Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2012, 11:30

autor: Sarge

Premiera gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition na PC. Co z polską wersją?

W serwisie cyfrowej dystrybucji Beamdog.com debiutuje dzisiaj gra Baldur's Gate: Enhanced Edition. Reedycja kultowego klasyka z 1998 roku na razie jest dostępna jeszcze w charakterze pre-ordera, ale w ciągu najbliższych kilku godzin powinna zostać oficjalnie odblokowana do ściągnięcia.

Dzisiaj ma miejsce oficjalna premiera Baldur’s Gate: Enhanced Edition – odświeżonej edycji kultowej gry cRPG z 1998 roku. Na razie tytuł jest dostępny po angielsku, ale z czasem doczeka się polonizującej łatki.

Reedycję kilkunastoletniego hitu, opracowaną przez studio Overhaul Games, można zakupić za pośrednictwem sklepu cyfrowej dystrybucji Beamdog.com. Produkcja jest tam dostępna w cenie 19,99 dolarów, czyli ok. 63 złotych. Według informacji umieszczonej w serwisie, gra jest wciąż sprzedawana w charakterze pre-ordera – może to oznaczać, że zostanie oficjalnie udostępniona w najbliższych godzinach.

  1. Zakup grę Baldur’s Gate: Enhanced Edition w serwisie Beamdog.com

Zapytaliśmy Trenta Ostera (założyciela platformy Beamdog), kiedy zostanie udostępniona polska wersja gry:

„Wszystkie lokalizacje są na nieco innych etapach. Ostatnio mieliśmy trochę problemów wynikających z błędu w obsłudze klawiatur w międzynarodowym układzie QWERTY w pecetowej wersji, a rozwiązanie tego problemu zajęło nam trochę czasu i wpłynęło na czas lokalizacji. Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy małym zespołem i nie możemy robić zbyt wielu rzeczy naraz. Planujemy wprowadzić do sieci każdą lokalizację tak szybko, jak to tylko możliwe, wliczając w to polską wersję. Kiedy lokalizacja będzie ukończona, zostanie wypuszczona na wszystkich platformach sprzętowych, wliczając w to iPada oraz Androida. Jesteśmy bardzo świadomi polskiej publiczności tej gry i robimy wszystko co w naszej mocy, by dostarczyć świetny produkt tak szybko, jak tylko możemy”.

Warto wspomnieć, że na razie Baldur’s Gate: Enhanced Edition jest dostępny tylko na PC. Okazuje się, że w wersji na platformy mobilne korzystające z systemu operacyjnego iOS znaleziono błędy, przez co wydłużył się proces certyfikacji oprogramowania. Na swoją edycję muszą poczekać także użytkownicy urządzeń z zainstalowanym systemem Android.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition to odświeżona wersja gry Baldur’s Gate z 1998 roku. Produkcja zawiera również kompletną zawartość dodatku Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Oprócz dodanego wsparcia dla wyższych rozdzielczości i nowych zestawów głosów bohaterów otrzymamy również dodatkowe postacie, usprawniony tryb multiplayer oraz ponad 400 innych ulepszeń podstawowej edycji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition