Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2013, 10:14

Premiera moda Baldur’s Gate: Reloaded - fanowskiego remake’a na silniku Neverwinter Nights 2

Ukazała się fanowska modyfikacja Baldur’s Gate: Reloaded. Jest to kompletny remake pierwszej części tego cyklu, korzystający z silnika gry Neverwinter Nights 2.

W zeszłym roku mieliśmy okazję zagrać w Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Była to jednak jedynie odświeżona wersja tego klasyka, a nie pełny remake. Osoby, które mają ochotę na więcej powinna ucieszyć wiadomość, że po długich latach prac grupa fanów wypuściła wreszcie modyfikację Baldur’s Gate: Reloaded. Odtwarza ona całą zawartość gry na silniku Neverwinter Nights 2.

  1. Baldur’s Gate: Reloaded – pobierz modyfikację

Baldur’s Gate: Reloaded to olbrzymi projekt, który przenosi na trójwymiarowy silnik nie tylko zawartość Baldur’s Gate, ale również dodatku Tales of the Sword Coast. Warto wspomnieć, że mod do działania wymaga posiadania zarówno podstawowej wersji Neverwinter Nights 2, jak i dodatków Mask of Betrayer oraz Storm of Zehir. Modyfikacja dostępna jest jedynie w języku angielskim.

Premiera moda Baldur’s Gate: Reloaded  - fanowskiego remake’a na silniku Neverwinter Nights 2 - ilustracja #1

Baldur’s Gate ukazało się pierwotnie na pecety w roku 1998. Był to drugi projektu studia BioWare. Produkcja okazała się wielkim przebojem, sprzedając się w ponad dwóch milionach egzemplarzy i stała się jednym z głównych powodów renesansu gatunku cRPG. Wykorzystany w grze silnik Infinity Engine posłużył potem do stworzenia nie tylko kontynuacji, ale również gry Planescape: Torment oraz serii Icewind Dale.

W listopadzie zeszłego roku do sprzedaży trafiło Baldur’s Gate: Enhanced Edition autorstwa studia Beamdog. W porównaniu z pierwowzorem gra oferuje wyższą rozdzielczość oraz drobne zmiany interfejsu i zbalansowania rozgrywki. Pojawiły się także dodatkowe postacie oraz zadania. Produkcja ukazała się nie tylko na pecety, ale również na tablety z systemami iOS i Android.

Twórcy pracują obecnie nad podobnie odświeżoną wersją Baldur’s Gate II: Shadows of Amn. Ostateczną ambicją zespołu Beamdog jest wyprodukowanie trzeciej części serii.