Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2012, 12:15

autor: Sarge

Jak uruchomić polską wersję gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition?

Pojawił się sposób na wcześniejsze uruchomienie spolszczenia gry Baldur's Gate: Enhanced Edition. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że oficjalna łatka polonizująca zostanie wypuszczona w przyszłym tygodniu.

Maciej Wójcik, szef zespołu tłumaczącego grę Baldur’s Gate: Enhanced Edition, ujawnił sposób na uruchomienie polskiej wersji językowej. Oficjalnie tytuł jest dostępny po angielsku, a łatka polonizująca ma zostać udostępniona w przyszłym tygodniu.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition w polskiej wersji językowej - screen #1 - Jak uruchomić polską wersję gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition? - wiadomość - 2012-11-29
Baldur’s Gate: Enhanced Edition w polskiej wersji językowej - screen #1

Maciej Wójcik napisał do nas wczoraj w wiadomości e-mail: „Dzisiaj jest premiera gry, ale niestety mimo, że tłumaczenie jest gotowe w formie, w jakiej udostępnią je twórcy, nie będzie słychać dubbingu (angielskiego i polskiego). Jednakże udało nam się ominąć ten problem tak, by wkrótce po premierze polscy gracze mogli się w pełni cieszyć grą”.

Sposób na wprowadzenie polskiej wersji językowej został opisany przez Macieja Wójcika na oficjalnym forum dyskusyjnym serii Baldur’s Gate. Tam odsyłamy wszystkich zainteresowanych, bo proces wiąże się z wykonaniem kilku czynności i pobraniem pewnych plików. Wójcik opisał zarówno sposób zaaplikowania pełnego spolszczenia (napisy + dubbing), jak i tłumaczenia kinowego, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition w polskiej wersji językowej - screen #2 - Jak uruchomić polską wersję gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition? - wiadomość - 2012-11-29
Baldur’s Gate: Enhanced Edition w polskiej wersji językowej - screen #2

Zaaplikowanie lokalizacji w taki nieoficjalny sposób nie gwarantuje jej idealnej jakości – mogą pojawić się pewne literówki, które jednak nie wpływają bardzo negatywnie na odbiór gry. Jeśli wolicie poczekać na oficjalną łatkę wprowadzającą tłumaczenie, to wiedzcie, że do jej publikacji dojdzie w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj nie wiedzieliśmy, kiedy to nastąpi.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition to odświeżona wersja gry Baldur’s Gate z 1998 roku. Produkcja zawiera również kompletną zawartość dodatku Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Oprócz dodanego wsparcia dla wyższych rozdzielczości i nowych zestawów głosów bohaterów otrzymamy również dodatkowe postacie, usprawniony tryb multiplayer oraz ponad 400 innych ulepszeń podstawowej edycji.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition w polskiej wersji językowej - screen #3 - Jak uruchomić polską wersję gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition? - wiadomość - 2012-11-29
Baldur’s Gate: Enhanced Edition w polskiej wersji językowej - screen #3
Baldur’s Gate: Enhanced Edition w polskiej wersji językowej - screen #4 - Jak uruchomić polską wersję gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition? - wiadomość - 2012-11-29
Baldur’s Gate: Enhanced Edition w polskiej wersji językowej - screen #4