Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Counter-Strike: Global Offensive

Renesans CS:GO; ciężkie czasy dla Dota 2

Froozyy, 27 listopada 2019, 13:09

Średnia liczby graczy Counter-Strike: Global Offensive w ostatnich miesiącach wzrosła do ponad 400 tysięcy. Jest to najwyższy wynik w tym roku i jeden z najlepszych w historii gry. Natomiast Dota 2 radzi sobie gorzej - po raz pierwszy od stycznia 2014 roku średnia liczby graczy wyniosła poniżej 400 tysięcy.

CS:GO - gracze płacą tysiące złotych za skiny z Operacji Shattered Web

Entelarmer, 20 listopada 2019, 16:18

Premiera Operacji Shattered Web w Counter-Strike: Global Offensive przyniosła ze sobą garść nowych skórek. Najwyraźniej gracze są nimi zachwyceni, bo najdroższy egzemplarz zakupiono na Steamie za ponad 5 tysięcy złotych.

Pierwszy model kobiety w CS:GO – rusza Operacja Shattered Web

Laty, 19 listopada 2019, 14:35

CS:GO po dwóch latach doczekał się nowej operacji. Do gry trafiły nowe skórki postaci i broni oraz mapy. Operacja potrwa co najmniej 16 tygodni, więc gracze mają dużo czasu, by odblokować całą zawartość.

Valve wprowadziło zakaz handlu kluczami z CS:GO

AlexB, 29 października 2019, 11:14

Firma Valve podjęła decyzję o zakazie odsprzedawania kluczy służących do otwierania skrzynek zdobywanych podczas zabawy w Counter-Strike: Global Offensive. Wszystko dlatego, że na rynku dochodziło do związanych z nimi przekrętów.

Polsko-kanadyjski "człowiek aimbot" tłumaczy, jak osiągnął sukces na Twitchu

fixumdyrdum, 17 października 2019, 17:02

Michael „shroud” Grzesiek, polsko-kanadyjskie złote dziecko CS:GO i Twitcha, opowiedział swoim fanom, jak udało mu się osiągnąć tak wielki sukces na platformie. Czytajcie i uczcie się.

Wisła Kraków organizuje drużynę e-sportową przy wsparciu All in! Games [Aktualizacja]

Entelarmer, 16 października 2019, 19:52

Wisła Kraków powołała Wisła All in! Games Kraków, czyli własną drużynę e-sportową. W skład zespołu weszli profesjonalni gracze w serii FIFA oraz Counter-Strike: Global Offensive, którzy będą reprezentować klub w kolejnych zawodach.

Riot pozywa Riot. Deweloper LoL-a vs. drużyna CS:GO

Bebop, 11 października 2019, 13:18

Firma Riot Games zdecydowała się pozwać e-sportowy zespół o podobnej nazwie - Riot Squad. Autorzy popularnego MOBA League of Legends uważają, że grupa CS:GO bezprawnie korzysta z popularności dobrze znanej marki.

Kawowy Kalkulator Energii to coś dla graczy CS:GO

Serek, 10 października 2019, 09:32

Polacy stworzyli Kawowy Kalkulator Energii, potrafiący na podstawie ilości snu oraz spożytej kofeiny obliczyć, kiedy nasz organizm osiągnie maksymalną koncentrację. Polecamy wszystkim studentom, ochroniarzom z Vanessy oraz graczom CS-a.

CS:GO - francuscy gracze otrzymali skaner do prześwietlania lootboksów, niestety jest haczyk

Aquma, 2 października 2019, 09:42

Francuscy gracze Counter-Strike: Global Offensive mają teraz możliwość - a nawet obowiązek - skanowania skrzynek ze sprzętem przed ich zakupem. Funkcja prawdopodobnie trafiła do gry w związku z planowanymi zmianami prawa antyhazardowego, a korzystanie z niej jest objęte poważną restrykcją.

Boty w CS:GO stały się zabójcze po aktualizacji

Aquma, 18 września 2019, 09:42

Sieciowa strzelanka Counter-Strike: Global Offensive od studia Valve Software otrzymała niedawno aktualizację, która poprawiła sztuczną inteligencję botów w trybie deathmatch. Nowość można sprawdzić także na własnym serwerze.

Gracze aresztowani za ustawianie gier w CS:GO

Aquma, 26 sierpnia 2019, 09:45

Australijska policja aresztowała sześciu graczy podejrzewanych o ustawianie gier w Counter-Strike: Global Offensive. To pierwsza tego typu sprawa w historii tego kraju.

Najlepiej zarabiający gracze w e-sporcie [aktualizacja]

Froozyy, 24 sierpnia 2019, 18:41

Portal dexerto opublikował zestawienie najlepiej zarabiających graczy w e-sporcie. Na szczycie listy znalazł się zawodnik Doty 2. W newsie prezentujemy również zarobki Polaków.

