Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Counter-Strike: Global Offensive

Czołowa drużyna CS:GO pozywa swojego byłego trenera

Qskan, 29 lipca 2021, 18:26

Kolejna afera na profesjonalnej scenie Counter-Strike’a: Global Offensive. Duńska drużyna Heroic zerwała kontrakt z dotychczasowym trenerem i skierowała do sądu sprawę przeciwko niemu. Powodem miało być przekazywanie wrażliwych informacji na temat strategii zespołu.

CS:GO Sny i Koszmary - nawet 390 tys. zł do wygrania w konkursie na grafiki skinów

Gacek, 22 lipca 2021, 09:14

Valve ogłosiło konkurs artystyczny związany z CS:GO o nazwie Sny i Koszmary. Zabawa polega na tym, żeby stworzyć swój własny skin do broni. Twórcy zwycięskich prac otrzymają około 390 tys. zł za jeden projekt.

Więcej fps w CS:GO - nakładka Steam może być przyczyną spadków

Qskan, 20 lipca 2021, 14:56

Jak ustalili użytkownicy Reddita, przeciążona nakładka Steam może być przyczyną spadku liczby fps w CS:GO. Rozwiązań jest kilka, m.in. zredukowanie swojej listy znajomych.

Counter-Strike na Unreal Engine 5; Inferno i Dust 2 odtworzone przez modera

Adam Królak, 18 lipca 2021, 14:38

Tak mógłby wyglądać Counter-Strike: Global Offensive na silniku Unreal Engine 5. Moder przeniósł Inferno i Dust 2 na popularny silnik.

CS:GO potrzebuje krótszych meczów. Profesjonaliści chcą zmian

Qskan, 14 lipca 2021, 14:52

Ostatnio w sieci rozgorzała dyskusja na temat długości profesjonalnych meczów Counter-Strike’a: Global Offensive. Zdaniem wielu pro-graczy i ekspertów obecnie pojedynki trwają zbyt długo.

Średnia liczba graczy CS:GO spadła, po wprowadzeniu płatnych kont Prime

Gacek, 6 lipca 2021, 09:34

CS:GO straciło rzeszę graczy, gdy zaczęto wymagać kosztującego 55,99 zł konta Prime, żeby móc w pełni korzystać z produkcji.

Legenda sceny CS:GO przenosi się do Valoranta

Qskan, 30 czerwca 2021, 12:36

Nathan „NBK” Schmitt, legenda światowej sceny CS:GO, ogłosił wczoraj na Twitterze koniec swojej kariery w strzelance Valve. Od teraz francuski weteran będzie aktywny na scenie Valoranta.

Source 2 w końcu zawita do CS:GO? Są nowe poszlaki

Qskan, 24 czerwca 2021, 14:03

Pojawiły się kolejne plotki odnośnie wprowadzenia silnika Source 2 do Counter-Strike’a: Global Offensive. Poszlaki znajdują się w nowej aktualizacji Doty 2.

3 miliony złotych za dwie skórki w CS:GO. Największa transakcja w historii gry

Qskan, 21 czerwca 2021, 14:30

Dwóch chińskich kolekcjonerów dobiło największego targu w historii rynku skinów Counter-Strike’a: Global Offensive. Kupujący zapłacił równowartość ok. 3 mln złotych za dwie bardzo rzadkie skórki.

CS:GO - Rosjanie najliczniejszymi pro-graczami według HLTV; gdzie są Polacy?

Qskan, 8 czerwca 2021, 14:06

Serwis HLTV, zajmujący się statystykami profesjonalnej sceny Counter-Strike’a: Global Offensive, zebrał dane odnośnie reprezentacji poszczególnych krajów w TOP 30 najlepszych e-sportowych drużyn. Najliczniejszą grupą w tym gronie są Rosjanie.

CS:GO częściowo płatne; rozgrywki rankingowe tylko dla kont Prime

Agnieszka Adamus, 5 czerwca 2021, 12:36

Do CS:GO trafiła aktualizacja wprowadzająca zmiany w kontach Prime. Od teraz ten status można uzyskać tylko poprzez zakup specjalnego ulepszenia. Osoby, które nie zdecydują się na inwestycję, nie będą miały dostępu do rozgrywek rankingowych oraz innych funkcji gry.

