Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2020, 14:22

Polacy ulepszają Baldur's Gate - premiera Nowych Opowieści z Wybrzeża Mieczy

Polacy opracowali niezwykle rozbudowaną modyfikację do Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Dostępny od wczoraj projekt powstawał przez 4 lata. Dzięki niemu do gry trafiły nowe lokacje, misje oraz unikatowi bohaterowie niezależni.

Polacy ulepszają Baldurs Gate - premiera Nowych Opowieści z Wybrzeża Mieczy - ilustracja #1
Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy są obecnie dostępne w wersji 3.0.0.

Nie zdziwiłbym się, gdyby za 20 lat seria Baldur’s Gate nie tylko istniała nadal w sercach graczy, ale wciąż byłaby przez nich uzupełniana o nowe elementy. Piotr „nowus777” Nowakowski poświęcił ostatnie 4 lata na przygotowanie modyfikacji do Baldur’s Gate: Enhanced Edition zatytułowanej Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Owoc jego wysiłków od wczoraj jest dostępny dla wszystkich miłośników oryginału.

W SKRÓCIE:
  1. Użytkownik „nowus777” po 4 latach ukończył modyfikację Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy do gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition.
  2. Zawartość wprowadza m.in. 10 potencjalnych członków drużyny, 100 nowych NPC-ów, unikatowe lokacje i zadania.
  3. Modyfikacja jest dostępna za darmo. W planach jest jej dalszy rozwój.

Twórca połączył w swojej pracy autorską zawartość BGEE 10 NPC Project oraz Project X, za którego stworzenie odpowiadają użytkownicy viader i Selendis. Modyfikacja wprowadza do gry aż 10 nowych bohaterów, których można włączyć do drużyny (pełną listę znajdziecie tutaj). Każdy z nich otrzymał własne zadania, odmienne reakcje na świat i decyzje gracza, wątki romansowe i konflikty, a także pełne udźwiękowienie.

W pracach nad dubbingiem bezpłatnie uczestniczyli fani serii. Co więcej, podstawowych polskich linii dialogowych doczekali się także bohaterowie znani z wersji stworzonej przez Beamdog, czyli Neera, Rasaad, Dorn i Baeloth. Za sprawą modyfikacji do gry trafiło też 100 nowych postaci, unikatowe lokacje oraz autorskie questy.

Modyfikacja w wersji 3.0.0. dostępna jest za darmo (pod tym adresem), a do jej uruchomienia wymagana jest najnowsza wersja gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Warto dodać, że twórca już pracuje nad rozszerzeniem swojego dzieła. Szczegółowe informacje o postępach autor zamieszcza na stronie klanu Children of Bhaal.

Przypominamy jeszcze, że w sierpniu we wczesnym dostępie zadebiutować powinna trzecia odsłona serii, za której przygotowanie odpowiedzialne jest studio Larian. Fabuła „trójki” będzie miała miejsce 100 lat po wydarzeniach znanych z poprzednich części.

  1. Oficjalna strona modyfikacji
  2. Staruszek Baldur's Gate – dlaczego jest to RPG nie do pobicia?
  3. Recenzja gry Baldur's Gate: Enhanced Edition - klasyka RPG w nowych szatach

Krzysztof Kałuziński

Krzysztof Kałuziński

W GRYOnline.pl związany z Newsroomem. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium. W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasję przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Nie przepada za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się bohaterów niż fabułę. Pewnie dlatego tak pokochał RPGi (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając Newsroom w weekendy, dzięki czemu wciąż może kultywować dawne pasje.

więcej