Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2022, 10:28

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Gracze czekali dekadę na tę mapę w CSGO, w końcu ją otrzymali

Prace nad odświeżoną wersją mapy Tuscan do CSGO wreszcie zostały ukończone. Twórcy udostępnili swój projekt w Warsztacie Steam, gdzie możecie testować remake legendarnej areny.

Źródło fot. powyżej steamcommunity.com

Mapa Tuscan, której od niemalże dekady domagali się gracze Counter Strike Global Offensive, wreszcie została udostępniona do testów w Warsztacie Steam. Niewykluczone, że zobaczymy ją w puli oficjalnych map turniejowych.

Tuscan wreszcie dostępny

Po blisko dwóch latach prac twórcy remake’u Tuscana – catfood i brute (autor mapy do CS-a 1.6) – zadecydowali, że ich dzieło może ujrzeć światło dzienne. Warto tutaj wspomnieć, że choć mapa wygląda zupełnie inaczej, to jej układ jest taki sam. Dlatego też starsi gracze, którzy kiedyś grywali na Tuscanie, nie muszą martwić się o naukę miejscówek na nowo.

  1. Tuscan z Warsztatu Steam pobierzecie tutaj
Gracze czekali dekadę na tę mapę w CSGO, w końcu ją otrzymali - ilustracja #1

Źródło: steamcommunity.com

Gracze czekali dekadę na tę mapę w CSGO, w końcu ją otrzymali - ilustracja #2

Źródło: steamcommunity.com

Mapę wcześniej przetestowała grupa składająca się z około 50 profesjonalnych graczy, którzy mieli ocenić to, jak się na niej gra.

Tuscan na oficjalnych serwerach?

Znany wśród społeczności CSGO leaker ?Gabe Follower w lipcu poinformował, że deweloperzy strzelanki testują zarówno mapę Tuscan, jak i nieujawnioną do tej pory Prime.

Gracze czekali dekadę na tę mapę w CSGO, w końcu ją otrzymali - ilustracja #3
Źródło: Twitter

Wprowadzenie legendarnej mapy z CS-a 1.6 do CSGO z pewnością byłoby ukłonem w stronę weteranów serii, którzy już na samą informację dotyczącą ukończenia remake’u zareagowali bardzo ciepło.

To autentycznie surrealistyczne uczucie widzieć, że to w końcu się dzieje, po czytaniu przez prawie dekadę wątków typu „tęsknię za Tuscan” albo „brutal nigdy nie pozwoli nikomu na remake Tuscan”. Mam nadzieję, że ten remake zdobędzie uznanie, na które zasługuje, jest wspaniały – napisał super_shogun.

Czy zatem możemy się spodziewać, że Tuscan trafi do oficjalnej puli map? Cóż, choć nic nie jest przesądzone, bowiem są to nieoficjalne informacje, to wiele na to wskazuje.

  1. 10 lat CS:GO w Polsce – e-sportowego fenomenu, który nie maleje
  2. CS GO – poradnik do gry