Katastrofa na turnieju CS:GO. Zawodnicy mogli podglądać przeciwników na żywo

Qskan, 2 czerwca 2021, 14:50

E-sportowy świat od paru dni żyje aferą wokół turnieju EPIC League CIS 2021 w CS:GO. Mało znany ukraiński zespół Akuma osiągnął rewelacyjny wynik w podejrzanych okolicznościach. Na taki stan rzeczy mogła mieć wpływ fatalna organizacja turnieju i brak zabezpieczeń przed oszustwami.

Koniec z oszustwami trenerów w CS:GO? Valve ma rozwiązanie

hexx0, 30 maja 2021, 16:17

W najnowszej aktualizacji do gry Counter-Strike: Global Offensive Valve wprowadziło zapisywanie się pozycji trenerów w plikach zapasowych rundy, co ma zapobiec przyszłym oszustwom z ich strony.

Smutny stan mapy Ancient w CS:GO, pro-gracz pokazał bugi

Qskan, 27 maja 2021, 15:17

Pro-gracz CS:GO Martin „STYKO” Styk przedstawił ostatnio nowe bugi znalezione na mapie Ancient. Stan techniczny areny pozostawia dużo do życzenia przed rozpoczęciem pierwszych e-sportowych turniejów z jej udziałem.

Mistrz Polski CS:GO stracił tytuł przez laptopa ze streamem

Qskan, 25 maja 2021, 13:55

Organizatorzy ESL Mistrzostw Polski poinformowali dziś o odebraniu tytułu mistrza Polski CS:GO drużynie X-kom AGO. Powodem kary była obecność urządzenia ze streamem spotkania w pomieszczeniu z zawodnikami.

Anonymo kontra NiP: Polacy przegrali powtórkę kontrowersyjnego meczu

Qskan, 19 maja 2021, 14:11

Smutny finał najbardziej kontrowersyjnego meczu w historii Counter-Strike’a: Global Offensive. Anonymo Esports mimo heroicznej walki przegrało powtórzone spotkanie z Ninjas in Pyjamas w ramach turnieju Flashpoint.

Anonymo powtórzy dziś mecz z NiP, ciąg dalszy Flashpoint-farsy

Qskan, 18 maja 2021, 11:51

Afery CS:GO z turniejem Flashpoint w roli głównej ciąg dalszy. Organizatorzy zadecydowali, że polski zespół powtórzy trzecią mapę spotkania z Ninjas in Pyjamas dziś o godz. 21:00.

Skandal na turnieju Flashpoint w CS:GO, Polacy muszą powtórzyć wygrany mecz

Qskan, 17 maja 2021, 11:36

Ostatnie wydarzenia trafią na czarne karty historii e-sportu CS:GO. Polska drużyna Anonymo Esports została zmuszona do powtórzenia wygranego meczu z Ninjas in Pyjamas. Szwedzi wnieśli skargę po meczu w związku z problemami z Internetem.

Pro-gracz CS:GO: zarobiłem już tyle, że nie muszę pracować do końca życia

Qskan, 14 maja 2021, 13:10

W niedawno udzielonym wywiadzie Nicolai „Dev1ce” Reedtz, gracz drużyny Ninjas in Pyjamas w CS:GO, przyznał, że w ciągu swojej e-sportowej kariery zarobił już tyle, że nie musi się martwić o pieniądze.

Polska trzecim najliczniejszym krajem pod względem graczy CS:GO

Qskan, 11 maja 2021, 13:40

Niedawno przeprowadzone badania pokazują siłę CS:GO w Polsce. Nasz kraj znalazł się na trzecim miejscu pod względem liczby graczy.

Valve wyjaśnia, czemu nie rozmawia ze społecznością CS:GO

Aquma, 7 maja 2021, 10:28

Deweloper z firmy Valve Software – Gautam Babbar – odniósł się w niedawnej rozmowie do kwestii kontaktu ze społecznością CS:GO i podejścia twórców do aktualizowania gier.

