Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2019, 22:43

autor: Frozen

Baldur's Gate, Icewind Dale i inne klasyki RPG z datami premier na konsolach

Wiemy już, kiedy Planescape: Torment, Icewind Dale, Neverwinter Nights oraz seria Baldur's Gate ukażą się na konsolach. Firmy Skybound Games i Beamdog podały daty premier, ceny oraz skład poszczególnych pakietów z kultowymi grami na licencji Dungeons & Dragons.

Kultowe pecetowe tytuły wreszcie zawitają na konsole. - Baldur's Gate, Icewind Dale i inne klasyki RPG z datami premier na konsolach - wiadomość - 2019-05-31
Kultowe pecetowe tytuły wreszcie zawitają na konsole.

Firmy Skybound Games i Beamdog podały oficjalne daty premier zapowiedzianych w lutym tego roku konsolowych edycji gier Baldur's Gate, Baldur’s Gate II, Planescape Torment, Neverwinter Nights oraz Icewind Dale. Wszystkie tytuły, poza Neverwinter Nights, ukażą się 24 września w Ameryce Północnej oraz trzy dni później w pozostałych regionach. Premierę tego ostatniego zaplanowano zaś na 3 grudnia w Stanach Zjednoczonych oraz – analogicznie – 6 grudnia dla reszty świata.

Gry ukażą się fizycznie i cyfrowo na PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switchu. Tytuły w wersji digital będą sprzedawane pojedynczo, podczas gdy edycje pudełkowe zostaną podzielone na następujące pakiety:

  • The Baldur’s Gate: Enhanced Edition Pack zawierający odświeżone pierwsze dwie części Baldur's Gate ze wszystkimi oryginalnymi dodatkami oraz przygotowane przez firmę Beamdog rozszerzenie Siege of Dragonspear;
  • pakiet Planescape Torment + Icewind Dale (wzbogacone o oficjalne dodatki Heart of Winter i Trials of the Luremaster);
  • Neverwinter Nights: Enhanced Edition.

Na pudełkowe wersje gier można już składać zamówienia przedpremierowe. W internetowym sklepie Skybound pojedynczy pakiet kosztuje 49,99 dolarów, co w chwili pisania wiadomości strona automatycznie przelicza na kwotę 199,71 zł.

Wciąż nie wiemy, czy konsolowe wersje gier będą posiadały polską wersję językową oraz czy w ogóle zostaną wydane w naszym kraju. Baldur's Gate: Siege of Dragonspear, który stanowi integralną część jednego z pakietów, nigdy nie doczekał się oficjalnej polskiej lokalizacji. Premiera wersji konsolowej stanowiłaby doskonałą okazję do nadrobienia zaległości i przygotowania spolszczenia przez lokalnego dystrybutora. Przypominamy, że pecetowe wersje wyżej wymienionych gier wydała w Polsce firma CDP.

 - Baldur's Gate, Icewind Dale i inne klasyki RPG z datami premier na konsolach - wiadomość - 2019-06-02

Wszystkie wspomniane produkcje są tytułami sygnowanymi marką Dungeons & Dragons i (za wyjątkiem Tormenta) toczą się w świecie Forgotten Realms. Oryginalne wersje gier zostały stworzone przez studia: BioWare (seria Baldur's Gate i Neverwinter Nights) oraz Black Isle (Planescape Torment, Icewind Dale).

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Skybound Games
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Beamdog
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach