Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 lipca 2012, 15:45

autor: Hed

E3 pozostanie w Los Angeles. Edycja 2013 odbędzie się 11-13 czerwca

Impreza E3 pozostanie w Los Angeles przez najbliższe trzy lata. Informacja została przekazana przez amerykańskie Entertainment Software Association, które podało też datę przyszłorocznej edycji. Targi E3 2013 odbędą się w dniach 11-13 czerwca.

E3 pozostanie w Los Angeles. Edycja 2013 odbędzie się 11-13 czerwca - ilustracja #1

Targi E3 pozostaną w Los Angeles przez najbliższe trzy lata – poinformowało Entertainment Software Association, amerykańskie stowarzyszenie wydawców i producentów gier wideo. Przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 11-13 czerwca w Los Angeles Convention Center oraz innych pobliskich ośrodkach. Wraz z tą informacją zdementowano plotki o możliwej zmianie lokalizacji bodaj najważniejszej imprezy branżowej.

Michael D. Gallagher, szef ESA, zapewnił, że Los Angeles pozostaje najlepszą lokalizacją dla imprezy, podczas której ujawnia się ważne informacje z branży rozrywki elektronicznej. Burmistrz miasta nie krył zaangażowania w próbę upewnienia się, że targi pozostaną w Los Angeles. Takie starania nie dziwią – tegoroczną edycję imprezy odwiedziło 45 700 specjalistów, dziennikarzy i wydawców. W trzy dni E3 2012 wygenerowało 40 milionów dolarów obrotów dla miasta.

W ciągu 18 lat E3 odbywało się w Los Angeles aż 16 razy. Zorganizowanie przyszłorocznej edycji właśnie w tym mieście wydawało się więc bardzo prawdopodobne. Przeszkodą była jednak budowa stadionu Farmers Field, zaplanowana przez władze Los Angeles. Organizatorzy E3 wstrzymywali się z potwierdzeniem lokalizacji dla następnych targów do czasu uzyskania zapewnienia, że to olbrzymie przedsięwzięcie nie zakłóci ich przebiegu.

  1. Oficjalna strona E3