Płatna subskrybcja do statystyk CS:GO; Valve zirytowało graczy

Qskan, 5 maja 2021, 12:28

Najnowsza aktualizacja do Counter-Strike: Global Offensive pośród wielu zmian zawarła także CS:GO 360 Stats - subskrypcję dającą graczom dostęp do szczegółowych statystyk. Jej koszt to 1 dolar miesięcznie, ale i to wydaje się za dużo dla społeczności.

Nowa aktualizacja w CS:GO zastępuje Train mapą Ancient

Qskan, 4 maja 2021, 11:25

W nocy z poniedziałku na wtorek do CS:GO zawitała potężna aktualizacja, która jest dla społeczności sporym zaskoczeniem. Na liście nowości znajduje się m.in. usunięcie mapy Train z turniejowej puli i zastąpienie jej areną Ancient. Do gry dodano również skrzynkę Snakebite Case.

CS:GO i PUBG znów królują wśród bestsellerów Steam

Entelarmer, 3 maja 2021, 14:45

Zeszły tydzień okazał się wyjątkowo korzystny dla Counter-Strike: Global Offensive oraz Playerunknown's Battlegrounds. Obie produkcje znalazły się na samym szczycie listy bestsellerów Steama, wyprzedzając hity ostatnich miesięcy.

Cziterom w CS:GO prawie wszystko uchodzi na sucho [Aktualizacja]

Qskan, 27 kwietnia 2021, 16:14

Pomimo usilnych prób wyplenienia zarazy oszustów w CS:GO, Valve zdaje się wciąż jedynie deptać po piętach cziterom. Jak pokazał jeden z użytkowników Reddita - zmiany w zakresie anticheata są konieczne.

Gothic 2 w CS:GO - twórca przeniósł Khorinis do FPS-a Valve

Qskan, 19 kwietnia 2021, 11:49

Kolejny przykład kreatywności społeczności CS:GO pokazany za pomocą Warsztatu Steam. Jeden z moderów stworzył mapę, która odtwarza portową dzielnicę miasta Khorinis z Gothica 2.

Valve częściowo naprawiło błąd pozwalający na kradzież danych w CS:GO

hexx0, 18 kwietnia 2021, 14:37

Ujawnienie istnienia błędu w produkcjach Valve, który pozwalał hakerom na kradzież danych, skłoniło firmę do częściowego naprawienia usterki.

48 godzin zamieszania na scenie CS:GO

Qskan, 16 kwietnia 2021, 12:53

Ostatnie dni przyniosły sporo ciekawych wydarzeń na profesjonalnej scenie CS:GO. Do najważniejszych sytuacji ostatnich 48 godzin możemy zaliczyć zmianę polityki Valve odnośnie VAC bana, transfer polskiego zawodnika do topowej amerykańskiej drużyny oraz problemy wielkich CS-owych marek.

Niebezpieczny exploit w CS:GO. Hakerzy kradną dane przy pomocy zaproszeń na Steam

Qskan, 12 kwietnia 2021, 14:26

Na światło dzienne wyszedł groźny exploit w CS:GO i innych produkcjach na silniku Source. Luka pozwala na kradzież haseł, skinów, i wielu innych danych. Valve miało wiedzieć o wszystkim od dwóch lat i nie reagować.

Ta akcja przejdzie do historii CS:GO. Niesamowity finał ESL Pro Ligi

Qskan, 12 kwietnia 2021, 11:55

Wczoraj zakończył się 13. sezon ESL Pro Ligi w CS:GO. Mecz wygrała duńska drużyna Heroic, która pokonała Gambit Esports 3:2. Z tej batalii z pewnością najbardziej zostanie zapamiętana akcja Caspera „cadiaNa” Mollera, który w ostatniej rundzie popisał się fantastycznym clutchem.

