Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Baldur's Gate: Enhanced Edition

Po tej zmianie wyglądu będziecie chcieli wrócić do Baldur's Gate

Krzysztof Kałuziński, 17 czerwca 2023, 15:22

Cykl Baldur's Gate doczekał się modyfikacji znacznie usprawniającej interfejs oraz wprowadzającej szereg zmian m.in. w ekranie ekwipunku. Stopień dopracowania projektu zwrócił uwagę studia Beamdog.

To jedne z najlepszych gier RPG; za co kochamy Baldur's Gate?

Hubert Śledziewski, 21 kwietnia 2023, 18:15

Seria Baldur’s Gate jest z nami już prawie ćwierć wieku. Co sprawia, że jej odsłony są określane jako jedne z najlepszych gier RPG w historii? Dlaczego tak często do nich wracamy? Zapraszamy na podcast GRYOnline.pl.

Amazon Prime Gaming na marzec 2023 z kolejną legendą RPG

Zuzanna Domeradzka, 23 lutego 2023, 17:43

Zremasterowana edycja legendarnego RPG Baldur’s Gate dostępna będzie do odebrania dla abonentów Amazon Prime Gaming w marcu. Zobaczcie pełną listę gier na kolejny miesiąc subskrypcji.

Baldurs Gate Enhanced Edition 1 i 2 oraz Icewind Dale otrzymały dużą aktualizację

Miłosz Szubert, 20 kwietnia 2021, 13:40

Odświeżone edycje Baldurs Gate (z dodatkiem Siege of Dragonspear), Baldurs Gate II oraz Icewind Dale otrzymały nową, dużą aktualizację, oznaczoną numerem 2.6. Między innymi usprawnia ona działanie tytułów na systemach 64-bitowych, eliminuje mnóstwo bugów oraz dodaje szereg nowości.

Polacy ulepszają Baldur's Gate - premiera Nowych Opowieści z Wybrzeża Mieczy

Krzysztof Kałuziński, 4 lipca 2020, 14:22

Polacy opracowali niezwykle rozbudowaną modyfikację do Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Dostępny od wczoraj projekt powstawał przez 4 lata. Dzięki niemu do gry trafiły nowe lokacje, misje oraz unikatowi bohaterowie niezależni.

Baldur's Gate, Icewind Dale i inne klasyki RPG z datami premier na konsolach

Bartosz Krawcewicz, 31 maja 2019, 22:43

Wiemy już, kiedy Planescape: Torment, Icewind Dale, Neverwinter Nights oraz seria Baldur's Gate ukażą się na konsolach. Firmy Skybound Games i Beamdog podały daty premier, ceny oraz skład poszczególnych pakietów z kultowymi grami na licencji Dungeons & Dragons.

Baldur's Gate, Icewind Dale i Planescape Torment trafią na konsole

Konrad Serafiński, 7 lutego 2019, 19:00

Ciekawe wieści dla wszystkich fanów klasycznych gier RPG. Firmy Skybound Games oraz Beamdog zawarły umowę wydawniczą, na podstawie której tytuły takie jak Baldur's Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights czy Planescape: Torment trafią na konsole obecnej generacji.

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear rozpoczyna szturm na rynek

Michał Jodłowski, 31 marca 2016, 12:25

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear – dodatek do odświeżonej wersji pierwszych Wrót Baldura – debiutuje dzisiaj na komputerach osobistych z systemami Windows, Linux i Mac OS.

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear z datą premiery

Michał Jodłowski, 4 marca 2016, 10:55

Firma Beamdog ujawniła, że Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear – dodatek do gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition – zadebiutuje 31 marca bieżącego roku. Zaprezentowano też edycję kolekcjonerską i wymagania sprzętowe.

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear zadebiutuje na początku 2016 roku

Michał Jodłowski, 17 grudnia 2015, 11:55

Jak wynika z informacji udzielonych przez deweloperów z firmy Beamdog, Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear zadebiutuje na pecetach na początku 2016 roku. Cena dodatku pozostaje nieznana.

