Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2022, 12:18

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Zakupy w CSGO na poważnie; gracz kupuje broń za pomocą czytnika kodów

Sklep w CSGO nie zaskakuje, choć jeden z graczy wykazał się w tej sprawie wyjątkową kreatywnością. Dzięki jego projektowi możecie kupić broń za pomocą kodu QR i czytnika.

Źródło fot. powyżej: Reddit

Jeden z graczy Counter Strike Global Offensive najwyraźniej znudzony ciągłym klikaniem tego samego klawisza, do którego przypisane było kupowanie broni. Chcąc przełamać rutynę, stworzył on projekt, dzięki któremu możecie kupować broń za pomocą kodu QR.

AK-47 poproszę... i może dwa dymne do tego

Trzeba przyznać, że wynalazek zalicza się raczej do tych niekonwencjonalnych. Trudno powiedzieć, czy robienie zakupów w CSGO właśnie w taki sposób jest bardziej „opłacalne”, ale z pewnością jest ciekawym doświadczeniem.

Początek nowej rundy

BEEP

„Ktoś jest w spożywczaku?” – napisał UnknownInventor.

Reakcje społeczności były podobne do powyższej. Gracze przyjęli post ciepło, choć jak możecie się domyślić, nie wniósł on nic ciekawego w wątku CSGO. Ot, taka ciekawostka.

Jak to działa?

LordOfTheRingSting z chęcią odpowiadał na pytania społeczności, dzięki czemu poznaliśmy kulisy jego projektu. Za wygenerowanie kodu QR odpowiada plik Arkuszy Google. Możecie w nim dowolnie konfigurować zestaw broni, a odpowiedni kod automatycznie pojawi się w tabeli.

Zakupy w CSGO na poważnie; gracz kupuje broń za pomocą czytnika kodów - ilustracja #1
Przykładowy zestaw wygenerowany za pomocą arkusza.

Poza wygenerowaniem oczywiście trzeba ten system do gry wprowadzić, za co odpowiadają wymienione w tym pliku komendy. Należy je skopiować do pliku autoexec, aby wszystko działało tak, jak autor przykazał. I oczywiście nie możecie zapomnieć o najważniejszym elemencie tej układanki – czytniku kodów (autor wykorzystał model DS4308).

Jak stworzyć plik autoexec?

Dzięki temu plikowi będziecie mogli przechowywać swoje ustawienia (komendy, bindy itp.) w jednym miejscu. Aby stworzyć własny plik autoexec, musicie najpierw przejść do folderu „cfg”.

  1. Znajdziecie go tutaj: Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\cfg\.

Następnie skopiujcie plik zakończony „.cfg” np. na pulpit i zmieńcie jego nazwę na „autoexec”. Kiedy uzupełnicie plik o przydatne komendy, na samym końcu dodajcie frazę „host_writeconfig”. Dzięki niej Wasze ustawienia będą ładować się z każdym kolejnym włączeniem CSGO.

I voila, stworzyliście własny plik autoexec. W razie potrzeby możecie go również dowolnie edytować, zmieniając np. parametry celownika, czy HUD-u.

  1. 10 lat CS:GO w Polsce – e-sportowego fenomenu, który nie maleje
  2. CS GO – poradnik do gry