AliExpress Cup | CS:GO - Wielki Finał już w ten piątek

Froozyy, 1 kwietnia 2021, 10:43

Przed nami finałowe spotkania w ramach turnieju AliExpress Cup | CS:GO! Jeszcze dziś dwie ostatnie drużyny powalczą o udział w Wielkim Finale, w którym znajduje się już drużyna PL123 z Mateuszem „Bożydarem” Jaworskim na czele.

Valve udostępnia matchmaking Premier dla wszystkich graczy CS:GO

Qskan, 31 marca 2021, 11:24

Operacja Broken Fang w CS:GO wystartowała w grudniu i przyniosła ze sobą sporo nowości, jak choćby matchmaking Broken Fang Premier dla tych, który wykupili przepustkę. Miesiąc przed zakończeniem wydarzenia Valve postanowiło udostępnić tryb dla wszystkich graczy.

Nowy bug w CS:GO zmienia czułość myszki; gracze znaleźli rozwiązanie

Qskan, 29 marca 2021, 14:12

Społeczność CS:GO dotknął ostatnio kolejny błąd utrudniający rozgrywkę. Bug dotyczy samoczynnej zmiany sensitivity myszki. Na szczęście, gracze znaleźli tymczasowe rozwiązanie tego problemu.

AliExpress Cup | CS:GO - ruszają transmisje z fazy pucharowej

Froozyy, 24 marca 2021, 11:42

Dzisiaj o godzinie 19:00 będziemy świadkami rozpoczęcia pierwszego pojedynku w ramach fazy pucharowej AliExpress Cup | CS:GO! Zespoły powalczą o fantastyczne nagrody pieniężne oraz rzeczowe, a my będziemy mogli obserwować ich zmagania niemal codziennie podczas transmisji na żywo.

Skórki agentów problemem CS:GO. Postacie zlewają się z otoczeniem

Qskan, 22 marca 2021, 14:03

Counter-Strike: Global Offensive znane jest ze swoich skórek, których ceny potrafią być astronomicznie wysokie. Tak jak skórki do broni pozostają jedynie elementem kosmetycznym, to tego samego nie można powiedzieć o niektórych skinach do postaci, których problem notorycznie powraca.

AliExpress Cup | CS:GO - rozpoczynamy otwarte kwalifikacje

Froozyy, 20 marca 2021, 11:46

Już dzisiaj pierwsze drużyny zmierzą się podczas otwartych kwalifikacji o udział w fazie pucharowej turnieju AliExpress Cup | CS:GO! Zespoły, którym uda się awansować będą miały okazję powalczyć o fantastyczne nagrody rzeczowe i pieniężne.

Odświeżony Overpass zmierza do CS:GO? Odnaleziono wpisy w kodzie

AlexB, 16 marca 2021, 13:10

Counter-Strike: Global Offensive otrzymał nową, niewielką aktualizację. Jeden z użytkowników Reddita dostrzegł, że w jej kodzie znajduje się mnóstwo odniesień do mapy Overpass. Może to sugerować, że firma Valve przygotowuje jej odświeżoną wersję.

Dawid Podsiadło wchodzi w gaming, promuje Polską Ligę Esportową

Qskan, 16 marca 2021, 11:09

Dawid Podsiadło inwestuje w polski gaming. Muzyk ogłosił współpracę z Polską Ligą Esportową, organizującą wiele wydarzeń gamingowych i e-sportowych w Polsce.

CS: GO - Polak stworzył mapę w pełni podatną na destrukcję otoczenia

Qskan, 15 marca 2021, 20:30

Mamy kolejny przykład na poparcie stwierdzenia, że „Polak potrafi”. Polski modder LionDoge stworzył w CS:GO model mapy Inferno, która jest w pełni podatna na zniszczenia od granatów, pocisków i ładunków wybuchowych.

AliExpress Cup | CS:GO - zapisz się na turniej i powalcz o fantastyczne nagrody

Froozyy, 12 marca 2021, 11:47

AliExpress organizuje pierwszy w historii platformy turniej gamingowy, w ramach którego możecie zmierzyć się z innymi w grze CS:GO. Zapisy właśnie ruszyły, więc nie czekaj i zapisz swoją drużynę, aby mieć szansę powalczyć o wspaniałe nagrody pieniężne oraz rzeczowe!

