Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2022, 12:36

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

CSGO na Source 2 nie będzie już tą samą grą, twierdzi były pracownik Valve

Wizja CSGO na silniku Source 2 jest coraz bliżej. Mimo to były pracownik Valve jest sceptycznie nastawiony do tego kroku, martwiąc o to, co stanie się z grą.

Źródło: Społeczność Steam

Widmo nowego silnika wisi nad Counter Strike Global Offensive od... dłuższego czasu. Były deweloper w Valve, Richard Geldreich (pracował m.in. nad CSGO i Dotą 2) wypowiedział się na temat zmian, które czekają CSGO wraz z przejściem na Source 2.

Czego możemy się spodziewać po silniku?

Jeśli wierzyć jego słowom, gra straci swój „feeling”. Nie będzie to już to samo CSGO, które znają gracze na całym świecie.

Jeśli faktycznie to zrobią [Valve wprowadzi Source 2 – dop. red.], to sceptycznie podchodziłbym do tego, czy CSGO zachowa swojego ducha (via Win.gg).

Lepsza wydajność nie jest pewna

Sceptycyzm Geldreicha nie kończy się tylko na istocie CSGO. Gracze oczekują, że dzięki Source 2 gra znacznie zyska na płynności, dorównując nowszym produkcjom. To, jak się okazuje, niekoniecznie musi być prawdą.

Kod Source 2 był bestią, a [Valve – dop. red] straciło tak wiele talentów, że wątpię, aby udało im się go zoptymalizować. Source 1 został opracowany przez kilku naprawdę solidnych inżynierów na przestrzeni lat.

Podobnie deweloper wypowiedział się w sprawie ulepszeń graficznych, które ma wnieść nowy silnik. Według Geldreicha zmiany, które zaszły w zespole Valve mogły negatywnie wpłynąć na Source 2, przez co lepiej jest nie oczekiwać fajerwerków w kontekście grafiki.

Stracili wiele utalentowanych grafików. Podejrzewam, że po prostu wezmą rzeczy z Source 1, skopiują je, wkleją i trochę podrasują.

Spekulacjom nie ma końca

Co ważne Geldreich nie wypowiedział się na temat tego, kiedy możemy spodziewać się zmiany silnika. Pozostają nam zatem jedynie informacje od data minerów, którzy już niejednokrotnie udowodnili, że Valve majstruje coś przy CSGO.

W kodzie gry w tym roku znalezione zostały bowiem mapy z dopiskiem „_s2”. Zaś wypowiedź streamera WarOwl sugeruje, że gra zostanie przeniesiona na nowy silnik w tym miesiącu. Choć takie wieści mogą napawać optymizmem, to wprowadzenie Source 2 do CSGO i tak finalnie zależne jest od Valve, a firma, póki co milczy.

  1. 10 lat CS:GO w Polsce – e-sportowego fenomenu, który nie maleje
  2. CS GO – poradnik do gry