Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2022, 12:00

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Valve chowa ślady po Source 2; usunięto testową wersję CSGO

CSGO Beta Dev, czyli wersja, na której testowany miał być Source 2, zniknęła ze Steama. Wywołało to nową falę spekulacji na temat przejścia gry na nowy silnik.

Źrodło fot. steamcommunity.com/id/SoloLeveling124
i

Wieści o przeniesieniu CSGO na Source 2 w tym roku nie brakuje, a znany w tym temacie ?Gabe Follower podzielił się nowym odkryciem. Otóż Valve postanowiło usunąć wersję gry, której twórca używał do śledzenia postępów nad (niemalże) mitycznym silnikiem.

Dziwne zagranie ze strony Valve

Counter-Strike: Global Offensive Beta Dev to wersja CSGO, której Valve używało do testów. Dzisiaj w nocy zniknęła ona ze Steama, co wywołało wśród graczy zaciekawienie. Gabe Follower napisał, że szpiegowanie poczynań deweloperów dobiegło końca.

Valve chowa ślady po Source 2; usunięto testową wersję CSGO - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Source 2 tuż za rogiem czy zakopany pod ziemią?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak tym, co wiemy na pewno, jest fakt, że zlikwidowanie wersji Beta Dev nie równa się zaprzepaszczeniu szans na przeniesienie CSGO na Source 2.

Deweloperzy testowali bowiem wersję 1.(38).4.0 CSGO (która rzekomo ma być tą na nowym silniku) na ogólnodostępnym modelu gry z oznaczeniem App ID 730. Taka sytuacja miała miejsce pod koniec sierpnia, a dokładniej posłuchać możecie o tym w materiale Gabe Followera.

Na koniec warto wspomnieć, że istnieje również opcja, iż Beta Dev nie zostało usunięte, a jedynie ukryte. Gracz o pseudonimie BeepIsla zwrócił uwagę na przykład „usuniętegoCSGO: Valve Dedicated Server. Choć aplikację skasowano 8 lat temu, to wciąż jest używana przez deweloperów (zmiany w tej wersji pojawiają się regularnie).

Tym, co faktycznie zniknęło, to podgląd na status „In-Game” i dostęp do informacji rich presence, co dla leakerów i data minerów jest najcenniejsze. Niemniej temat przejścia CSGO na Source 2 wciąż jest pod znakiem zapytania i pozostanie tak do momentu oficjalnego ogłoszenia Valve.

  1. Oficjalna strona Valve
  2. Oficjalna strona CSGO