Adventure Y to Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear – duży dodatek do Enhanced Edition

Krzysztof Mysiak, 10 lipca 2015, 11:20

Studio Beamdog odsłoniło swój nowy RPG-owy projekt, dotąd znany jako Adventure Y. Będzie to Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear – duży dodatek do Baldur’s Gate: Enhanced Edition, oferujący ok. 25 godzin zabawy. Tak jak zapowiadano, gra będzie stanowiła pomost między pierwszą a drugą odsłoną legendarnego cyklu firmy Interplay.

Baldur's Gate, Monkey Island 2 czy Doom czyli przegląd klasyków na sprzęcie mobilnym

Adrian Werner, 25 czerwca 2014, 16:22

Na smartfony oraz tablety przenoszonych jest sporo starszych produkcji, uznawanych za klasyki na pecetach i konsolach. W tym przeglądzie postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym z nich.

Flesz (20 czerwca 2013) – Total War: Rome II, Baldur’s Gate, Xbox One

Szymon Liebert, 20 czerwca 2013, 21:43

Dzisiejszy Flesz przynosi potwierdzenie polskiej daty premiery gry Total War: Rome II oraz informacje o nagłym zwrocie w polityce Microsoftu odnośnie Xboksa One.

Produkcja Baldur's Gate 2: Enhanced Edition wstrzymana. Studio Overhaul Games wycofuje gry z Apple Store

Marcin Skierski, 20 czerwca 2013, 10:35

Trent Oster ze studia Overhaul Games ogłosił, że gra Baldur's Gate: Enhanced Edition została wycofana ze sprzedaży w w sklepie Beamdog i Apple App Store. Oprócz tego wstrzymano na czas nieokreślony wydanie wersji na Androida, a także gry Baldur's Gate II: Enhanced Edition.

Premiera moda Baldur’s Gate: Reloaded - fanowskiego remake’a na silniku Neverwinter Nights 2

Adrian Werner, 6 czerwca 2013, 10:14

Ukazała się fanowska modyfikacja Baldur’s Gate: Reloaded. Jest to kompletny remake pierwszej części tego cyklu, korzystający z silnika gry Neverwinter Nights 2.

Obsidian Entertainment przygotowywało się do prac nad Baldur's Gate 3

Michał Kułakowski, 16 grudnia 2012, 17:30

Szef studia Obsidian Entertainment potwierdził, że na przełomie 2007 i 2008 roku prowadziło ono rozmowy z Atari na temat produkcji trzeciej części serii Baldur's Gate. Deweloper przygotował nawet kontrakt z firmą oraz kosztorys, niezbędne do jak najszybszego rozpoczęcia prac. Niestety z wielu powodów, głównie finansowych, przedsięwzięcie zostało porzucone.

Baldur's Gate: Enhanced Edition - obejrzyj pierwsze 15 minut rozgrywki

Marcin Skierski, 3 grudnia 2012, 16:35

Za nami premiera Baldur's Gate: Enhanced Edition - odświeżonej wersji kultowej gry cRPG z 1998 roku. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was film przedstawiający pierwsze 15 minut rozgrywki w dziele studia Overhaul Games.

Jak uruchomić polską wersję gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition?

Marcin Skierski, 29 listopada 2012, 12:15

Pojawił się sposób na wcześniejsze uruchomienie spolszczenia gry Baldur's Gate: Enhanced Edition. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że oficjalna łatka polonizująca zostanie wypuszczona w przyszłym tygodniu.

Premiera gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition na PC. Co z polską wersją?

