Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2022, 10:35

autor: Urszula "Kweik" Kwiek

Gracz CS:GO próbuje sprzedać skórkę na kałasza za prawie 2 mln zł

Pewien duński kolekcjoner skórek w CS:GO postanowił wystawić na sprzedaż swoje unikatowe barwy karabinu AK-47. Cena wywoławcza to 400 tys. dolarów. Czy znajdzie się kupiec?

Źródło fot. Twitter, Luksusbums
i

O tym, że skórki do gry Counter-Strike: Global Offensive potrafią osiągać zawrotne ceny, przekonaliśmy się już wielokrotnie. Na przestrzeni lat do popularnej sieciowej strzelanki trafiło mnóstwo „skinów” broni, które z niejednego gracza uczyniły milionera. Być może już wkrótce do tego grona dołączy niejaki Luksusbums – duński gracz i kolekcjoner unikatowych skórek w CS:GO.

Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze wystawił ogłoszenie sprzedaży wyjątkowych barw 661 ST MW 4xTT holo na broń AK-47. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za owe malowanie trzeba będzie wyłożyć więcej niż 400 tys. dolarów amerykańskich (ok. 1,82 zł według bieżącego kursu walut). Kolekcjoner tłumaczy, że powodem sprzedaży skórki jest zastąpienie jej nową – Wild Lotus 4xR holo.

Gracz CS:GO próbuje sprzedać skórkę na kałasza za prawie 2 mln zł - ilustracja #1
Źródło: Twitter, Luksusbums.

To, czy przedmiot faktycznie zostanie sprzedany za tę kwotę, dopiero się okaże, ale poprzednie tego typu transakcje wskazują, że jest to bardzo prawdopodobne.

Przypomnijmy, że dotąd najcenniejszym przedmiotem w CS:GO był jedyny w swoim rodzaju nóż Karambit, którego właściciel odrzucił jakiś czas temu ofertę opiewającą na 1,5 mln dolarów (ok. 6,8 mln zł). Wygląda więc na to, że skórka 661 ST MW 4xTT holo jest obecnie najdroższym malowaniem wystawionym na sprzedaż.