Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2012, 11:22

autor: Aver

Baldur’s Gate: Enhanced Edition – film z rozgrywki i nowe screeny

Studio Overhaul Games zaprezentowało zwiastun z fragmentami gameplay’u z gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition. W rozszerzoną edycję kultowego tytułu RPG zagramy 28 listopada. Pecetową wersję gry można już pobrać na dysk po dokonaniu przepremierowego zakupu w sklepie firmy Beamdog.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition
  • Platformy: PC, Mac, iOS (iPad) oraz tablety Android;
  • Data premiery: 28 listopada;
  • Producent: Overhaul Games;
  • Wydawca: Beamdog.

Studio Overhaul Games poinformowało, że nabywcy gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition w pre-orderze mogą już pobrać grę na dysk. Stanie się ona grywalna 28 listopada – w dniu premiery tytułu. Przy okazji zaprezentowano zwiastun z fragmentami rozgrywki oraz nowe screeny z wydania na komputery PC i Mac.

Pecetową wersję remake’u kultowej gry RPG można nabyć na platformie dystrybucji cyfrowej firmy Beamdog – właściciela i wydawcy tytułów Overhaul Games – w cenie 19,99 dolarów (około 65 złotych). Tyle samo ma kosztować wersja na komputery Mac, natomiast wydanie na tablety z systemem iOS będzie o dziesięć dolarów tańsze – w obu przypadkach gra zostanie udostępniona w usłudze App Store firmy Apple, choć z lekkim opóźnieniem w stosunku do pecetów. Jak na razie nie jest znana data premiery na tablety z systemem Android.

Screen z Baldur's Gate: Enhanced Edition #1 - Baldur’s Gate: Enhanced Edition – film z rozgrywki i nowe screeny - wiadomość - 2012-11-24
Screen z Baldur's Gate: Enhanced Edition #1

Jak wiadomo, w skład zestawu – oprócz odświeżonej wersji gry Wrota Baldura oraz dodatku Opowieści z Wybrzeża Mieczy – wejdzie jedna nowa przygoda (wystarczająca na około sześć godzin zabawy), trzy nowe postacie, setki ulepszeń w stosunku do oryginału, dodatkowe zestawy głosów postaci oraz zmodyfikowany tryb multiplayer. Gra będzie dostępna po polsku (najprawdopodobniej z możliwością wyboru wersji językowej – kinowej lub dubbingu), ale już po oficjalnej premierze tytułu.

Screen z Baldur's Gate: Enhanced Edition #2 - Baldur’s Gate: Enhanced Edition – film z rozgrywki i nowe screeny - wiadomość - 2012-11-24
Screen z Baldur's Gate: Enhanced Edition #2
Screen z Baldur's Gate: Enhanced Edition #3 - Baldur’s Gate: Enhanced Edition – film z rozgrywki i nowe screeny - wiadomość - 2012-11-24
Screen z Baldur's Gate: Enhanced Edition #3

Tuż po ukończeniu prac nad Baldur’s Gate: Enhanced Edition studio Overhaul Games rozpocznie przygotowywanie remake’u drugiej części kultowej serii. W przyszłości być może zajmie się także produkcją Baldur’s Gate 3.

Ostatnia aktualizacja: 2012-11-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.