Marcin Skierski, 28 listopada 2012, 11:30

W serwisie cyfrowej dystrybucji Beamdog.com debiutuje dzisiaj gra Baldur's Gate: Enhanced Edition. Reedycja kultowego klasyka z 1998 roku na razie jest dostępna jeszcze w charakterze pre-ordera, ale w ciągu najbliższych kilku godzin powinna zostać oficjalnie odblokowana do ściągnięcia.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition – film z rozgrywki i nowe screeny

Grzegorz Ferenc, 24 listopada 2012, 11:22

Studio Overhaul Games zaprezentowało zwiastun z fragmentami gameplay’u z gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition. W rozszerzoną edycję kultowego tytułu RPG zagramy 28 listopada. Pecetową wersję gry można już pobrać na dysk po dokonaniu przepremierowego zakupu w sklepie firmy Beamdog.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition zadebiutuje latem przyszłego roku

Adrian Werner, 11 listopada 2012, 17:49

Studio Overhaul Games kończy właśnie prace nad Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Z tej okazji twórcy zdradzili kilka informacji odnośnie odświeżonej wersji drugiej części serii. Według planów zadebiutować ma ona latem przyszłego roku.

Opóźniono premierę gry Baldur's Gate: Enhanced Edition na listopad

Marcin Skierski, 15 września 2012, 13:00

Studio Overhaul Games przesunęło premierę gry Baldur's Gate: Enhanced Edition na listopad bieżącego roku. Dotychczasowe plany zakładały wydanie reedycji kultowego klasyka już w najbliższy wtorek, ale twórcy postanowili jeszcze bardziej dopracować swój produkt.

Overhaul Games chce widoku z góry w Baldur’s Gate 3

Szymon Liebert, 5 września 2012, 11:45

Współzałożyciel firmy Beamdog i studia Overhaul Games powiedział, że Baldur’s Gate 3, o ile kiedykolwiek powstanie, zachowa izometryczne ukazanie akcji. Deweloper nie potwierdził żadnych konkretnych planów odnośnie kontynuacji serii, ale przyznał, że o niej dyskutuje.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition a sprawa polska – lokalizacja i inne aspekty gry

Szymon Liebert, 30 lipca 2012, 15:12

Baldur’s Gate: Enhanced Edition będzie zawierać polską wersję językową, którą pomogą przygotować sami fani gry. Informacje na temat produkcji studia Overhaul Games opublikowano w rodzimej sekcji oficjalnego forum.

Ujawniono datę premiery gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Michał Kowalski, 27 lipca 2012, 08:50

Studio Overhaul zdradziło datę premiery Rozszerzonej Edycji gry Baldur’s Gate. Podano również bardziej szczegółowe informacje na temat nowych postaci, przygód i ulepszeń produkcji z 1998 roku.

Wieści ze świata (Diablo III, The Walking Dead, Quantum Conundrum) 25/7/12

Marcin Skierski, 25 lipca 2012, 12:00

Dziś piszemy m.in. o kolejnym błędzie w Diablo III, dodatkach DLC do gry Quantum Conundrum, łatce do taktycznej strzelaniny ArmA II, a także przygodówce The Walking Dead w wersji na urządzenia mobilne korzystające z systemu operacyjnego iOS. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Baldur's Gate: Enhanced Edition, 007 Legends) 2/7/12

Marcin Skierski, 2 lipca 2012, 13:40

Dziś piszemy m.in. o darmowym dodatku DLC do gry 007 Legends oraz płatnych rozszerzeniach Baldur's Gate: Enhanced Edition, a także zapowiedzi Disgaea 5. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Legends of Eisenwald, Baldur's Gate: Enhanced Edition, Warface) 14/5/12

Marcin Skierski, 14 maja 2012, 13:33

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o liczbie rejestracji w strzelaninie Warface, kickstarterowych projektach Legends of Eisenwald oraz Battle Chess, a także ścieżce dźwiękowej w grze Baldur's Gate: Enhanced Edition.

Pisarz Forgotten Realms dołączył do ekipy tworzącej Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Szymon Liebert, 27 kwietnia 2012, 09:25

Projekt Baldur’s Gate: Enhanced Edition otrzymał wsparcie Dave’a Grossa, pisarza, który ma na koncie parę powieści z serii Forgotten Realms. Gross pomoże przygotować nową zawartość do odświeżonej wersji kultowej gry RPG.