Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2012, 15:12

autor: Hed

Baldur’s Gate: Enhanced Edition a sprawa polska – lokalizacja i inne aspekty gry

Baldur’s Gate: Enhanced Edition będzie zawierać polską wersję językową, którą pomogą przygotować sami fani gry. Informacje na temat produkcji studia Overhaul Games opublikowano w rodzimej sekcji oficjalnego forum.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition a sprawa polska – lokalizacja i inne aspekty gry - ilustracja #1

Gra Baldur’s Gate: Enhanced Edition będzie dostępna po polsku – potwierdzenie tego można znaleźć w rodzimej sekcji forum poświęconemu produkcji, o czym poinformował nas jej moderator Filip Terenowski. „Studio Overhaul Games ma prawa do lokalizacji CD Projektu, więc właśnie ta wersja tłumaczenia pojawi się w grze” – czytamy w FAQ. Istnieje ryzyko, że twórcy nie wyrobią się z lokalizacją do premiery. W takim przypadku zostanie wypuszczona darmowa łatka dodająca język polski.

Kwestia lokalizacji gry jest przypieczętowana, co potwierdził sam Cameron Tofer, jeden z autorów Edycji Rozszerzonej. Nie wiadomo za to, czy doczekamy się polskiego dubbingu nowych elementów Baldur’s Gate, czyli np. przygody Black Pits, składającej się z kilkunastu walk na arenie. Podobno polska wersja już teraz jest w bardziej zaawansowanym stadium od np. niemieckiej i hiszpańskiej, więc istnieje prawdopodobieństwo, że będzie gotowa na premierę.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition a sprawa polska – lokalizacja i inne aspekty gry - ilustracja #2

Z forum można wyczytać parę innych informacji na temat zmian, jakie pojawią się w edycji specjalnej hitu sprzed lat. Sporo uwagi poświęca się modderom – według zapewnień będą oni zadowoleni z tego, nad czym pracuje Overhaul Games. W FAQ-u czytamy, że gra ma wymagać tylko 1 GB miejsca na dysku, co jest zasługą oczyszczenia kodu ze zbędnych elementów i lepszej kompresji. Wiadomo też, że trwają negocjacje w sprawie wydania pudełkowej wersji tytułu.

Wspomniany wątek na forum powstał po to, aby rozwiązać wątpliwości polskich fanów Baldur’s Gate. Autor FAQ wyjaśnia jeszcze takie kwestie jak zabezpieczenia DRM, czy nowe elementy w rozgrywce i podaje wymagania sprzętowe gry. W razie wątpliwości można zadać własne pytania na forum i pomóc w godnym powrocie kultowej marki. Baldur’s Gate: Enhanced Edition wyjdzie 18 września na PC. W planach są również wersje na komputery Mac oraz urządzenia mobilne.

  1. Polski FAQ na temat Baldur’s Gate: Enhanced Edition