Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2012, 17:49

autor: Adrian Werner

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition zadebiutuje latem przyszłego roku

Studio Overhaul Games kończy właśnie prace nad Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Z tej okazji twórcy zdradzili kilka informacji odnośnie odświeżonej wersji drugiej części serii. Według planów zadebiutować ma ona latem przyszłego roku.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition zadebiutuje latem przyszłego roku - ilustracja #1

W tym miesiącu do sprzedaży trafi Baldur’s Gate: Enhanced Edition, czyli odświeżona wersja jednego z najlepszych cRPG-ów w historii. Jednocześnie od pewnego czasu wiemy też, że w planach jest potraktowanie w ten sam sposób również drugiej części sagi. W najnowszym wywiadzie dla serwisu Red Bull ludzie ze studia Overhaul Games uchyli rąbka tajemnicy odnośnie swoich zamiarów względem Baldur's Gate II: Shadows of Amn.

Prace nad odświeżoną edycja drugiej części rozpoczną się, gdy tylko ukończone zostanie Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Twórcy nie są jeszcze w stanie podać konkretnej daty premiery, ale chcą, aby nastąpiła ona jeszcze przed końcem lata przyszłego roku. Jednocześnie potwierdzono, że ambicją zespołu jest wyprodukowanie Baldur’s Gate 3. Los tej gry zależy jednak od tego jak poradzą sobie nowe edycje jej dwóch poprzedniczek.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition zadebiutuje latem przyszłego roku - ilustracja #2

Overhaul Games omówiło też historię powstania Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Pomysł na przeniesienie gry na iPada zrodził się z frustracji twórców, którym nie podobało się, jak niewiele produkcji prawdziwie rozbudowanych jest wydawanych na tablety. Uzyskanie praw do serii nie było jednak łatwe i studiu zajęło to czternaście długich miesięcy.

Co ciekawe, twórcy posiadają Baldur’s Gate: Enhanced Edition w wersji działającej na iPhone 4 oraz nowszych generacjach tego smartfona. Problem w tym, że małe rozmiary interfejsu i tekstu czynią tę edycję kompletnie niegrywalną, dlatego nie zostanie ona wypuszczona. W przyszłości może to jednak ulec zmianie, choć jeśli autorzy się na to zdecydują to będą musieli kompletnie przerobić system sterowania i wszystkie menu.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition to zmierzająca na PC i tablety odświeżona wersja wydanego w 1998 roku gry Baldur’s Gate. Produkcja zawierać będzie podstawową wersję gry oraz rozszerzenie Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

Silnik gry umożliwi włączenie wysokich rozdzielczości. Pojawią też ulepszenia ścieżki audio oraz trybu multiplayer. Nie zabraknie również nowych elementów, w postaci dodatkowych zadań i postaci

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.