Znikające rangi, długi czas oczekiwania - poważne problemy CS:GO

Aquma, 1 sierpnia 2019, 12:18

W strzelance Counter-Strike: Global Offensive w ostatnich dniach pojawiło się kilka dokuczliwych błędów, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają zabawę. Przyczyną problemów najprawdopodobniej jest awaria systemu matchmakingu. Deweloperzy z Valve na razie nie odnieśli się do sprawy.

Myszki bezprzewodowe są szybsze od tradycyjnych? Zobacz test

Lazlo, 5 lipca 2019, 12:14

Zwariowana ekipa z kanału Linus Tech Tips postanowiła sprawdzić we względnie naukowy sposób, czy myszki bezprzewodowe mają szybszy czas reakcji od myszek na kablu. Wyniki pokazują, że topowe myszki wypadają porównywalnie, nie można tego jednak powiedzieć o tańszych modelach.

CS:GO z nową mapą w trybie battle royale

Jakub Mirowski, 1 maja 2019, 18:40

Gra Counter-Strike: Global Offensive otrzymała nową aktualizację, która skupia się na dodatkowej zawartości do trybu Danger Zone - m.in. mapie Sirocco. Poza tym łatka usuwa niebezpieczny błąd.

CS:GO – skrzynka Prisma i spore zmiany w nowym patchu

Entelarmer, 15 marca 2019, 17:57

Firma Valve udostępniła dużą aktualizację gry Counter-Strike: Global Offensive. Patch wprowadza spore zmiany w ekonomii gry, a wraz z nim dodano skrzynkę Prisma z pakietem nowych skórek dla broni.

Patch CS:GO poprawia optymalizację gry

Entelarmer, 8 marca 2019, 12:44

Firma Valve wypuściła kolejne aktualizacje gry Counter-Strike: Global Offensive. Jedna z nich wprowadziła opcję poprawiającą działanie gry poprzez zmniejszenie zużycia pamięci precesora.

Wystartował finałowy weekend IEM Katowice 2019

AlexB, 1 marca 2019, 13:13

W Katowicach wystartował finałowy weekend Intel Extreme Masters 2019. Do niedzieli wszyscy miłośnicy e-sportu będą mogli obserwować rywalizację najlepszych zawodników w Counter-Strike: Global Offensive, StarCrafta II oraz Fortnite zarówno na miejscu, jak i za pośrednictwem streamów.

Milion banów na Steamie – Valve nie odpuszcza graczom CSGO

Entelarmer, 6 lutego 2019, 20:26

Firma Valve nie ustaje w walce z oszustami. Tylko w styczniu zabezpieczenie przeciw oszustom VAC zbanowało ponad milion użytkowników korzystających z cheatów. Większość z nich to gracze Counter-Strike: Global Offensive, które od czasu przejścia na model free-to-play cieszy się jeszcze większą popularnością niż dotychczas.

W grudniu Valve dało rekordową liczbę banów, głównie w CS:GO

Adrian Werner, 8 stycznia 2019, 13:00

Valve Software miało bardzo pracowity grudzień. W minionym miesiącu rozdano ponad 609 tysięcy banów, co jest rekordem w historii systemu VAC. To w dużej mierze "zasługa" przejścia gry Counter-Strike: Global Offensive na model free-to-play.

Zespół Virtus.pro rezygnuje z rozgrywek CS:GO

Aquma, 14 grudnia 2018, 10:39

Virtus.pro tymczasowo rezygnuje z udziału w kolejnych rozgrywkach Counter-Strike: Global Offensive. Przyczyną są ostatnie, słabe wyniki. Informacje na temat dalszych kroków zostaną przekazane do końca roku – na razie wiadomo, że długoterminową strategią jest budowanie drużyny w oparciu o młodych graczy.

Odwołanie do Portal w trybie Danger Zone w CS:GO to tylko easter egg

Aquma, 10 grudnia 2018, 10:21

Wiadomość ukryta na mapie nowego trybu Danger Zone w CS:GO nie jest zapowiedzią kolejnej gry z serii Portal. Twórcy poinformowali, że to jedynie niewinny easter egg, potwierdził to również Gabe Newell.

CS:GO w ogniu krytyki na Steam po przejściu na model F2P

Aquma, 10 grudnia 2018, 09:29

Spora część społeczności nie jest zadowolona z przejścia CS:GO na model free-to-play. Tytuł tylko w jeden dzień „zgarnął” 14 tys. negatywnych komentarzy na platformie Steam.

CS:GO przeszło w pełni na free-to-play i dostało tryb battle royale

Adrian Werner, 7 grudnia 2018, 02:55

Counter-Strike: Global Offensive w pełni przeszło na model free-to-play, pozwalając na darmową zabawę w rozgrywkach wieloosobowych. Gra otrzymała również tryb battle royale nazwany Danger Zone.

CS:GO dostępne w modelu F2P… tak jakby

Aquma, 31 sierpnia 2018, 08:36

Na platformie Steam pojawiła się darmowa edycja pierwszoosobowej strzelanki Counter-Strike: Global Offensive. Niestety, oferta jest objęta poważnymi ograniczeniami.