Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2022, 12:02

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Mapy w CSGO przeniesione na Source 2, nowy silnik coraz bliżej?

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat przejścia CSGO na Source 2. W kodzie gry znaleziono sześć map, które testowane były pod kątem nowego silnika.

O wprowadzeniu do Counter Strike Global Offensive silnika Source 2 mówi się coraz częściej. Jak na Twitterze zauważyli leakerzy, niektóre mapy zostały oznaczone dopiskiem „_sc2”. Logicznie rzecz biorąc, oznacza to, że Valve testuje je na nowym silniku.

O jakie mapy chodzi?

Jak napisał na Twitterze ?Gabe Follower, mapy, które na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy pracownicy Valve dostosowywali pod kątem silnika Source 2, to: Shoots, Inferno, Lake, Overpass, Shortdust oraz Italy. Jak możecie zobaczyć niżej, poza charakterystycznym dla CSGO „de_[nazwa mapy]” mają one również wspomnianą końcówkę „_s2”.

Mapy w CSGO przeniesione na Source 2, nowy silnik coraz bliżej? - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Dane w kodzie gry

Leakerzy początkowo ze względu na bezpieczeństwo oraz prywatność nie chcieli ujawniać nazw map ani też sposobu, w jaki dotarli do owych informacji. Finalnie jednak i tak wszystko zostało upublicznione. Aquarius, jeden z leakerów, wspomniał, że pomocna w temacie map była funkcja rich presence, która dostępna jest na Steamie.

Mapy w CSGO przeniesione na Source 2, nowy silnik coraz bliżej? - ilustracja #2
Źródło: Twiter

Nie podaje on jednak szczegółów, zachęcając, by kopać w kodzie gry na własną rękę. Niemniej sam fakt ujawnienia map daje nadzieję na to, że Source 2 faktycznie całkiem niedługo trafi do CSGO.

Przemawiają za tym również wzmianki o nowym silniku, o których dowiedzieliśmy się w maju, oraz słowa streamera o pseudonimie WarOwl. Rzekomo przez przypadek zdradził on, iż Source 2 ma pojawić się w CSGO już w sierpniu. Jak będzie naprawdę, przekonamy się niedługo.

  1. 10 lat CS:GO w Polsce – e-sportowego fenomenu, który nie maleje
  2. CS GO – poradnik do gry