy wpis na stronie ESRB (organizacji zajmującej się przyznawaniem klasyfikacji wiekowych dla wydawanych w Stanach Zjednoczonych gier) mówi nam nieco więcej na temat treści znajdujących się nadchodzącym dziele BioWare.

EA ujawnia termin wydania dema Dragon Age II

Olek, 3 lutego 2011, 20:06

Koniec spekulacji związanych z terminem wydania a także platformami sprzętowymi, na jakie trafi demonstracyjna wersja gry Dragon Age II. Po tygodniu obfitującym w plotki koncern Electronic Arts postanowił odkryć karty. Demo wyczekiwanej produkcji studia BioWare ukaże się 22 lutego. Deweloper przygotuje wersje na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Killzone 3, Dawn of War II: Retribution, Yakuza 4) 2/02/11

Jiker, 2 lutego 2011, 14:05

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o beta testach Realm of the Titans, Dragon Age Legends i Dawn of War II: Retribution, nowej odsłonie Super Mario Bros., a także długości głównego trybu fabularnego w Killzone 3. Zapraszamy do lektury.