Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 lipca 2012, 15:45

autor: Hed

E3 pozostanie w Los Angeles. Edycja 2013 odbędzie się 11-13 czerwca

Impreza E3 pozostanie w Los Angeles przez najbliższe trzy lata. Informacja została przekazana przez amerykańskie Entertainment Software Association, które podało też datę przyszłorocznej edycji. Targi E3 2013 odbędą się w dniach 11-13 czerwca.

E3 pozostanie w Los Angeles. Edycja 2013 odbędzie się 11-13 czerwca - ilustracja #1

Targi E3 pozostaną w Los Angeles przez najbliższe trzy lata – poinformowało Entertainment Software Association, amerykańskie stowarzyszenie wydawców i producentów gier wideo. Przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 11-13 czerwca w Los Angeles Convention Center oraz innych pobliskich ośrodkach. Wraz z tą informacją zdementowano plotki o możliwej zmianie lokalizacji bodaj najważniejszej imprezy branżowej.

Michael D. Gallagher, szef ESA, zapewnił, że Los Angeles pozostaje najlepszą lokalizacją dla imprezy, podczas której ujawnia się ważne informacje z branży rozrywki elektronicznej. Burmistrz miasta nie krył zaangażowania w próbę upewnienia się, że targi pozostaną w Los Angeles. Takie starania nie dziwią – tegoroczną edycję imprezy odwiedziło 45 700 specjalistów, dziennikarzy i wydawców. W trzy dni E3 2012 wygenerowało 40 milionów dolarów obrotów dla miasta.

W ciągu 18 lat E3 odbywało się w Los Angeles aż 16 razy. Zorganizowanie przyszłorocznej edycji właśnie w tym mieście wydawało się więc bardzo prawdopodobne. Przeszkodą była jednak budowa stadionu Farmers Field, zaplanowana przez władze Los Angeles. Organizatorzy E3 wstrzymywali się z potwierdzeniem lokalizacji dla następnych targów do czasu uzyskania zapewnienia, że to olbrzymie przedsięwzięcie nie zakłóci ich przebiegu.

  1. Oficjalna strona E3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.