Magiczny Mołotow w CS:GO; butelka przeczy prawom fizyki przez buga

Qskan, 12 marca 2021, 10:45

Znajdowanie bugów w CS:GO stało się już swego rodzaju sportem dla pasjonatów. Wczoraj jeden z graczy opowiedział na Reddicie o nowym, ciekawym błędzie związanym z koktajlem Mołotowa.

CS:GO zniknęło ze Steam. Co szykuje Valve? [Aktualizacja]

Aquma, 9 marca 2021, 08:56

Karta strzelanki CS:GO zniknęła z platformy Steam. Na razie nie wiadomo, jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy - czy chodzi o problemy techniczne, czy też deweloperzy szykują jakąś dużą zapowiedź?

Gracz CS:GO pokazuje opieszałość Valve na przykładzie rocznego buga

Qskan, 8 marca 2021, 13:26

Valve ostatnimi czasy nie pali się zbytnio do naprawiania CS:GO. Jeden z graczy na Reddicie pokazał bug, który od roku pozostaje niezauważony przez deweloperów.

CS:GO na teście z matematyki, pytanie dotyczyło Deagle'a

Ness, 22 lutego 2021, 13:37

W jednej z wietnamskich szkół jako pomoc matematyczną wykorzystano grę Counter-Strike: Global Offensive. Na teście pojawiło się pytanie dotyczące rachunku prawdopodobieństwa trafienia wroga pistoletem Desert Eagle.

CS:GO - patch usuwa bugi z pingiem i odgłosami kroków

Entelarmer, 18 lutego 2021, 12:26

Firma Valve udostępniła nowy patch do Counter-Strike: Global Offensive. Aktualizacja usuwa dwa poważne błędy związane z tzw. pingowaniem oraz dźwiękami kroków.

CS:GO - nawet do 8 lat więzienia za kradzież skórki

Aquma, 5 lutego 2021, 15:34

Jeden z czeskich graczy CS:GO został okradziony z rzadkiej skórki Talon Knife | Fade w czasie próby sprzedania wirtualnego przedmiotu. Sprawcy przestępstwa grozi do ośmiu lat więzienia.

Jak kucanie w CS:GO psuje celność - dziwny bug nadal irytuje graczy

Entelarmer, 29 stycznia 2021, 12:30

Użytkownik Birkir z serwisu Reddit doniósł o kuriozalnym błędzie w Counter-Strike: Global Offensive związanym z celowaniem przy kucaniu. Bug wywołał żywe zainteresowanie (i irytację) wśród graczy, mimo (a może dlatego) że to nie pierwsza wzmianka o tym problemie.

CS:GO - Valve wyciąga konsekwencje wobec stream-snipingu i coach buga

Qskan, 28 stycznia 2021, 12:12

Nie milkną echa zeszłorocznej afery w CS:GO związanej z wykorzystywaniem tzw. coach buga, a także zjawisk stream-snipingu, które upowszechniły się na e-sportowej scenie. Po czterech miesiącach konsekwencje wobec trenerów zaczęło wyciągać Valve.

Bany w CS:GO za obstawianie meczów. Rekordziści wykluczeni na 5 lat

Qskan, 25 stycznia 2021, 11:20

Na światło dzienne wyszły kolejne przykłady nieuczciwego zachowania w e-sporcie. Tym razem na celowniku ESIC (Esports Integrity Commission) znaleźli się gracze CS:GO zajmujący się bukmacherką. Niektórzy zostali zbanowani aż na 5 lat.

CS:GO z kolejnym skandalem. Drużyna Vitality podglądała przeciwników [Aktualizacja]

Qskan, 22 stycznia 2021, 15:31

Wczoraj podczas meczu w turnieju BLAST Premier w CS:GO drużyna Vitality pewnie pokonała Team Liquid 2:0. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w trakcie gry w pokoju zawodników francuskiej drużyny można było zauważyć… monitor, na którym były transmitowane właśnie ich zmagania.